ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۶:۲۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > حجت الاسلام باقری : گلایه و مشكلات مردم هرسين به بیگانگان ربطی ندارد

حجت الاسلام باقری : گلایه و مشكلات مردم هرسين به بیگانگان ربطی ندارد

حجت الاسلام باقری : اعتراض، سوال و مطالبه گری حق مردم است همچنانکه مطالبه گری همیشه مورد تأکید رهبر انقلاب بوده است و در مقابل وظیفه من مسئول پاسخگویی است و بایستی درگیری های ذهنی مردم را پاسخ داد و با مردم صادق بود.

به گزارش خبرنگار بيستون، حجت الاسلام باقری امام جمعه شهرستان هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان و لزوم بهره گیری ما از این ماه اظهار داشت حاصل ماه رمضان باید تقوا باشد و این ماه در واقع فرصت مناسبی است برای جبران خطاهای اجتماعی ، تقویت اراده و تصمیم گیری ها و فرصتی برای پیوند با ولایت،

وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر امام خمینی(ره)افزود: لازم است که به یک نکته از مطالب عنوان شده اشاره ای کنیم و آن بحث انقلابی بودن است، چند ماهی است که رهبر معظم انقلاب در دیدارهایی که با اقشار مختلف مردم دارند روی این موضوع تأکید دارند که انقلابی باشیم و آنچیزی که امروز باعث دشمنی بیش از پیش دشمن شده است بحث انقلابی بودن است.

امام جمعه شهرستان هرسین در خصوص دیدار رهبری با نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پیام معظم له به افتتاحیه این دوره از مجلس خاطرنشان کرد رهبر معظم انقلاب در ابن دیداربه نکات مهمی اشاره کردند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

حجت الاسلام باقری در ادامه اظهار داشت موضوع اول بحث خود نظارتی است و اینکه مجلسی که در رأس امرو است و بر تمام امور نظارت دارد باید در قدم اول خودش را اصلاح کند.

وی افزود نکته دوم بحث اقتصاد و معیشت مردم است که باید جزء اولویت ها قرا گیرد، آمارهای غیر رسمی حدود ۱۰میلیون بیکار را در کشور بیان می کند، آیا کسی غیر از نماینده می تواند بر این موضوع نظارت کند.

خطیب جمعه شهرستان خاطرنشان کرد واقعأ تأسفبار است و من مجلس و دولت باید بمیرم که رهبر انقلاب بگوید من شرمنده ام از آن جوانی که دست خالی به خانه بر می گردد آیا دولت و مجلس نباید فکری بکند.

حجت الاسلام باقری در بخش دیگری از سخنان خود نکته سوم را بحث فرهنگ اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود نه انقلاب شکم، امروز باید دید برای فرهنگ چکار کرده ایم که به ولنگاری فرهنگی رسیده ایم، متولیان فرهنگی، وزارت فرهنگ و ارشاد و شورای انقلاب فرهنگی چکار دارند می کنند.

وی با اشاره به سالروز تشکیل جهاد سازندگی افزود خیلی از افراد قدیمی یادشان می آید که  این نهاد خدمتگذار چه خدمات ارزنده ای برای نظام و انقلاب و مردم انجام داد که امروز به نام جهاد کشاورزی تغییر نام داده است.

امام جمعه شهرستان هرسین تصریح کرد امروز یکی از ارگان هایی که می تواند در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی به ما کمک کند همین جهاد کشاورزی است  که این کار را می تواند از طریق مدرن کردن و صنعتی کردن کشاورزی و ارائه تسهیلات و دادن آموزشهای لازم به کشاورزان انجام دهد.

حجت الاسلام باقری در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مشکلات رخ داده در روز گذشته و تجمع مردم شهرستان اظهار داشت اعتراض، سوال و مطالبه گری حق مردم است همچنانکه مطالبه گری همیشه مورد تأکید رهبر انقلاب بوده است و در مقابل وظیفه من مسئول پاسخگویی است و بایستی درگیری های ذهنی مردم را پاسخ داد و با مردم صادق بود.

وی افزود: ما در شهرستان مشکلات عدیده ای داریم که اقل آن آب است، اینکه شهرستان هرسین در این چند ساله مورد بی مهری قرار گرفته است شکی نیست اما این نوع خواستن آیا درست است با توهین کردن به نماینده و فرماندار و مسئولین شهر کاری درست نمی شود.

خطیب جمعه شهرستان خاطرنشان کرد مطرح شدن مشکلات شهرستان در شبکه های معاند و ضد انقلاب که به هیچ وجه دلسوز ما نیستند مایه ننگ شهرستان است چرا باید با ندانم کاری عده ای آبروی شهرستان را ببریم.

حجت السلام باقری در ادامه اظهار داشت بیش از دو ماه است آب مشکل دارد و اکنون که مشکل حل شده تازه به فکر تجمع افتاده اند این یک روش غلط است.

وی افزود مسئولین ما چرا باید کم کاری کنند و پاسخگوی مردم نباشند که کار به اینجا برسد و چرا نباید ارگان های امنیتی و اطلاعاتی کم کاری کنند و سر بزنگاه افرادی که می خواهند نظم شهر را بر هم بزنند را دستگیر کنند.

امام جمعه شهرستان خاطرنشان کرد اعتراض مردم مشکلی ندارد ولی وقتی ۴ نفر آدم منافق صفت و ضد نظام که می خواهند از این آب گل آلود ماهی بگیرند قاطی این جمعیت می شوند دیگر نمی شود آنرا جمع کرد گلایه ای اگر داریم به بیگانه ربطی ندارد.

حجت الاسلام باقری در ادامه اظهار داشت در قضیه عقب ماندگی شهرستان مسئولین فعلی تنها مقصر نیستند بلکه مردم هم مقصرند که افراد درستی را برای خدمت انتخاب نمی کنند.

وی در پایان افزود هر چند خواسته مردم حق است ولی نباید توهین کرد و این حرکت محکوم است، خواسته بنده از نهاد های امنیتی این است که مسببان این حرکت را شناسایی کرده و با عاملان آن برخورد شود.

نظرات شما

  ع می گوید :

  اگر شبکه محلی زاگرس مطالبات مردم را بازتاب میداد دیگر رسانه های بیگانه کاسه داغتر از آش نمیشدند و یا اگر هم میشدند کسی به آنها توجهی نمیکرد

  علی می گوید :

  ایشان مطالبه را حق مردم دانستند اما روشهای پیشین مطالبه گری نتیجه نداده. تجمع هرسین میرفت تا نمودی از مردمسالاری درچارچوب اصل ۲۷قانون اساسی باشد که متاسفانه با ندانم کاری برخی به بیراهه رفت ک ای کاش نمیرفت

  محمد می گوید :

  زیر سر طرفداران علی صفر رضایی بود.

  هرسيني می گوید :

  لطف كنيد بي برنامگي و كوتاهي نمايندگان ادوار گذشته علي الخصوص جناب آقاي سليماني را كه ده سال مستقيم نماينده اين شهر بوده را به كسي ربط ندهيد
  هركسي از هرسين قصد داشت نماينده شود با هر بهانه اي زمينگيرش كرديم يكي شد هرسيني كاكاوندي يكي شد گم نام يكي را با علم كردن كسي ديگر يكي را هم متهم به آشوب گري و مطمئن باشيد كانديداهاي بعدي نيز با بهانه اي ديگر زمين گير مي كنيم
  انصاف هم خوب چيزي است
  طرف با يك شب نامه تلگرامي تحريك شده و بدون برنامه ريخته تو خيابان بدون اينكه بفهمد همه اين برنامه نقشه اي بوده براي تخريب مردم شهر هرسين علي الخصوص كانديدائي كه به مرز حضرات نماينده تسلسلي رسيده كه مي بايست به هر نحوي در ميان جامعه تخريب و منكوب شود
  وگرنه علي رضائي بنده خدا روحشم خبر از اين اجتماعهاي بي هدف نداره
  و اينكه يكي از عوامل تحريك مردم جز تلگرام سايتهاي مختلف بودند كه به دامنه شايعه آلودگي آن مي افزودند

  فرداي قيامت خود را به خاطر منافع دنيوي كس ديگر تباه نكنيم كه علاوه بر زيانكاري اخروي طوق حق الناس كه خداوند متعال نيز با آن همه عظمتش بر حسب عدالتش نمي تواند از آن بگذرد را بر دوش بكشيم

  حسام می گوید :

  چ ربطی داره.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید