ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۵:۲۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, ویژه استان > حسن سلیمانی: نگاه حاکم بر لایحه بودجه ۹۷ عملیاتی و اثربخش است

حسن سلیمانی: نگاه حاکم بر لایحه بودجه ۹۷ عملیاتی و اثربخش است

نماینده مردم شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه حاکم بر لایحه بودجه سال ۹۷ به جز بخش های حاکمیتی، عملیاتی و اثربخش است.

نگاه حاکم بر لایحه بودجه 97 عملیاتی و اثربخش استبه گزارش خبرنگار بیستون، حسن سلیمانی نماینده مردم شهرستان های کنگاور  اظهار کرد: هدف نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این است که لایحه بودجه سال ۹۷ منطبق بر واقعیت های داخل و خارج از کشور باشد، بنابراین تامین منابع ارائه شده، هزینه ها، بدهی های دولت، باید و نبایدهای قانون برنامه ششم توسعه را در بررسی این لایحه در نظر می گیریم.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید لایحه بودجه سنواتی با قوانین بالادستی مطابقت داده شود، بیان کرد: ماده واحده و تبصره های لایحه بودجه سال ۹۷ با احکام بالادستی از جمله قانون برنامه ششم، احکام دائمی برنامه و سیاست های کلی تطبیق داده می شود، اگر تفاوتی بین لایحه و قوانین باشد در مجلس اصلاح خواهد شد.
وی تاکید کرد: انتظار می رود که بودجه سنواتی از انضباط مالی خوبی برخوردار باشد و از عهده تامین امکانات برای فرهنگیان و طرح های عمرانی برآید، در بودجه لازم است سامانی به طرح های عمرانی زائد داده و حذف شود و شرایط دولت را برای پرداخت بدهی هایش به روش انتشار اوراق مشارکت و اوراق اسناد خزانه مشخص کنیم.
این نماینده مجلس با تاکید براینکه دولت باید انضباط مالی برای درآمد، هزینه و بدهی ها داشته باشد، گفت: باید بدهی دولت به پیمانکاران خصوصی به نحوی پرداخت شود که نه دولت تحت فشار قرار گیرد نه بخش خصوصی متضرر شوند. بنابراین باید شرایط مالی شفافی بین دولت و دستگاه های اجرایی تنظیم شود.
سلیمانی بیان داشت: بودجه سالهای گذشته اشکالات بسیاری در بخش های صنعت و بهداشت داشت که باید در بودجه سال آینده این موضوعات برطرف شود، همچنین لازم است به بحث صندوق های بیمه نگاه ویژه داشته باشیم.
رئیس جمهوری لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را ۱۹ آذر به عنوان نخستین لایحه بودجه دولت دوازدهم به منظور بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
افزایش شفافیت و انضباط بودجه ای، حرکت به سمت تمرکززدایی و تقویت نقش استانها، برنامه گسترده اشتغال در سال ۱۳۹۷، تلاش در جهت حذف فقر مطلق و توزیع عادلانه یارانه ها و توجه به اولویتهای برنامه ای از مهمترین ویژگی های لایحه بودجه سال ۹۷ است.
کل منابع عمومی دولت در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ نسبت به قانون بودجه سال جاری ۵٫۸ درصد رشد داشته و به سه هزار و ۶۶۹ هزار میلیارد ریال رسیده است.
درآمدهای عمومی در لایحه سال ۱۳۹۷ نسبت به قانون بودجه سال قبل ۱۰٫۶ درصد رشد داشته و به یک هزار و ۹۲۵ هزار میلیارد ریال رسیده است.
بدین ترتیب سهم درآمدهای عمومی از کل منابع، ۵۲٫۵ درصد شده که نسبت به قانون بودجه سال جاری ۲٫۳ واحد درصد بهبود یافته است.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید