جذاب‌ترین و پر طرفدارترین گروه تلگرام شهرستان هرسین را بهتر بشناسید

بیستون نیوز :

به زعم بسیاری از فعالین فضای مجازی در شهرستان هرسین، یکی از بهترین و پربارترین گروه تلگرامی که اسیر کپی کار های رایج و مباحث سیاسی با اهداف خاص نشده است و گاها در بین کسانی که ابزار حضور در این فضا را ندارند هم جذابیت خاصی پیدا کرده است.


Notice: Undefined offset: 0 in /home/bistoonn/public_html/wp-content/plugins/seo-for-images/seo-for-images.php on line 264

Notice: Undefined offset: 0 in /home/bistoonn/public_html/wp-content/plugins/seo-for-images/seo-for-images.php on line 284

Notice: Undefined offset: 0 in /home/bistoonn/public_html/wp-content/plugins/seo-for-images/seo-for-images.php on line 264

Notice: Undefined offset: 0 in /home/bistoonn/public_html/wp-content/plugins/seo-for-images/seo-for-images.php on line 284

سرویس اجتماعی بیستون: امروزه با پیشرفت تکنولوژی،خصوصا در مبحث رسانه و فضای مجازی ،هر روزه شاهد ظهور برنامه ها و اپلیکیشن های بروز تر با امکانات بهتر و مفید تری هستیم.در بحث شبکه های اجتماعی بی شک یکی از جذاب ترین آنها خصوصا برای ایرانیها شبکه اجتماعی تلگرام است.در بین استانهای کشورمان ایران، کرمانشاه به همراه تهران و آذرباییجان در صدر فعالین شبکه های اجتماعی قرار دارد.

در شهرستان هرسین هر روزه شاهد تشکیل گروههایی با عناوین و سلیقه های مختلف در تلگرام  هستیم. گروههایی که با اهداف خاص و متفاوتی از هم تشکیل شده است.گروههایی با عناوین شعر و ادبیات،سیاسی،بررسی مشکلات و مسائل شهری و خصوصا در چند ماه اخیر شاهد فعالیت طرفداران کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری  در این فضا هستیم.

در اهمیت فضای مجازی و اهتمام آن ، همین را بس که رهبر معظم انقلاب فرمودند:اگر من رهبر نبودم مسئولیت فضای مجازی را به عهده می گرفتم.

ایشان فرموده‌اند: این فضا مانند یک رودخانه پر از آب و خروشان است که می‌آید و دائما بر آب آن افزوده و خروشان‌تر می‌شود. اگر ما برای این رودخانه تدبیر کنیم و برنامه داشته باشیم و زه‌کشی و هدایت کنیم، در صورتی‌ که سرریز کند، می‌شود فرصت و اگر رهایش کنیم و برای آن برنامه‌ای نداشته باشیم می‌شود تهدید!

مقام معظم رهبری فرمودند: «اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است» عمق استراتژیک این جمله راهبردی را فقط گوینده آن می داند، کسی که می گوید: «اگر می توانستم خودم مسئولیت این شورا را به عهده می گرفتم.»

رهبر فرهیخته انقلاب با ذکر خاطره ای فرمودند:یاد ایامی که طلبه ای نو بودم و از رایانه و نرم افزارهای آن خبری نبود به کتاب های ده ها جلدی بحارالانوار و وسائل الشیعه که نگاه می کردم، غیر از لطف و کرم خدای بزرگ، هیچ راهی برای مالک شدن دوره ای ازآن کتاب ها نمی دیدم. من بودم و هیچ تدبیری. من بودم نگاهی و گاهی افسوسی! اما تقدیر گفت غم مخور ابزاری به نام رایانه خواهد آمد که وصف شدنی نیست. با دیدنش نیز به شناسایی آن موفق نخواهی شد. هرچند اندک شباهتی به تلوزیون دارد ولی تفاوت های متعددی با آن دارد. حتی تلوزیون را هم در دل خود دارد! این را بدان هزاران جلد کتاب فقط در یک سی دی آن وجود دارد!

**************                                           ****************

به زعم بسیاری از فعالین فضای مجازی در شهرستان هرسین، یکی از بهترین و پربارترین گروه تلگرامی که اسیر کپی کار های رایج و مباحث سیاسی با اهداف خاص ، در این شهر و حتی شهرهای اطراف،نشده است و گاها در بین کسانی که ابزار حضور در این فضا را ندارند هم جذابیت خاصی پیدا کرده است، گروهی به اسم خبرنامه هرسین، عکسهای خاطره انگیز و ضرب المثل لکی است.

پایگاه خبری تحلیلی بیستون گفتگویی  با حامد شاه محمدی،مدیر فعال و با ذوق این گروه تلگرامی انجام داده است.

.
.
 جذاب‌ترین و پر طرفدارترین گروه تلگرام شهرستان هرسین را بهتر بشناسید
.
.
این فعال فضای مجازی گفت:بنده ساکن شهرستان هرسین هستم.متولد ۱۳۶۴ و مدرک تحصیلی ام لیسانس زبان و ادبیات فارسی محض است.بعد خدمت مقدس سربازی وارد بازار شدم.از سازمان فنی و حرفه ای مدرک تخصصی تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل گرفتم و در دو مرحله ،در تهران و  کرمانشاه برای بیشتر شدن سواد و تخصص در کار تعمیرات، کلاس خصوصی رفتم.در حال حاضر شغلم فروش و تعمیرات موبایل است.پدرم فرهنگی بازنشسته آموزش و پرورش و از مربیان و کشتی گیران سابق هرسین بوده است.
گروه خبرنامه و عکسهای نوستالژیک هرسین را بنا بر پیشنهاد دوست خوبم  آقای یوسف سرحدی تشکیل دادم. با توجه به اینکه خیلی از هرسینی ها در خارج از شهرستان و مخصوصا در کرمانشاه سکونت دارند،و همچنین ممانعت از گشتن بلندگو در سطح شهر در اعلام فوت اشخاص(که از رسوم بدی بود و باعث اذیت شدن مردم می شد) تصمیم به اطلاع رسانی در این زمینه در فضای مجازی گرفتیم.
 
روزهای اول شاید خیلی از دوستان با دید دیگری با این هدف گروه برخورد داشتند اما به مرور در بین همشهریان مورد توجه و علاقه قرار گرفت و حتی کسانی که در این فضا نبودند هم از طریق دیگران پیگیر اخبار و عکسهای گروه بودند.

حامد شاه محمدی در رابطه با هدف اولیه از تشکیل این گروه گفت:در راستای بهره بردن هر چه بیشتر از لحظاتی که در این گروه ،در کنار  دوستان گرامی هستیم در زمینه های تسهیل در اطلاع رسانی پیرامون هر نوع خبرهای حوادث،اتفاقات، برگزاری مراسمات، بزرگداشت ها، همایش ها وفاتحه خوانی های شهرستان هرسین و اشتراک گذاری عکسهای تاریخی خاطره انگیز و قدیمی(نوستالژیک)مردم، شخصیت های تاثیر گذار بر محیط و جامعه ی پیرامون و شهر هرسین و نیز بیان و طرح ضرب المثل های لکی،بازیهای قدیمی،چهل سرود،اصطلاحات،اصوات،اسامی وسائل،جملات و کلمات قدیمی و لکی مردم هرسین.

شاه محمدی در ادامه افزود:البته چون عمده فعالیت گروه مربوط به دو روز پایانی هفته می شد و همچنین  جهت آشنایی نسل جوان هرسین با اسلاف و بزرگان شهرستان تصمیم بر این گرفتم که از عکسهای قدیمی و خاطره انگیز مردم و شهرستان هم استفاده بشه و هر شب چند قطعه عکس از آلبوم های دوستان عزیزم در گروه ارسال میشد و کماکان این روند ادامه دارد و بحمدالله با اشتیاق و علاقه ی دوستان و به ویژه جوانان روبرو شده است.حتی بوده اند اشخاصی که عکسی از اجداد و بستگان خود در اختیار نداشته اند و در این گروه این عکساه را دیده اند.همچنین دوستانی هم هستند که تلگرام و لوازم و ابزار فضای مجازی در اختیار ندارند ولی عکسهای قدیمی خودشان را برای من می آورند که در گروه ارسال کنم.

وی در ادامه بیان کرد:هر هفته در پایان روز چهارشنبه و صبح پنج شنبه لیست مراسمات فاتحه خوانی  هفته در گروه ارسال می شود که افراد حاضر در گروه و دیگر همشهریان هم از آن استفاده می کنند.البته هدف گروه مختص عزاداری نیست ، بلکه خبر مراسمات و همایش ها و اتفاقات و حوادث و پیشنهادات و انتقادات مربوط به حوزه  شهری هم در گروه ارسال می شود.
.
.
 جذاب‌ترین و پر طرفدارترین گروه تلگرام شهرستان هرسین را بهتر بشناسید
.
.
واقعا دیدن عکسهای قدیمی حس خوبی به آدم می دهد و شاید به نوعی احساس غرور و انرژی به من تزریق می‌کند که مثلا فلان شخص از بزرگان شهرم چه شور و نشاط و تفریحاتی داشته اند و حتی در اجرا و برگزاری مراسمات مذهبی دستی داشته اند.به قول یکی از اعضای فرهیخته گروه آلبوم های شخصی جولانگاه بخشی از مردم شناسان مدرن است.چرا که عکاسی را هنر می دانند و نشان از نگاه عموم مردم به زندگی و جهان دارد.بگذاریم آلبوم های شخصی باز شود و عکس هایی که روزگاری با سلیقه ها و مدهای زمانشان بروز بوده اند بیرون بیایند ولو برای ما مهم نباشند برای صاحبانشان مهم هستند.این ایده ای بود که طراحان اینستاگرام و فیس بوک در پی آنها بودند.
از عکسها قدیمی و خاطره انگیزی که در این گروه منتشر شد می توان از عزاداری مردم هرسین در ۶۵ سال پیش نام برد.همچنین تصویری از اقامه نماز عید فطر در زمستان سال ۱۳۴۰ که نشان از ارادت مردم شهر دارالمومنین هرسین به ائمه معصومین و اصرار بر انجام مراسمات مذهبی در زمان طاغوت دارد.
این جوان خوشفکر در ادامه گفت:در پایان از لطف و همکاری و همراهی همه اعضا گروه و دوستان خوب و فرهیخته ام تشکر وافر دارم چرا که اگر این عزیزان نبودند چنین هدفی قابل دست یافتن نبود. و همچنین بیان این نکته که نه مرده پرست هستیم و فقط بدنبال مراسم نیستیم ،بلکه هدف فقط و فقط سهولت در اطلاع رسانی اخبار شهرستان و پلی به گذشته بوده و هست.
از شما و زحمات همکارانتان در پایگاه خبری تحلیلی بیستون به نمایندگی از کل گروه و مردم هرسین تشکر ویژه دارم بابت زحماتی که در این مدت کشیده اید و از عکسهای ارسالی را در قالب گزارش تصویری و خبری در سایت بیستون نیوز منتشر کردید.
 

مطالب پیشنهادی

 1. Hasantoohyd گفت:

  ايشالا همه از فضا هاي مجازي استفاده خوب كنن
  چقدر اين اقاي شاه محمدي خوشتيپه
  خدا واسه پدر مادرش و اهالي هرسين حفظ كنه

 2. N گفت:

  همه چیو گفتید جز اصل کاری. لینک کانال لطفا. ممنون.

 3. حامد شاه محمدی گفت:

  سپاسگزارم از زحمات شما.
  همت و همکاری دوستان این مهم را محقق کرده است.

 4. k گفت:

  خیلی خوب و متنوع میباشد مخصوصا در روشن گری مردم برای انتخابات و سعی کنید همین رویه بی طرفی را حفظ کنید .خدا خیرتان دهد انشاالله .ممنون از همه دستندرکاران

 5. حامد شاه محمدی گفت:

  لینک جدید گروه خبرنامه
  https://telegram.me/joinchat/BaMKmDxU8eNe3-qsqueo8A

 6. مهدی بابایی گفت:

  لطفا لینک جدید رو بزارید

 7. هرسینی گفت:

  خیلی کانال خوبی بود اما نمیدونم چرا آقای شامحمودی اخراجمون کرد

 8. هرسینی گفت:

  بدترین آفت اخلاقی غروره حامد آغا

 9. صداقت گفت:

  ایشون قبلا خیلی اخلاقشون خوب بود ولی متاسفانه هرکسی مغازه میزنه بعد ی مدتی اخلاق و صداقت و میبوسه میذاره کنار…

پاسخ دهید

بیشتر

گزیده اخبار