جزئياتي از مزاياي طرح بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير در هرسين

بیستون نیوز :

جلسه ستاد راهبردي بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير در شهرستان هرسين برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بيستون،نجف ميرزا حسيني معاون فرماندار هرسين در جلسه ستاد راهبردي بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير اين شهرستان گفت، روستائيان بايد توجه بيشتري به اين موضوع و آينده خود داشته باشند زيرا خدمات مختلفي اعم از بازنشستگي ، از كارافتادگي و پرداخت مستمري را به جامعه هدف خود ارائه مي دهد و مزاياي استفاده از آن بايد بخوبي براي روستائيان تبيين شود بطوريكه پايين بودن درآمد و عدم اطلاع كافي از قوانين آن نبايد بهانه اي براي عدم عضويت و ثبت نام باشد .

وي تصريح كرد: عشاير و روستائيان اعم از اينكه در روستا ساكن باشند يا نباشند مي توانند از مزاياي اين طرح بهره مند شوند و بر اساس مصوبات اين طرح ،روستاییان و عشایر يك سوم از حق بیمه خود را پرداخت می‌کنند و مابقی آن توسط دولت پرداخت می‌شود.

وي ادامه داد:بیمه شدگانی که ۱۵سال حق پرداخت بیمه داشته باشند و به سن ۶۵ سالگی رسیده‌ باشند از تمامی مزایای بازنشستگی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر برخوردار خواهند شد.

البته اصلاحاتي در قانون فوق صورت گرفته كه به تأييد شوراي نگهبان رسيده است ولي هنوز ابلاغ و اجرايي نشده است. ضمن اینکه هم اکنون سقف سنی برای ورود به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر برداشته شده است و تا پايان سال ۱۳۹۴ اين روند ادامه خواهد داشت، و اين يك امتياز مهم براي جامعه هدف است .

ميرزا حسيني همچنين از بخشدار مركزي خواست شماره پيامك ۳۰۰۰۳۷ كه مربوط به سامانه اعلام وضعيت پرداختي بيمه شده گان است را توسط دهياران به اطلاع اهالي رسانده شود  تا روستائيان ضمن اطلاع از وضعيت بيمه اي خود به شهر تردد نكنند و متحمل هزينه اي نيز نشوند.

معاون فرماندار هرسين افزود: از مزاياي مهم اين طرح جلوگيري از مهاجرت روستائيان است كه يكي از عوامل مهم آسيب هاي روستايي و جلوگيري از توقف چرخه توليد محصولات كشاورزي و دامي مي باشد و اين توجه ويژه و اهميت دولت به كرامت روستائيان  مي باشد .

اين مقام اظهار داشت :يكي از بركات مهم نظام و دولت تدبير و اميد ارتقاء وضعيت اجتماعي و رفاهي روستائيان مي باشد كه بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير گامي مهمي در تحقق اين امر است .

نجف ميرزا حسيني در پايان عنوان داشت در راستاي اجراي اين طرح ۱۳۲۱ خانوار در بخش مركزي ثبت نام نموده اند و خواستار اطلاع رساني بيشتر به روستائيان در راستاي استفاده از مزاياي بيمه شد.

.

DSC09232 جزئياتي از مزاياي طرح بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير در هرسين

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار