ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : جمعه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۵:۳۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > حضورمدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در شهرستان هرسین

حضورمدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در شهرستان هرسین

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه با اشاره به وجود کارخانجات بزرگ در شهرستان گفت : جای تأمل دارد که با وجود این ظرفیت، آمار بیکاری شهرستان بالا باشد و یکی از مهمترین عوامل آن نبود نیروی کار دارای مهارت است .

به گزارش خبرنگار بیستون ، داوود ناصری امید مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در جلسه شورای مهارت شهرستان هرسین که با حضور فرماندار وجمعی از مسئولین ادارات این شهرستان در محل فرمانداری هرسین برگزار شد ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و خیر مقدم یه حاضرین در جلسه گفت : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در پایانهر سال اقدام به تعیین تعهدات آموزشی سال آینده استانها می کند و به تبع آن ادارات کل نیز بر اساس ظرفیتها و پتانسیل ها و نیازهای هر منطقه اقدام به تقسیم تعهدات آموزشی بین مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ها می نماید .
ناصری امید افزود : تعهد سالیانه این اداره کل معادل ۸ میلیون و پانصد هزار نفرساعت بوده که از این مقدار ۵ میلیون نفرساعت در مراکز دولتی و مابقی در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای اجرا شده است که خوشبختانه در یازده ماهه امسال این تعهدات بصورت کامل اجرا و تا پایان سال نیز به رشد مناسبی خواهد رسید .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه با اشاره به وجود ۳۰۰ آموزشگاه آزاد فعال در استان گفت : خوشبختانه آموزشگاه های آزاد فعال استان در رشته های مختلف و با نرخ شهریه تعیین شده از سوی این اداره کل در حال ارائه آموزش های مهارتی به علاقمندان هستند و بر اساس تحقیقات به عمل آمده از کیفیت آموزشی و تجهیزاتی مناسبی هم برخوردارند .
داود ناصری امید افزود : در کلیه شهرستان های استان مراکز آموزش فنی و حرفه ای فعال هستند و در رشته های مختلف و بر اساس نیاز منطقه در حال ارائه آموزش های رایگان مهارتی به متقاضیان هستند .
وی با اشاره به این مطلب که در کشورهای توسعه یافته به مهارت آموزی و افزایش توان مهارتی با دید مثبت نگاه می شود گفت : در سنوات گذشته تمرکز جامعه بر مدرک گرایی بود و این امر موجب کاهش جایگاه مهارت آموزی شده بود که امروزه با تلاش های مسئولین و مجموعه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، خوشبختانه فرهنگ مهارت آموزی در حال گسترش است .
این مقام مسئول افزود : در حال حاضر حدود ۵ میلیون دانشجو در کشور و در رشته های مختلف در حال تحصیل هستند که از این تعداد حدود یک سوم در علوم پایه هستند و تناسبی با نیاز مهارتی جامعه ندارند در حالیکه در کنار علوم پایه می بایست در راستای تأمین نیروی انسانی ماهر جهت بخش صنعت نیز تلاش کرد .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه با اشاره به وجود کارخانجات بزرگ در شهرستان گفت : جای تأمل دارد که با وجود این ظرفیت، آمار بیکاری شهرستان بالا باشد و یکی از مهمترین عوامل آن نبود نیروی کار دارای مهارت است .
ناصری امید گفت : این شهرستان از نظر صنایع دستی در کشور زبانزد است بخصوص در رشته های گلیم بافی و قالی بافی، و باید از این پتانسیل به نحو مطلوب در راستای کاهش آمار بیکاری و همچنین کمک به اقتصاد خانواده ها استفاده شود .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه تشکیل کمیته گلیم در شهرستان را لازم دانست و افزود : در شهر کرمانشاه کمیته فرش تشکیل شده و با ایجاد کارگاه های آموزشی در این زمینه و ایجاد نمایشگاه های متعدد جهت فروش محصولات، توانسته ایم صنعت فرش استان را تا حد زیادی گسترش و احیا کنیم و می بایست برای صنعت گلیم هرسین نیز این اقدام صورت گیرد .

 

منبع:تیتر برتر

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید