ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۷:۲۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگی, گزیده اخبار > جعفر کازرونی نویسنده برجسته کرمانشاهی درگذشت

جعفر کازرونی نویسنده برجسته کرمانشاهی درگذشت

جعفر کازرونی نویسنده برجسته کرمانشاهی شب گذشته پس از ماه‌ها تحمل درد و رنج بیماری سرطان، درگذشت.

به گزارش بیستون، پیمان جسری رییس اداره امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اظهار کرد: متاسفانه ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شب گذشته(۱۰ اردیبهشت) استاد “جعفر کازرونی” بعد از شش ماه تحمل درد و رنج بیماری سرطان در بیمارستان «بیستون» کرمانشاه فوت کرد.

وی اظهار کرد: استاد کازرونی متولد هفتم خردادماه سال ۱۳۲۵ در کرمانشاه بود که بعد از عمری کار فرهنگی و به یادگار گذاشتن آثار متعدد، سرانجام در سن ۷۰ سالگی و بعد از چند ماه تحمل درد و رنج سرطان فوت کرد.

جسری تصریح کرد: استاد کازرونی خدمات ارزشمندی در حوزه ادبیات و فرهنگ استان داشته‌اند و از ایشان آثار متعددی در حوزه ادبیات و نقد به یادگار مانده است.

وی افزود: از آثار ارزشمند استاد کازرونی می‌توان به مجموعه شعر “آواز”، رمان “لاله‌های تلخ”، رمان “وقتی دانه‌های برف به رقص در می‌آیند”، مجموعه داستان “بوی نان”، رمان “آدمک‌ها” و داستان “بام غلتان” اشاره کرد.

رییس اداره امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به برگزاری همایش تجلیل از استاد کازرونی در فروردین ماه امسال در تالار وحدت کرمانشاه اشاره کرد و افزود: ۳۱ فروردین ماه امسال به پاس عمری تلاش استاد کازرونی در زمینه نشر فرهنگ و ادبیات، مراسم تجلیلی با حضور ایشان برگزار شد.

جسری در پایان خاطرنشان کرد: مراسم تشییع این نویسنده برجسته استان، فردا ساعت ۹ صبح از مقابل “باغ فردوس” کرمانشاه انجام می‌شود.

منبع: ایسنا

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید