ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : سه شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۳:۱۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, فرهنگی > تقدیر از دانشجویان برتر دانشگاه آزاد اسلامی مرکز هرسین+ عکس

تقدیر از دانشجویان برتر دانشگاه آزاد اسلامی مرکز هرسین+ عکس

آذر مبدأ و علت وجودش مبارزه سیاسی با طاغوت، استبداد و خودکامگی داخلی و استعمار خارجی بوده است که امروز متأسفانه برخی از سیاسیون و افرادی که در دانشگاه ها نفوذ دارد می خواهند این علت به فراموشی سپرده شود.

 

به گزارش خبرنگار بیستون ، صبح امروز طی مراسمی در محل سالن همایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هرسین و با حضور امام جمعه ، فرماندار ، مسئولین ، اساتید و دانشجویان، دانشجویان برتر رشته های علمی ، فرهنگی ، هنری و ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی هرسین مورد تقدیر قرار گرفتند .
در این مراسم حجت الاسلام باقری امام جمعه هرسین با بیان مختصری از تاریخچه علت نامگذاری روز دانشجو اظهار داشت:نزدیک به ۶۳ سال قبل عده ای از دانشجویان ما حرکت سیاسی را انجام دادند که البته سیاستی که عین دیانت ما بود.
امام جمعه هرسین خاطرنشان کرد: ۱۶آذر مبدأ و علت وجودش مبارزه سیاسی با طاغوت، استبداد و خودکامگی داخلی و استعمار خارجی بوده است که امروز متأسفانه برخی از سیاسیون و افرادی که در دانشگاه ها نفوذ دارد می خواهند این علت به فراموشی سپرده شود.
حجت الاسلام باقری در ادامه اظهار داشت: علت دشمنی با استعمار و استکبار دو چیز است، اول: اینکه این موضوع ریشه در قبل از انقلاب دارد و صرفاً مربوط به دوران انقلاب نیست و ۱۶آذر هم موید این موضوع است و دوم: این شعار مربوط به طیف خاص سیاسی نیست بلکه تمام دنیا دارند با اعتقاد کامل این شعار را سر می دهند و سوم اینکه ، موضوع دشمنی با یک ملت نیست بلکه با سیاست های سیاستگذاران یک نظام سلطه گر است.
امیر شاه آبادی سرپرست فرمانداری شهرستان هرسین از دیگران سخنرانان این مراسم ضمن گرامیداشت و تبریک روز دانشجو طی سخنانی اظهار داشت: دانشجویان عزیز ما در خفقان ترین دوران کشور اقدام به مبارزه می کنند و به شهادت می رسند.
وی افزود: دانشجویان اداره کنندگان هشت سال جنگ تحمیلی بودند و شما اگر بازدیدی از مناطق عملیاتی داشته باشید مزار شهید علم الهدی را می توانید در آنجا ببینید و همچنین حضور شهید چمران به عنوان یک شخصیت دانشگاهی در دوران دفاع مقدس که بیانگر این است که ما نخبگان و زیادی را تقدیم این انقلاب کردیم و شما دانشجویان امروز وارثان این عزیزان هستید.
سرپرست فرمانداری هرسین در پایان خاطرنشان کرد: امروز عرصه علم و دانش دست کمی از عرصه دفاع مقدس ندارد، جهاد امروز تلاش در عرصه علم و سنگر دانشگاه است که می تواند تأثیر بسزایی در پیشبرد اهداف نظام داشته باشد.
f1171757-01f1-496f-a158-3aad527c4a4d d460993b-a101-4965-9e5b-ca3c9431e383 ۴a9e0a15-2f42-4b14-9eef-046f67decf45 ۷f1ed5ce-59f6-41b6-9025-998ce5dc29fc ۷۱۷ae132-175e-4bc7-922a-e2e715f0505c
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید