ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پایگاه خبری تحلیلی بيستون غرب (بیستون نیوز)

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۰:۲۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > توقیف یک خودرو با بیش از ۵۰ میلیون ریال خلافی در بیستون

توقیف یک خودرو با بیش از ۵۰ میلیون ریال خلافی در بیستون

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: یک دستگاه سواری کیا اپریوس به علت داشتن بیش از ۵۰ میلیون خلافی پرداخت نشده توسط ماموران پلیس راه بیستون توقیف و روانه پارگینگ شد.

به گزارش خبرنگار بیستون ،سرهنگ فضل الله شیری در این باره گفت: سرعت غیر مجاز این خودرو  در محور صحنه به بیستون توسط تیم کنترل سرعت پلیس راه رصد گردید که راننده آن بدون توجه به دستور ایست ماموران با همان سرعت به راه خود ادامه داده که نهایتاً در مقابل پاسگاه پلیس راه متوقف گردید.

وی افزود: معمولاً پلیس راه در مورد این گونه خودروها هم سوابق تخلفات و هم میزان نمرات منفی راننده را مورد بررسی قرار میدهد که در استعلام سوابق این خودرو مشخص شد دارای بیش از ۵۰ میلیون خلافی پرداخت نشده به علت ارتکاب ۸۶ فقره تخلف است که عمده آن ترکیبی از سرعت غیر مجاز و عدم توجه به اخطار ایست می باشد.

رئیس پلیس راه استان افزود: در اینگونه موارد برابر تکلیفی که قانونگذار در تبصره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات راهور تعیین نموده وسیله نقلیه توقیف و تا زمان پرداخت جریمه در پارکینگ متوقف خواهد شد و البته از رانندگان این خودروها در اجرای بند ب ماده ۱۰ قانون ذکر شده تست اعتیاد و مشروبات الکلی اخذ می شود.

این مقام انتظامی خطاب به رانندگانی که عمداً یا اعتیاداً مرتکب سرعت غیر مجاز می شوند گفت: به حکم قانون و عقل و منطق نمی توان به اینگونه رانندگی و رفتار هنجارشکنانه ادامه داد چرا که عاقبت آن به این علل یا حادثه و مرگ آفرینی برای خود و دیگران است یا توقیف و قرار گرفتن در برابر قانون.

وی ادامه داد: سرعت به عنوان اصلی‌ترین عامل خطرساز در حوادث ترافیکی راه‌ها شناخته شده است.

سرهنگ شیری تصریح کرد: سرعت خودرو هم خطر تصادف را افزایش می دهد و هم شدت جراحات را بیشتر می‌کند، به‌طوری که ۳۰ تا ۵۰ درصد علل مرگ ناشی از حوادث ترافیکی به سرعت خودروها مربوط می‌شود.

رییس پلیس راه استان خاطرنشان ساخت: راننده ای که با سرعت بالا رانندگی می کند، دچار اضطراب و سراسیمگی می شود و در تشخیص به موقع خطرات کند عمل می کند.

سرهنگ شیری گفت: هراندازه که سرعت بالا می رود امکان دیدن تابلوها و علائم و هشدارها از راننده سلب می شود  و در برابر هر ۱۰کیلومتر سرعت  معادل شش متر از حوزه بینایی کاسته می شود، همچنین هراندازه که سرعت خودرو افزایش یابد میزان اثر جاذبه زمین بر آن کاسته  و خودرو دچار بی وزنی می شود که  درصورت برخورد با هرگونه مانع یا شی یا هرگونه اختلاف سطح اصطکاک نمی توان از واژگون شدن آن جلوگیری کرد.

وی افزود: مدت زمان واکنش مناسب در برابر خطر پس از مشاهده آن ۷۵ صدم ثانیه است که سرعت غیر مجاز این زمان را می سوزاند.

این مقام انتظامی یادآور شد: در کنار سرعت غیر مجاز سرعت نامناسب هم می تواند حادثه ساز باشد، سرعت مناسب یعنی عدم تناسب میزان سرعت  با شرایط راه ، راننده و خودرو که حداقل و حداکثری ندارد و معیار آن عقل سلیم است.

سرهنگ شیری تصریح کرد: سرعت زیاد هنگامی است که سرعت خودرو از حد مجاز تجاوز کند و سرعت نامناسب به شرایطی گفته می‌شود که سرعت خودرو با شرایط جاده و ترافیک موجود متناسب نباشد. هر دوی این حالات مسبب اصلی تصادفات منجر به جراحات شدید و مرگ سرنشینان شناخته شده‌اند.

وی اظهار داشت: سرعت وسیله نقلیه در رأس مشکلات سوانح و صدمات رانندگی قرار دارد؛ سرعت وسیله نقلیه هم بر خطر تصادفات و هم بر عواقب تصادف تأثیر دارد، همچنین سرعت بالا در یک وسیله نقلیه زمانی است که محدوده سرعت مربوطه رعایت نشود.

سرهنگ شیری تصریح کرد: سرعت نامتناسب زمانی است که وسیله نقلیه با سرعتی که متناسب با وضعیت متداول جاده و ترافیک نباشد حرکت نماید.

منبع:پایگاه خبری پلیس

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید