ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۷:۲۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاسی, عناوین برگزیده > جامعه ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر نباشد خوبی ها به فراموشی سپرده می شوند

جامعه ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر نباشد خوبی ها به فراموشی سپرده می شوند

امام جمعه موقت شهرستان هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: اگر جامعه ای در آن امر به معروف و نهی از منکر نباشد آن جامعه حیات ندارد و در آن جامعه خوبی ها به فراموشی سپرده شده و بدی ها عادت می شوند و برای مردم قبح گناه شکسته می شود.

به گزارش خبرنگار بیستون ٰ حجت الاسلام  عباسیان امام جمعه موقت شهرستان هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به مناسبت های پیش رو و جمعه دوم مهرماه و مراسماتی که در این روز در مشهد اردهال برگزار می شود اظهار داشت: این مراسم به عنوان بیعتی با یکی از فرزندان اهل بیت(ع) است و این فرهنگ باید در جوامع و شهر های ما که امامزادگانی داریم رواج پیدا کند.

وی افزود: از جمله دیگر مناسبت هایی که در آن قرار داریم روز همبستگی با کودکان فلسطینی است و امروز در هر جای این جهان ظلمی صورت گیرد وظیفه ما ایستادگی در برابر آن ظلم و حمایت از مظلوم است و این جزء فرهنگ حسینی ماست.

خطیب جمعه موقت شهرستان خاطرنشان کرد: امروز اسرائیل به عنوان یک غده سرطانی و نماد ظلم در جهان شناخته شده است و هر کسی که پیرو مکتب حسین(ع) است بایستی در برابر ظلم بایستد.

حجت الاسلام عباسیان با اشاره به روز سالمند و لزوم احترام به این قشر از جامعه اظهار داشت: سالمندان برکت زندگی ما و کسانی هستند که دنیایی از تجربه دارند و باید به آنها احترام گذاشت.

وی افزود : یک روز خودمان سالمند می شویم، اگر امروز از سالمندان دستگیری کردیم فردا کسانی هستند که از ما دستگیری کنند و البته عکس این موضوع هم صادق است.

خطیب جمعه موقت شهرستان تصریح کرد: حق پدر و مادر بر فرزند حق بزرگی است و خداوند حق اطاعت از پدر و مادر را بعد از اطلاعت از خود قرار داده است و این اهمیت جایگاه و احترام به آنها را می رساند.

حجت الاسلام عباسیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: با آغاز دهه اول محرم هفته امر به معروف و نهی از منکر آغاز می شود و هیچکدام از فروعات دین به اندازه این مهم مظلوم واقع نشده اند.

وی افزود: اگر جامعه ای در آن امر به معروف و نهی از منکر نباشد آن جامعه حیات ندارد و در آن جامعه خوبی ها به فراموشی سپرده شده و بدی ها عادت می شوند و برای مردم قبح گناه شکسته می شود.

خطیب جمعه موقت شهرستان خاطرنشان کرد: اگر امروز جلسات ما به گناهانی از قبیل تهمت، غیبت و دروغ آلوده است به دلیل ترک امر به معروف و نهی از منکر است.

حجت الاسلام عباسیان در خصوص آغاز هفته نیروی انتظامی و تبریک این هفته اظهار داشت: هفته نیروی انتظامی را به سبز پوشان عرصه حفظ امینت در جامعه تبریک گفته و از زحمات دلسوزانه و شبانه روزی این عزیزان تشکر می کنیم.

وی افزود : امروز امنیت کشور مدیون تلاش های نیروهای نظامی و انتظامی کشور است و همکاری مردم با آنها می تواند آرامش و آسایش بیشتری را به ارمغان بیاورد.

خطیب جمعه شهرستان در پایان با اشاره به پیش رو داشتن ایام محرم خاطرنشان کرد: همچنانکه سابقه شهرستان نشانگر ارادت مردم این دیار به اهل بیت(ع) و به خصوص سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است انتظار می رود مراسماتی در شأن این ایام برگزار شود.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید