توضیح روال بررسی صلاحیت ها توسط دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه

بیستون نیوز :

شاه آبادی : روز سه شنبه ۱۵ دیماه نتایج اولیه بررسی صلاحیت کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط هیاتهای اجرایی فقط به کسانی که صلاحیت آنها رد شده اعلام خواهد شد.

به گزارش بيستون،دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با اعلام این خبر به غرب گفت: طبق تبصره ذیل ماده ۵۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی هیاتهای اجرایی موظفند تا پایان روز چهاردهم دیماه نظر نهایی خود را در مورد صلاحیت کاندیداها مشخص و از روز پانزدهم به آنان اعلام نمایند.

امیرشاآبادی افزود: طبق قانون فقط نتایج صلاحیت آندسته از داوطلبانی که توسط هیاتهای اجرایی رد صلاحیت شده اند طی نامه ای رسما به آنان اعلام می شود و به افرادی که صلاحیت آنها تایید شده نامه ارسال نمی گردد.

وی خاطرنشان ساخت: طبق مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام اگر داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیاتهای اجرایی خواستار بیان دلایل رد صلاحیت خود باشند فرمانداریها بصورت محرمانه می توانند دلیل رد صلاحیت را به آنان اعلام کنند.

وی تصریح کرد: کار هیاتهای اجرایی براساس قانون و اعلام مراجع چهارگانه ( اطلاعات. دادگستری . نیروی انتظامی و ثبت احوال ) و همچنین تحقیقات محلی خواهد بود که تمامی این موارد باید براساس مستندات باشد . یعنی این دستگاههای چهارگانه وقتی نظر خود را در مورد کاندیدایی اعلام می کنند حتما مستندات قانونی خود را نیز باید ارسال نمایند.

شاآبادی اظهار داشت : کاندیداهایی که صلاحیت آنها توسط هیاتهای اجرایی رد شده است می توانند از روز ۱۶ دیماه بمدت ۴ روز شکایات خود را به هیات نظارت استان ارائه دهند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه گفت: هیات  نظارت استان طبق قانون می توانند علاوه بر بررسی شکایت کاندیداهای رد صلاحیت شده حتی در مورد کاندیداهایی که صلاحیت آنها توسط هیاتهای اجرایی تائید شده می توانند اعلام نظر کنند . یعنی ممکن است برخی از کاندیداهایی که ابتداء در هیاتهای اجرایی صلاحیت آنها تایید شده توسط هیات نظارت صلاحیت آنها رد شود.

وی خاطرنشان ساخت: در نهایت لیست نهایی کاندیداهای تایید صلاحیت شده پس از بررسی شکایت کاندیداهای رد صلاحیت شده توسط شورای نگهبان به فرمانداری های استان اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سووال که آیا تا لحظه انجام این مصاحبه(پیش از ظهر روز شنبه ) نتایج استعلام تمام کاندیداها به فرمانداری ها ارسال شده است گفت: در بسیاری از شهرستانهای استان ارگانهای چهارگانه نتایج را به فرمانداریها اعلام کرده اند و تنها درمرکز استان یعنی شهرستان کرمانشاه بدلیل زیاد بودن تعداد کاندیداها هنوز استعلام ها بطور کامل ارسال نشده است که امیدواریم ظرف امروز و فردا نتایج استعلام تمام کاندیداها به فرمانداری کرمانشاه اعلام شود.

منبع: توسعه

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار