تصفیه‌خانه هرسین باید هرچه سریع‌تر ساماندهی شود

بیستون نیوز :

یاور محمدی امروز در مورد اولویت‌های شهرستان هرسین برای طرح در سفر رئیس‌جمهور به استان کرمانشاه طی چند هفته آینده اظهار داشت: تصفیه‌خانه شهرستان هرسین باید هر چه سریع‌تر ساماندهی شود.

به گزارش خبرنگار بيستون ، یاور محمدی امروز در مورد اولویت‌های شهرستان هرسین برای طرح در سفر رئیس‌جمهور به استان کرمانشاه طی چند هفته آینده اظهار کرد: تصفیه‌خانه شهرستان هرسین باید هر چه سریع‌تر ساماندهی شود.

*به صدا درآمدن زنگ خطر ناشی از فرسودگی تصفیه‌خانه هرسین

فرماندار هرسین با تأکید بر اینکه بخشی از این تصفیه‌خانه دچار فرسودگی شده است و باید به سرعت ساماندهی شود، خاطرنشان کرد: این وضعیت طی سال‌های آینده مشکلات جدی برای مردم شهرستان هرسین ایجاد خواهد کرد.

وی از تداخل فاضلاب با آب کشاورزی مورد استفاده کشاورزان در باغات و زمین‌های کشاورزی شهرستان هرسین خبر داد و تصریح کرد: این معضل منجر به از بین رفتن باغات این شهرستان شده است که وضعیت حاصل‌خیزی داشته‌اند.

محمدی خواستار احداث یک سد در بخش پایین‌دست بابازید برای ایجاد یک منطقه گردشگری زیبا و دیدنی شد و راه‌اندازی چنین مکانی را دارای چشم‌اندازی دیدنی و موجب جذب گردشگران بسیار دانست و بیان داشت: اجرای ۱۱۵ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرستان هرسین در نظر گرفته شده است.

*تکمیل شبکه فاضلاب هرسین نیازمند تخصیص اعتبار ۱۲ میلیارد تومانی است

این مسؤول با تأکید بر اینکه انجام ۴۰ کیلومتر از این شبکه فاضلاب باقی‌مانده است که نیازمند تخصیص ۱۲ میلیارد تومان اعتبار است، متذکر شد: شهرستان هرسین دارای ۱۰۰ هکتار بافت فرسوده است که در این حوزه نیز باید ساماندهی فنی و کارشناسی انجام بگیرد.

*بیکاری زمینه‌ساز ناهنجاری‌های مختلف در هرسین است

فرماندار هرسین خواستار توجه به واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان هرسین شد و عنوان کرد: مشکل بیکاری در این شهرستان بسیار جدی و زمینه‌ساز ایجاد معضلات و آسیب‌های اجتماعی دیگر است که موجب به‌وجود آمدن ناهنجاری‌های مختلف می‌شود.

وی با بیان اینکه باید برای رفع این معضل اساسی تدابیر علمی، اثرگذار و راه‌بردی اندیشیده شود، خاطرنشان کرد: ما نیز تمام توان خویش را برای توسعه این منطقه به‌کار می‌بندیم.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار