حسن سلیمانی : اجرای طرح آمایش سرزمینی در استان کرمانشاه ضروری است

بیستون نیوز :

منتخب مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس دهم گفت: برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی اجرای طرح آمایش سرزمینی در استان کرمانشاه ضروری است.

منتخب مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس دهم گفت: برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی اجرای طرح آمایش سرزمینی در استان کرمانشاه ضروری است.

 

حسن سليماني حسن سلیمانی : اجرای طرح آمایش سرزمینی در استان کرمانشاه ضروری است

حسن سلیمانی با اشاره به ضرورت توجه به قابلیت‌ها و طرح آمایش سرزمینی در استان کرمانشاه اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی به معنای توجه به قابلیت‌ها، منابع طبیعی و خدادادی، استفاده بهینه از محیط جغرافیایی و توجه جدی به اجرای طرح آمایش سرزمینی در کشور و استان است.

وی یکی از اولویت‌های اصلی مجمع نمایندگان استان کرمانشاه را تشکیل فراکسیون اقتصاد مقاومتی در مجلس دهم دانست و گفت: به منظور اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده مجمع نمایندگان استان در نظر دارند تا فراکسیونی مطابق با دستورات رهبری در مجلس دهم تشکیل دهند.

سلیمانی ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری را یک مصلحت دانست و افزود: یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها در کشور تعامل و همکاری نمایندگان مجلس با دولت در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل جدی مسئولان مربوطه است و دولت باید زمینه اجرایی و عملیاتی اقتصاد مقاومتی را در برنامه توسعه ششم فراهم کند و نمایندگان نیز با تصویب قوانین مناسب نقاط ضعف دولت را در اجرای این سیاست‌ها برطرف کنند تا به نقطه‌ای مشرک در این زمینه برسند.

وی با بیان اینکه نسخه شفا بخش اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب در این سال‌ها بیان کرده‌اند تنها راه نجات و برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور و استان کرمانشاه است بیان کرد: مسئولان باید زمینه‌های رونق صنعت و تولید در استان را شناسایی و مشکلات حوزه‌های صنعتی را برطرف کنند و دولت نیز با فراهم کردن منابع مالی و امکانات متناسب با این منابع تسهیلا ت لازم را در اختیار کرمانشاه قرار دهند.

سلیمانی مهم‌ترین چالش‌ها و موانع حوزه اقتصاد مقاومتی را عملیاتی نشدن این حوزه، عدم توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها و عدم هماهنگی و همگرایی دولت و نمایندگان مجلس عنوان کرد و گفت: باید در جامعه امکان ثروت آفرینی برای مردم فراهم شود و دولت نیز اولویت کاری خود را در تدوین سند توسعه استان کرمانشاه مصوبات سفر مقام معظم رهبری قرار دهد و دولتمردان و مجمع نمایندگان استان کرمانشاه پیشرفت سریع سند توسعه استان را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی یکی از نقاط آسیب‌پذیر اقتصاد را وابستگی اقتصادی به دنیای خارج و غرب دانست و اظهار کرد: باید از امکانات داخلی، نیروی کار، مواد اولیه، منابع طبیعی در تولید ثروت و ارزش آفرینی به نحو مناسب استفاده کرده تا دشمنان نتوانند کشور را تحت تحریم و فشار اقتصادی قرار دهند.

سلیمانی با اشاره به ضرورت استفاده مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از تجارب و ظرفیت‌های نمایندگان ادوار قبلی مجلس و کارشناسان متخصص گفت: نمایندگان مجلس و دولتمردان باید با هم‌فکری و هم‌گرایی و با توجه به مبانی اندیشه اسلامی و وحدت رویه، مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کنند و به جای سنگ‌اندازی و اختلاف با یکدیگر به صورت یک ید واحده عمل کنند.

منتخب مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس دهم افزود: استان کرمانشاه با ظرفیت‌های مناسب انسانی، منابع طبیعی، قابلیت‌های مرزی، گردشگری و زمین‌های حاصلخیز کشاورزی ظرفیت لازم را برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد.

منبع:تسنيم

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار