تشکیل جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان هرسین

بیستون نیوز :

مجوزهای کلانی مبنی بر استفاده اشخاص یا سرمایه گذاران از ظرفیت های شهرستان ها ( منابع طبیعی ، محیط زیست و… ) در سطح استان صادر می‌شود که متأسفانه در این جهت هیچگونه استعلام یا نظر خواهی از فرمانداران نمی‌شود .

به گزارش خبرنگار بیستون ، این جلسه با حضور امیر شاه آبادی فرماندار ، شریف خسروی مدیرکل دفترجذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری ، داود یاوری مدیرکل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، داود ناصری امید مدیرکل اداره آموزش فنی و حرفه ای و دیگر ادارات عضو برگزار گردید .
در آغاز این جلسه امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین به تشریح وضعیت اشتغال در این شهرستان پرداخت و اظهار داشت : بیش از ۵۰ درصد جمعیت شهرستان هرسین در شهر هرسین متمرکز شده است از لحاظ وضعیت اشتغال در وضعیت خوبی قرار ندارد و ما تلاشمان را بر محور عمل گرایی و پرهیز از هرگونه تئوری و نظریه پردازی قرار دادایم .
وی بیان داشت : در طول ده ماه گذشته با برنامه ریزی های جامع و مدون و با استفاده از اعتبارات دولتی مقدمات و زمینه اجرای تعدادی از طرح های عمرانی ، فرهنگی و اجتماعی کلان و راهبردی را در شهرستان هرسین فراهم نمودیم و این پروژه های صرف نظر از مزایای مثبتی که دارند بعد از اتمام منشا اشتغال و تحول خواهند بود .
شاه آبادی ادامه داد : مذاکرات و نشست هایی با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در محل فرمانداری برگزار گردید و توانستیم نظر آنان را برای سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد ریالی در شهرستان هرسین جلب کنیم و با همکارای تعدادی از ادارات زمینه اعطای مشوق های سرمایه گذاری و صدور مجوز را برای آنان بصورت ویژه فراهم خواهیم کرد و این ظرفیتی مهم در راستای اشتغال زایی جوانان هرسینی خواهد بود .
فرماندار هرسین افزود : باحضور جناب آقای سلیمانی نماینده محترم منطقه در مجلس شورای اسلامی جلسه ای را با مدیران عامل گروه صنعتی شکری و پتروشیمی اوره و آمونیاک مبنی بر بکارگیری نیروهای بومی شهرستان هرسین در بخش های جدید این واحدهای صنعتی برگزار کردیم که در پایان این جلسه مقرر کردید کارخانجات مذکور کلیه نیروهای کار مورد نیاز خود را از شهرستان هرسین تأمین کنند .
شاه آبادی از عدم استفاده از نظرات فرمانداری ها در راستای صدور مجوزهای کلان صنعتی در سطح استان انتقاد کرد و بیان داشت : مجوزهای کلانی مبنی بر استفاده اشخاص یا سرمایه گذاران از ظرفیت های شهرستان ها ( منابع طبیعی ، محیط زیست و… ) در سطح استان صادر میشود که متأسفانه در این جهت هیچگونه استعلام یا نظر خواهی از فرمانداران نمیشود و این در حالیست که اینگونه اقدامات گاهاً تبعات جبران ناپذیر زیست محیطی و از بین رفتن غیر ملموس میراث فرهنگی و تاریخی را به همراه دارد.
در پایان این جلسه یاوری مدیرکل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه به تشریح چگونگی اجرای طرح کارورزی در استان کرمانشاه و عملکرد این اداره کل در این حوزه پرداخت .
56b5f450 1b36 44e9 adc9 74665df1fd34 تشکیل جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان هرسین 840f099f 2dc3 4589 afcc 7b389725c16d تشکیل جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان هرسین

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار