ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۹:۳۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > تعداد امضا كنندگان جلسه انتخاب هيئت رييسه شوراي شهر هرسين به حد نصاب رسيد

تعداد امضا كنندگان جلسه انتخاب هيئت رييسه شوراي شهر هرسين به حد نصاب رسيد

امروز شوراي اسلامي شهر هرسين با انتشار سندي مربوط به امضا و تاييد صورتمجلس مربوط به انتخابات هييت رييسه اين شورا توسط اكثريت قريب به اتفاق به اما و اگرهاي انحلال اين مجموعه پايان داد.

 • به گزارش خبرنگار بيستون، امروز شوراي اسلامي شهر هرسين با انتشار سندي مربوط به امضا و تاييد صورتمجلس مربوط به انتخابات هييت رييسه اين شورا توسط اكثريت قريب به اتفاق به اما و اگرهاي انحلال اين مجموعه پايان داد.كه در اين بين مي توان به جسارت و درايت روح الله قرباني ، رييس سابق شورا نيز اشاره نمود كه خير و صلاح مردم را بر مسائل درون گروهي و اختلافات في مابين اعضا ترجيح داد.

در اين صورتجلسه كه به امضاء و تاييد آقايان مرادي ، خاني زاده ، قرباني ، رشيدي و خانمها دوستي و رستمي رسيده است آقاي وحيد رشيدي به عنوان رييس دوره اي شوراي شهر هرسين انتخاب شد و در صورت امضا نشدن اين صورتمجلس توسط سه عضو ديگر هيچ تاثيري در روند كار و انحلال شورا نخواهد داشت و اين سه عضو عملا خود را به حاشيه كشيدند.

رقيب وحيد رشيدي در انتخابات هييت رييسه مرضيه ميرزا محمدي بود كه بر خلاف تصور، ياران نزديكش(بخصوص در عزل شهردار سابق مهندس قاسمي) در اين انتخابات داخلي اقبال زيادي به وي نشان  نداده و در يك روز مانده به ضرب الاجل انحلال شورا ورق به سود افراد مستعفي برگشت و آنان توانستند با تسلط بر اوضاع بحراني، شوراي شهر را به ساحل آرامش برسانند.

با توجه به پايان جو متشنجي كه در چند روز اخير بر شوراي شهر هرسين سايه افكنده بود و مسائل پيش آمده ذكر چند نكته ضروري مي نمايد:

 1. همه اعضا در مدت باقيمانده به فكر خدمت به مردم باشند و از اختلاف و تك روي بپرهيزند.
 2. آقاي وحيد رشيدي بعنوان رييس جديد شورا بدون در نظر گرفتن يك سري مسائل در ساماندهي واحد اجرائيات كوشش بيشتري نموده و به درخواست همه مردم در ساماندهي دستفروشان و ماشينهاي ميوه فروش دوره گرد و نيز توجه بيشتري به پليس ساختمان شهرداري مبذول نمايند.اگر چه اين مهم  مي تواند با تعيين مسئول جديد و برنامه ريزي بلند مدت صورت بگيرد.
 3. شهردار هرسين را مجاب  به استفاده از مشاورين تحصيلكرده و جوان نمايد و طرحهاي عقب مانده را سامان و پيگيري نمايد.
 4. معضل سوزاندن و دپوي زباله هاي ورودي شهر را با تعيين مكان جديدي براي دفن زباله حل كند.هرچند شهردار سابق در روزهاي پاياني فعاليتش مكاني در حوالي روستاي كوماسي مشخص و مراحل اداري آن را تا حدودي پيگيري نمده بودند.
 5. وجود مشكلي به اسم سگهاي ولگرد كه قبلا به آن پرداخته ايم.
 6. استفاده مطلوب از درآمد مربوط به نصب بنر و ساماندهي آن به گونه اي كه به نما و زيبايي بصري شهر لطمه نخورد.رشيدي مي تواند اين كار را با عدم نصب بنر جهت رياست خود بر شورا شروع نمايد
 7. استفاده بهينه از موجودي مالي ماده ۱۷ شهرداري كه به افراد واقعا نيازمند برسد نه اينكه دستاويزي جهت تبليغات دور بعد شود و به نزديكان برخي از اعضاي شورا كه نيازمند واقعي نيستند داده شود.
 8. ساماندهي و پيگيري تخريب و بازسازي پارك باستاني شهر هرسين از طريق سازمان ميراث فرهنگي و ديگر ارگانهاي مربوطه
 9. صداقت و روشنگري در مسئله داد و ستد سفته هايي كه بين برخي از اعضاي شوراي شهر رد و بدل شده و احترام به افكار عمومي در رابطه با اختلافهاي پيش آمده روزهاي اخير
 10. حمايت از محمد كرم شيخي شهردار منتخب هرسين و سوق دادن وي به حل مسائلي خارج از ساختمان شهرداري و دادن ايده اي مناسب جهت جذب بودجه هايي كه در اين چند وقت مسيرشان به هرسين نخورده است.
 11. انصاف و احترام به راي مردم قانع و محروم هرسين و…………

 

نظرات شما

  مجید می گوید :

  امیدورارم هرچه زودتر شورا منحل بشه این مسخره بازی چیه ۶ نفر باهم هستند ی نفر تک تنها هیچ کاری از دستش برنمیاد
  متاسفانه اکثر اعضای که استعفا دادن در هفته گذشته فقط ی مدرک دارن سواد درست حسابی ندارن چون اگه داشتن با ی نفر لج نمیکردن
  ب قول مجید سمیعی
  تحصیلات مطلقآ هیچ ربطی ب شعور افراد ندارد
  این کینه رو بزارید کنار دشمنی تا کی

  محمد رضایی می گوید :

  آقای نیکام چند نکته ضروری به نظر می‌رسد که یادآوری کنم اولا جلسه شورا در مهلت مقرر تشکیل نشد و امضای روح اله قربانی خارج از فرجه قانونی و غیر قانونی می باشد.
  ثانیا شما رسانه هستید و باید بی طرفی خود را اثبات کنید نه اینکه از روز نخست در گروه هرسینی ها به خانم میرزامحمدی تاختید و مجبور شدی مطلب خود را پاک و دوباره ویرایش نمایید.
  علت مخالفت اعضای مستعفی شورای شهر و استعفاء نامه ۱۰ بندی شان فقط به هیات رئیسه و رئیس نشدن میرزامحمدی ختم شد؟!!!!
  پس ۹ بند دیگه چی شد؟!!!!
  برابر قانون و مقررات مربوط به شورای اسلامی چون این مصوبه در موعد مقرر جلسه تشکیل نشده و به تصویب ۲ سوم نرسیده غیر قانونی و انحلال شورای تنها درمان آن می باشد وقطع به یقین دکتر شاه آبادی با اجرای دقیق قانون زمینه فساد و ریا و نیرنگ را از شهر ما بر خواهند داشت.

  بچه هرسین می گوید :

  امیدوارم تمامی این عزیزان دقت داشته باشند که انتخاب شدند تا دردی از درد های بیشمار این شهر دوا کنند.حالا با هر شیوه ای که رای به دست آوردند. انتخاب نشدند که مردم رو اذیت کنند.به مردم پز جایگاهشون رو بدن.چه خود این افراد چه اعضای خانواده ی ایشان. هر کس یک مسافرت رفته باشه حتی به شهر های دیگر همین استان کاملا وضعیت اسف بار شهر رو درک خواهد کرد چه برسه به این افراد که مسئولیت سازندگی شهر رو به دوش میکشن. این که گروه مستعفی رو به حب ریاست متهم کنیم و دیگران رو مبری کار درستی نیست چرا که عدم حضور سه فرد دیگه در انتخاب نهایی ریاست شورا هم میتونه همین معنا رو داشته باشه. تک تک این افراد در آینده ای نه چندان دور باید جواب گو و شرمنده نسل های بعدی بابت کم کاری باشند. چرا که با این منوال آینده ی خوبی در انتظار مدیریت شهری هرسین نخواهد بود.کما اینکه نیست.

  محمد می گوید :

  به برادر عزیز و معلم دلسوزم تبریک میگم . انشالله در تمام مراحل زندگی موفق باشید آقای رشیدی عزیز.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید