ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۱:۱۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, ویژه استان > تولید بیش از چهار میلیون مگاوات برق در ۲ نیروگاه کرمانشاه + عکس

تولید بیش از چهار میلیون مگاوات برق در ۲ نیروگاه کرمانشاه + عکس

مدیرعامل نیروگاه بیستون کرمانشاه، از تولید چهار میلیون و ۶۱۵ هزار و ۱۵۳ مگاوات ساعت انرژی در نیروگاه های بیستون و اسلام آبادغرب در سال ۹۵ خبر داد.

[metaslider id=17036] به گزارش خبرنگار بیستون ،‌مسعود میرزاعسگری روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت روز صنعت برق به نقش مهم نیروی برق در زمینه امنیت و رفاه مردم اشاره کرد و گفت: با این میزان تولید برق، رشد ۱۵ درصدی نسبت به سال ۹۴ به ثبت رسیده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه نیروگاه بیستون در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، در زمینه تولید انرژی ناخالص رشد ۱۳ درصدی داشته است.
وی با تاکید براینکه بیش از سه درصد برق کشور در نیروگاه بیستون تولید می شود، اظهار کرد: این نیروگاه در سال گذشته موفق به تولید چهار میلیون و ۲۸۹ هزار و ۳۵۰ مگاوات ساعت انرژی ناخالص شده است.
به گفته میرزا عسگری، این نیروگاه بهره برداری و نگهداری از ۲ واحد بخار نیروگاه بیستون و چهار واحد گازی اسلام آبادغرب را برعهده دارد.
وی از گاز طبیعی به عنوان سوخت اصلی واحدهای بخار و از مازوت به عنوان سوخت دوم این نیروگاه یاد کرد و افزود: این نیروگاه علاوه بر سهم تولید، از نقش پایدار کننده ای در غرب کشور برخوردار است.
میرزاعسگری، در خصوص نیروگاه اسلام آباد نیز گفت: این نیروگاه با تولید ۲۳۵ هزار و ۸۰۳ مگاوات ساعت انرژی در سال گذشته رشد ۵۰ درصدی را به همراه داشته است.
این مسئول تصریح کرد: پیش بینی ها حاکی از تولید چهار میلیون و ۱۰۰ هزار مگاوات ساعت انرژی ناخالص در سال ۹۶ در این ۲ نیروگاه است.
وی یادآور شد، آب مورد نیاز نیروگاه از طریق سه حلقه چاه فلمن، با ظرفیت نامی آب دهی ۲ هزار متر مکعب در ساعت تامین می شود که تاکنون به دلیل کاهش منابع زیرزمینی ظرفیت آب دهی یکی از چاه ها برابر یک هزار و ۱۵۰ متر مکعب و ۲ چاه دیگر ۲۵۰ متر مکعب در ساعت است.
در ادامه، خبرنگاران و اصحاب رسانه از بخش های مختلف نیروگاه بیستون بازدید کردند.

 

منبع:ایرنا

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید