حسن سلیمانی از گذشته تا حال،در متن سياست در بطن تصميم گيري

بیستون نیوز :

به عقيده رقبايش غيبت ۸ ساله اين مرد سياست پايان كار اوست. سليماني اما هميشه غير قابل پيش بيني است و عادت دارد كه رقبايش را در كارزار انتخابات غافلگير كند.بايد ديد اين مرد متفاوت در كمتر از دو ماه باقيمانده منتهي به هفتم اسفند مهره هاي خود را چگونه خواهد چيد.

سرويس انتخابات بيستون، نام حسن سلیمانی در سپهر سياسي  غرب كشور، هميشه وي را بعنوان يكي از سياسيون شاخص و مطرح به ذهن متبادر مي‌كند.خيلي ها بر اين باورند كه حضور مداوم اين سياستمدار كار كشته در مقاطع حساس،مي‌تواند گره گشاي مشكلات كنوني منطقه باشد.اكنون پس از فترتي ۸ ساله دوباره پا به عرصه رقابت با ديگر نامزدها گذاشته است. سليماني اما هميشه غير قابل پيش بيني است و عادت دارد كه رقبايش را در كارزار انتخابات غافلگير كند.بايد ديد اين مرد متفاوت در كمتر از دو ماه باقيمانده منتهي به هفتم اسفند چه سورپرايزي را براي ارائه خواهد داشت.
******************************
حسن سلیمانی متولد سال ۱۳۳۲ در شهرستان صحنه می‌باشد.وي درسال ۱۳۵۱ موفق به اخذ مدرک دیپلم شد و در همان سال وارد دانشکده حقوق دانشگاه تهران شد.
در سال ۱۳۵۴ موفق به اخذ مدرک لیسانس گردید. بلافاصله بعداز فارغ التحصیلی به خدمت مقدس سربازی نیروی دریایی در جزیره خارک رفت( ۱۳۵۴ تا ۱۳۵۶)
در آذر ۵۶ بعد از اتمام خدمت مقدس سربازی وبعد از شرکت در آزمون استخدامی شرکت توانیر درآمد و به مدت چند ماه کارشناس قراردادها در توانیر مشغول خدمت شد.
اردیبهشت ۱۳۵۷ در استخدامی قضات شرکت نمود و بعداز پذیرفته شدن به عنوان کارآموز قضایی تا آذرماه همان سال مشغول کار آموزی بود.بعد از اتمام کارآموزی در مراسم سوگند شاهنشاهی حاضر نشد و بعد از پیروزی جمهوری اسلامی ایران در اواخر بهمن ماه به نظام جمهوری اسلامی سوگند یاد کرد.
اسفند ۵۷ تا مهر ۵۹ به عنوان دادرس دادگستری نهاوند و بازرس در دادسرای انقلاب در دادگستری نهاوند مشغول بکار شد.
مهر ۵۹ با اعلام احضار منقضی خدمت ۵۶ به عنوان احتیاط‌ به مدت شش ماه با وجود اینکه دادستان دادگستری بودند را رها کرده و به خاطر احساس دینی که داشتند به خدمت در مناطق پرداختند.بعد از اتمام این دوره شش ماهه از دادگستری نهاوند به دادگستری کرمانشاه منتقل و به عنوان دادرس عمومی کرمانشاه منصوب شد.
سپس با وجود اوضاع نابسامان مناطق اورامانات به عنوان جانشین رییس دادگستری پاوه منصوب گردید.بعد از اين به عنوان مشاور دادگاه مدنی خاص منصوب شد و سپس به عنوان رییس دادگاه شعبه چهارده کیفری ۲ کرمانشاه و سپس رییس دادگاه خانواده شعبه سوم شد.*حسن سلیمانی از سال۱۳۶۷ تا ۱۳۶۹ رییس دادگستری اسلام آباد غرب شد.
*سپس به عنوان بازرس بازرسی کل کشور منصوب گردید.
* سال ۱۳۷۰ در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت نمود.
سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵ به عنوان نماینده حوزه کنگاور، صحنه و هرسین وارد مجلس شورای اسلامی شد.
* از سال ۱۳۷۵ به سازمان بازرسی کل کشور رفت، ابتدا به عنوان مدیر کل امور حقوقی مجلس منصوب شد و سپس به مدت ۲ سال معاون امور فرهنگی سازمان بازرسی شد.
* در ادامه به مدت ۳ سال معاون اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور مشغول به کار بود ( تا سال ۱۳۸۰ )
*سال ۱۳۸۰ با پیروزی در میان دوره انتخابات دوره ششم به عنوان مجلس وارد شد.
در مجلس هفتم هم  منتخب مردم بودند و برای سومین بار وارد مجلس شدند.( ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۷)* وي در مجلس هشتم و نهم ثبت نام نکردند.

*در مجلس دهم هم به عنوان کاندید وارد عرصه انتخابات می شود.

* در فاصله مجلس هشتم و نهم دارای مشاغل قضایی زیر بودند:
۱) عضو معاون دیوان عالی کشور
۲) دبیر هییت عالی نظارت بر حفظ حقوق شهروندی کل کشور

۳) نماینده رییس قوه قضاییه در امور ارتباط با نمایندگان مجلس

* سایر سمت هایی که  حسن سلیمانی در حال حاضر نیز به آن اشتغال دارند:

۱) عضو هییت تطبیق مصوبات دولت با قانون ( موضوع اصل ۱۳۸ قانون اساسی) از سال ۱۳۷۱ تاکنون

۲) عضو هییت انطباق مصوبات قوا با سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) در کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام

۳) عضو کمیسیون حقوقی دیوان محاسبات

۴) عضو شورای حقوقی سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور

۵) کارشناس حقوقی هییت عمومی دیوان عدالت اداری

۶) مشاور رییس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  دکتر سیف

۶) مشاور، محمد باقر نوبخت ( معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، و سخنگوی دولت )

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار