ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۷:۲۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > جلوه ای از اقتصاد مقاومتی در هرسين

جلوه ای از اقتصاد مقاومتی در هرسين

کارخانه میلگرد سیما فولاد شهرستان هرسین ، نخستین کارخانه بومی شده تولید میلگرد ایران ، جلوه ای دیگر از اقتصاد مقاومتی در کشور است.

به گزارش خبرنگار بيستون ، مدیرعامل این کارخانه با اشاره به اینکه از صفر تا ۱۰۰ قطعات و دستگاه های موجود در آن برای نخستین بار در داخل کشور ساخته شده گفت : به منظور حمایت از مردان علمی و صنعتی کشور ، این واحد تولیدی را فقط با توان داخلی ساخته و به بهره برداری رسانده ایم.
مهندس ذوالفقاری گفت : تولید ماشین آلات درون کارخانه را یک شرکت تخصصی در داخل استان کرمانشاه انجام داده ، که به نوعی می توان ادعا کرد ؛ پیچ به پیچ کارخانه رنگ و بوی ایرانی و بومی دارد و توسط صنعتگران ایران ساخته شده است.
وی با تاکید براینکه ، این کارخانه نتیجه اعتماد سرمایه گذاران ، کارفرمایان و صنعتگران داخلی است ، گفت : در کارخانه سیمافولاد ، از بالاترین سطح اتوماسیون و کنترل و حفاظت ماشین آلات استفاده شده است.
ذوالفقاری به بهره برداری آزمایشی از خط تولید کارخانه از مدتی پیش هم اشاره کرد و افزود : به زودی و در نزدیک ترین زمان ، با حضور رئیس جمهور ، کارخانه به طور رسمی افتتاح می شود.
مهندس ذوالفقاری ، ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲۵۰ نفر را حاصل نشان دادن چراغ سبز به متخصصان داخلی و از ویژگی های این واحد تولیدی کاملا بومی برشمرد.
ذوالفقاری به تابلوهای مدار موجود در کارخانه نیز اشاره کرد و گفت : همه این تابلوها را که از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردارند و تا پیش از این از خارج وارد می شد ، خوشبختانه هم اکنون ، با تلاش متخصصان ایرانی کاملا بومی سازی شده و برای نخستین بار ، در داخل تولید می شود ، که در این کارخانه ، در چرخه قرار گرفته اند.
ذوالفقاری در ادامه ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبارات بخش خصوصی هزینه شده کارخانه را یادآور شد و گفت : از هیچ گونه تسهیلات دولتی استفاده نکرده ایم و این به این معنی نیست که دولت از ما حمایت نکند بلکه همواره چشم به حمایتهای ارزشمند دولت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان داخلی داشته و داریم.
وی پیش بینی کرد ؛ با به بهره برداری رسیدن کامل کارخانه ، سالانه تا ۲۰۰ هزار تن انواع محصول میلگرد در سایزهای ۸ ، تا ۳۲ میلیمتر تولید شود.
ذوالفقاری در پایان با اعلام بارگیری نخستین محموله های میلگرد برای صادرات به کشور عراق ، همسایگی با عراق را از مزیتهای استان کرمانشاه برشمرد  و گفت : محصولات این مجتمع صنعتی علاوه بر عراق ، بازارهایی در کشورهای آسیای مرکزی و غرب آفریقا را هم هدف قرار داده است.
210354_901
منبع:خبرگزاري صدا و سيما
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید