ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۶:۴۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / صداي مردم, عناوین برگزیده > گفتگويي بي پرده با حسن سليماني پيرامون مسائل و مشكلات شهرستان هرسين

گفتگويي بي پرده با حسن سليماني پيرامون مسائل و مشكلات شهرستان هرسين

با آموزش نيروهاي بومي در مراكز فني و حرفه اي شرايط كار و اشتغال در پتروشيمي را براي جوانان منطقه فراهم خواهيم كرد/ کارخانه کاغذ چهر مراوده کارخانه مستعمل فرسوده ایتالیایی است که کاغذ گلاسه آنهم به نتیجه نرسید و هيچ توجيه اقتصادي هم نداشت/تلاش خواهیم کرد جاده هرسين تا مسیرهای که مشخص شده دو بانده گردد/مردم به هر جنسیتی رای بدهند اعم از زن و مرد به صورت هم عرض حق نمایندگی را دارند

حسن سليماني  نماینده منتخب حوزه انتخابيه هرسين،صحنه و كنگاور در اولين مصاحبه تفضيلي خود با  خبرنگار بیستون به چند سوال و مطالبه مردمی شهروندان هرسینی پاسخ هاي در خور توجهي دادند.

اين نماينده ادوار مجلس در پاسخ به اينكه آیا درباره به کارگیری نیروهای بومی در صنایع اصلی شهرستان از جمله پتروشیمی فعالیت خاصی را انجام خواهید داد گفت:با توجه به اينكه اين معضل خواسته بسياري از جوانان حوزه انتخابيه است ، اين مسئله مهم را در اولويت كار خود قرار خواهم داد. شهر هرسین و بخش بیستون برای بکارگیری جوانان مستعد، سالم و مومن در فعالیت های مختلف صنعتی منطقه از جمله بکارگیری در واحدهای پتروشیمی نظیر شرایط تخصصی کار (هنرستان فنی حرفه ای پتروشیمی) که در هرسین احداث شده که برای تربیت متخصصان مرتبط با پتروشیمی و تربیت نیروی مستعد، امکان بکارگیری نیروهای بومی فراهم گردد.
وي افزود:در این راستا لازم است این مورد را متذکر شوم که متاسفانه از این ظرفیت برای رضایت مندی مردم منطقه استفاده نشده است .درحالي كه این بستر سرمایه گذاری ، برای محرومیت زدایی از منطقه و ایجاد اشتغال فراهم شده است.
سليماني در ادمه بيان داشت:به علت عدم استفاده از نیروی بومی، بسیاری از خانواده ها دارای جوانان بیکار هستند و من این قول را می دهم از وزیر محترم نفت و دیگر مسئولین ذی ربط خواسته شود تا مطالبه بکارگیری جوانان مستعد منطقه در این مجموعه را تدارک ببینند و قطعاً در این مسیر تلاش خود را خواهم نمود.
حسن سليماني در پاسخ به اين سوال كه آیا کارخانه کاغذ راه اندازی می شود؟
سلیمانی با مکثی کوتاه و کشیدن آهي عمیق گفتند:با اين سوال درد دل من رو باز کردید. من پاسخ هایی را در راستای این مطالبه به حق، که مقدمات تصویب این طرح را شخصا در دوره نمایندگیم كليد زدم را برای شهروندان دارم.
اين نماينده مجلس گفت:کارخانه کاغذ با هدف محرومیت زدایی منطقه ای در مجلس چهارم استارت خورد.این طرح و طرح كارخانه کرپ ناز در منطقه محروم چهر می بایست با استفاده از منابع مالی مشترک وزارت صنعت و تامین تسهیلات بانکی ایجاد شود. از همان سال ضعف هاي عدم توجيه فنی و اقتصادی طرح های مذکور را به وزیر ذی ربط را دادم . و اعلام نمودم با توجه به شرایط محیطی و اقلیمی و کمبود آب در منطقه امکان کشت صنوبری برای تامین خوراک کارخانه موجود نیست . متاسفانه با اصرار وزیر آقای نعمت زاده طرح شروع شد و بیش از دو میلیون دلار و چندین میلیارد تومان، علاوه بر تملک بخش عظیمی از اراضی مستعد روستای چهر و عزیزآباد و بی خانمان کردن کشاورزان ، براي اين طرح هزینه شد ولی متاسفانه طرح به نتیجه نرسید. کارخانه کاغذ مراوده کارخانه مستعمل فرسوده ایتالیایی است که کاغذ گلاسه آنهم به نتیجه نرسید. نهایتاً برای طرح دیون، کاغذسازی را به تامین اجتماعی فروخته اند و در حال حاضر هم به علت بدهی فروخته شده است و چیزی از کارخانه باقی نمانده است. بنابراین این طرح موجبات حیف و میل سرمایه ملی را فراهم ساخت که از اینگونه طرح های نیمه کاره و رها شده متاسفانه در كشور زیاد داریم.
(کل مستندات مکاتبه شده در ادوار ۴و۶و۷در سایت اختصاصی حسن سلیمانی به آدرس : hassansoleimani.ir  موجود است.)
یکی از خواسته های مردم هرسین بررسی وضعیت آب شرب و بهداشت آن است. در اين خصوص شائبه ای پیش آمده است، آیا شما برنامه ای را در این راستا دارید؟
حسن سليماني:حق مردم هرسین و سایر مردم شهرستانهای حوزه انتخابیه برخورداری از آب شرب سالم و با کیفیت است. حتماً به ادعای مطروحه در خصوص غیر کیفی بودن و ناسالم بودن آب شرب هرسین  توسط اداره بهداشت و آب و فاضلاب دقیقاً بررسی و با حضور معتمدین مردم اطمینان بخشی حاصل خواهد شد، تا شبهه حاصله برطرف گردد. و حتماً بنده این موضوع را پیگیری و از مسئولین ذی ربط مطالبه خواهم نمود.
 وضعیت دوبانده شدن هرسین یکی از مطالبات مردم است، در این راستا آیا پیگیری های بعدی را انجام خواهید داد؟
سليماني:همانطوری که ملاحظه می نمایید عملیات بهسازی شروع شده و لازم است از زحمات تمامی دست اندرکاران این پروژه که تا این لحظه پیگیر انجام این کار بودند تشکر نموده و این را عرض کنم که با پیگیری های مربوطه تلاش خواهیم کرد این جاده تا مسیرهای که مشخص شده دو بانده گردد.
 درباره حق ورود زنان به مجلس چه عقیده ای دارید؟
در پایان آقای سلیمانی درباره بحث ورود و حق زنان در مجلس اظهار داشتند: برای نماینده جنسیت خاصی تکلیف نشده که بایستی از آن چنس باشد و تشخیص انتخاب هم به عهده مردم است. مردم به هر جنسیتی رای بدهند اعم از زن و مرد به صورت هم عرض حق نمایندگی را دارند. در قانون اساسی و شرع برای انجام وکالت تفاوتی وجود ندارد و تبعیض بین زن و مرد برای امر وکالت از طرف هرکسی که بیان شود خلاف قانون اساسی است. چون همه آحاد مردم ایران صرف نظر از جنسیت و قومیت برای وکالت از حقوق یکسان برخوردارند.
گزارش و مصاحبه از: افشین منوچهرآبادی

 

 

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید