تشکیل کمپین بزرگ حمایت از پارک تاریخی شهر هرسین+عکس

بیستون نیوز :

در پی تخریب و گمانه زنی هایی که در سال گذشته توسط سازمان میراث فرهنگی و شهرداری هرسین در تنها پارک باستانی و منحصر به فرد شهر هرسین انجام شد و با توجه به اینکه کار بصورت نیمه کاره رها شده باعث رنجش اهالی این شهر شده است.

به گزارش خبرنگار بیستون، در پی تخریب و گمانه زنی هایی که در سال گذشته توسط سازمان میراث فرهنگی و شهرداری هرسین در تنها پارک باستانی و منحصر به فرد شهر هرسین انجام شد  و با توجه به اینکه کار بصورت نیمه کاره رها شده باعث رنجش اهالی این شهر شده است.

در این راستا عده ای از ساکنان و افراد فرهنگ دوست این شهر با تشکیل یک کمپین خواستار توجه بیشتر مسولین مربوطه به ساماندهی این مکان فرهنگی و گردشگری در آینده نزدیک شدند.

954db8a8 07a8 4180 95c0 44878b71f3a3 تشکیل کمپین بزرگ حمایت از پارک تاریخی شهر هرسین+عکس

 

لازم به ذکر است که پارک اصلی شهر هرسین در مرکز شهر قرار دارد که سراب هرسین نیز در ‌آن مکان واقع شده است.

در این پارک که یک تفرجگاه عمومی نبز محسوب می شود بقایای حجاری‌های دوره ساسانی به صورت صفحه تراشیده شده‌ای که فاقد هرگونه نقشی است و متشکل از سه قسمت می‌باشد دیده می‌شود. مجموع این حجاری‌ها بر روی هم ۵۲/۴۶ متر طول و ۲۵/۱۲ متر عرض دارد.

 

b6d4f55d c114 44ec ba39 f36d2b62d0ac تشکیل کمپین بزرگ حمایت از پارک تاریخی شهر هرسین+عکس

 

ورود تیم باستان شناسی کشورجهت برنامه ریزی وطراحی نقشه تکمیلی پارک توحید(پارک شهر)
همچنین در نزدیکی این محل حوضی دیده می‌شود که از سنگ یک پارچه است و وضعیت ظاهر آن به شکلی است که اهالی محل آن را ساعت آبی می‌دانند.
در وسط این حوض فواره‌ای سنگی به ارتفاع ۵۵ سانتیمتر قرارد ارد که از ناحیه پایین به شکل دوازده ضلعی نامنظم و از بالا هم شکل دایره‌ای در یک صفحه دوازه ضلعی است. در سطح دایره‌ای شکل حوض هم زائده‌ای مستطیل شکل دیده می‌شود.
در مجاورت این حوض تخته سنگ دیگری قرار دارد که از دل آن یک طاق سنگی بیرون ‌آورده شده است. قوس قسمت فوقانی آن کاملا مشخص است و قسمت پایینی آن به شکلی است که برای طاق حکم پایه و نگه دارنده را دارد. به نظر می رسد این سفارش برای مکان خاصی که ناشناخته است انجام شده باشد.
eb59a0f8 2422 4ac4 b445 c414052a8313 تشکیل کمپین بزرگ حمایت از پارک تاریخی شهر هرسین+عکس

مطالب پیشنهادی

  1. پاسدار گفت:

    هر شهری نمادی دارد ،نماد دیار من(شهر هرسین) پارکی است که قدمت تاریخی آن شهرت منطقه ای و وطنی وجهانی دارد . در زلزله ای که این بار بدست بشر اتفاق افتاد آن را در هم ریخت .باید همانندی که بر ویرانه های ارگ بم در زلزله طبیعی اتفاق افتاد گریه کرد. مسئولین ما بجای حراست ونگهداری ان را به ویرانه ای تبدیل کردند . امید واریم دلسوزانی پیدا شوند وآنطوری که در شان مردم است این نماد را احیا نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار