تعريف و تمجيدهاي فرماندار هرسين از دومین شهر صنعتی استان

بیستون نیوز :

جناب فرماندار ، ضمن اينكه از زحمات شما تقدير مي‌كنيم انتظار داريم كه استراتژي فرمانداري در جهت بكارگيري جوانان مؤمن وپاك نهاد اين شهر باشد نه اينكه ما به چيزي افتخار كنيم كه نامش فقط به ما چسبيده باشد و آن را يدك بكشيم و هيچ سودي براي مردم اين ديار نداشته باشد.

سرويس صداي مردم:چند وقت پیش فیلمی مستند درباره صنعت گلیم بافي و جاذبه های گردشگری از شبكه زاگرس كرمانشاه پخش شد.
واقعا براي همشهريان هرسين عجيب بود؛ شبكه استاني كه خيلي كم ديده بوديم به هرسين بپردازد این بار در اقدامی کم سابقه، در اين فيلم نيم ساعته نگاهي به نقش گلیم و گردشگری در شهر هرسين داشت .

در اين مستند بيشتر سعي شده بود كه جاذبه هاي هرسين را به هموطنان معرفي كند.چيزي كه براي اينجانب عجيب بود تعريف و تمجيدهاي زيادي از هرسين بود كه تا حدودي واقعيت نداشت .ناگفته نماند شهر ما واقعأ جاي تعريف و تمجيد دارد البته نه هرسين امروز بلكه هرسين ديروز و چند سال پيش،كه در زمينه فرهنگي و تاريخي ، پتانسيلي براي جذب گردشگر و حتي توريست دارد.
جناب آقاي یاور محمدی فرماندار محترم شهرمان، هرسين را با افتخار دومين شهر صنعتي استان معرفي كرد و اگر كسي اين سخنان ایشان را گوش مي داد فكر مي‌كرد، خوش به حال مردم هرسين كه هيچ مشكلي ندارند. ناگفته نماند در دولت قبل آقای قربانی فرماندار سابق هم در شبکه زاگرس دقیقا به این مطالب اشاره کرده بودند …………………
القصه …..
آقاي فرماندار، مردم هرسین شما را دوست دارند چون هم جوان هستيد و هم خوش فکر و فعال. ولی اگر کمی دقت کنیم متوجه می شویم كه اولأ: بيشتر صنايع يا در حوزه شهر بيستون يا در منطقه حاجي آباد هستند كه اين خود باعث مي شود درامد زايي اين كارخانه جات براي شهرداري بيستون باشد نه هرسين. البته در نگاه اول اين هم خوب است ، در صورتیكه نفعي به مردم این شهر برساند. همه می دانیم هشتاد درصد پرسنل آنها نيروهاي غيربومي هستند و هيچ سودی براي مردم هرسين ندارند. یکی از دوستان می گفت کارگران معمولی نیروگاه برق بيستون و پتروشيمي و … خیلی هایشان از کرمانشاه و اسلام آباد هستند ؛ این در حالی است که از نظر حقوق و مزایا هم در حد بالایی هستند . دلیلش هم این است که وزارت نیرو وزارتخانه پولداریست و از نظر مزايا به نیروهای خود خوب می رسد.

جناب فرماندار: ما مردم هرسين افتخارمان اين است كه شهري فرهنگي و باسواد هستيم بطوريكه در هر خانواده يكي دو تا ليسانس وجود دارد البته بیکار.
ما مردم قدر نشناسي نيستيم .
ضمن اينكه از زحمات شما تقدير مي‌كنيم انتظار داريم كه استراتژي فرمانداري در جهت بكارگيري جوانان مؤمن وپاك نهاد اين شهر باشد نه اينكه ما به چيزي افتخار كنيم كه نامش فقط به ما چسبيده باشد و هيچ سودي براي مردم اين ديار نداشته باشد.

نكته ديگر جو انتخاباتي حاكم بر منطقه در اين روزهاست.كه هر كانديدايي قول و قرارهايي جهت اشتغال به جوانان مي دهد.اين عزيزان اگر مسئله انتخاب و استخدام نيروهاي بومي در اين مراكز صنعتي را در سرلوحه كارهاي خويش قرار دهند نصف وعده هاي اشتغال زايي آنها خود به خود عملي مي شود.چيزي كه در مورد نماينده مجلس دو دوره اخير كمتر ديده ايم.

نویسنده مطلب : اله یار ملکی

مطالب پیشنهادی

  1. یک بیکار گفت:

    در روستای چهر چندین کارخانه وجود دارد که اکثرا فقط برای فقط برای چند نگهبان اشتغال زایی کرده است و داغ اساسی صنایع کاغذ غرب است

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار