حضور تیم کشتی هرسین در جمع تیم های برتر کشور قابل تحسین و امیدوارکننده است

بیستون نیوز :

خوشبختانه در هرسین ورزش کشتی هم دارد باب می شود و عزیزان ورزشکار ما چند وقت پیش هم به مسابقات کشوری در مشهد اعزام شدند که فارق از نتیجه اینگونه حضورها در جمع تیم های برتر کشور قابل تحسین و امیدوارکننده است.

 

به گزارش خبرنگار بیستون ، حجت الاسلام باقری امام جمعه شهرستان هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: خوشبختانه در دارالمومنین هرسین وضعیت حیا و حجاب خوب است و این هم بر می گردد به همان نُه جزء حیا و شرمی که بانوان باید داشته باشند و این نعمت را باید قدر بدانیم.

ایشان افزود: خانواده ها و نهاد های مربوطه باید مواظب باشند که دشمنان در کمین هستند که از هر منفذ فرهنگی عبور کنند و از آن طربق به عفاف و حجاب زنان ما ضربه بزنند و دشمن فهمیده است که برای ضربه زدن به فرهنگ غنی ایرانی اسلامی باید خانواده را آفت زده کند.

امام جمعه هرسین تصریح کرد: حجاب زنان پاشنه آشیل تمدن اسلامی است، رضاخان با آن قدرتی که داشت نتوانست حجاب را از سر زنان ما بر دارد اما امروز متأسفانه به وسیله همین فضای مجازی و جنگ نرم و انتشار عکس های بی حجاب و قبح شکنی در کانال های مجازی دارند اینکار را انجام می دهند.

حجت الاسلام باقری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نشست ضد ایرانی منافقین در پاریس اظهار داشت: نشست ضد ایرانی مناففین یک روز پس از سفر وزیر امور خارجه ایران به پاریس انجام شد و اینها کسانی هستند که قاتلین ۱۷هزار انسان بی گناه در کشور ما بودند و همواره مورد حمایت کشورهای غربی بودند و به خیال خودشان جمع شده بودند تا برای سرنگونی حکومت ایران نقشه بکشند.

ایشان افزود: همه مردم ایران از اعمال و رفتار این گروهک پلید متنفر هستند و در حال حاضر هم چیزی از آنها باقی نمانده است اما چیزی که در این میان حائز اهمیت است این است که چرا دستگاه دیپلماسی ما اهمال کاری کرد و جواب دندان شکنی به اینها نداد.

خطیب جمعه شهرستان تصریح کرد: در همین انتخابات اخیر سال۹۶خودشان اعتراف کردند که فایل صوتی مرحوم منتظری را در محکومیت اقدامات سال ۱۳۶۸ منتشر کردند و کار به آنجایی رسید که جای جلاد و شهید عوض شد و شایسته است که مسئولین ما جواب اینها رابدهند.

حجت الاسلام باقری در خصوص آزادی موصل اظهار داشت: بعد از سه سال جنگ و درگیری و ۱۳روز نبرد سنگین بلاخره رزمندگان عراقی موفق شدند مسجدی را که ابوبکر البغدادی مرکز خلافت خود قرار داده بود را تصرف کنند و قضیه داعش برچیده شد.

ایشان افزود: در این بین چند نکته حائز اهمیت است، نکته اول: مرجعیت دینی و فتوایی است که آبت الله سیستانی دادند و جوانان را به بسیج کردند و تأثیر بسزایی در این پیروزی داشت، نکته دوم: پیروزی های نیروهای مردمی و حشد الشعبی نکته سوم: دولت عراق که برای نجات عراق تلاش کرد و در نهایت اتحاد مردم است.

امام جمعه شهرستان تصریح کرد: همان مسئله ای که باعث شد ما در دفاع مقدس پیروز شویم همان وحدت هم باعث شد که مردم عراق در جنگ با داعش به پیروزی برسند، امروز متأسفانه می شنویم که در گوشه و کنار عراق که مثلاً کردستان عراق میخواهد ادعای استقلال کند این به ضرر مردم عراق و کردهای منطقه است و انتظار می رود که اینکار صورت نگیرد و به صورت یک عراق یکپارچه و اسلامی باقی بماند.

حجت الاسلام باقری در ادامه با اشاره به ایام غزه خندق و نامگذاری این ایام به فرهنگ زورخانه ای و پهلوانی اظهار داشت: زورخانه ای که در هرسین وجود دارد انصافاً زحمات زیادی در جهت احیای این ورزش انجام می دهند و اشعار بسیار خوبی هم در حین انجام این ورزش خوانده می شود و لازم است که اینگونه ورزش ها احیا شوند و توصیه می کنیم که مردم و به خصوص جوانان از این ورزش استقبال کنند.

ایشان افزود: خوشبختانه در هرسین ورزش کشتی هم دارد باب می شود و عزیزان ورزشکار ما چند وقت پیش هم به مسابقات کشوری در مشهد اعزام شدند که فارق از نتیجه اینگونه حضورها در جمع تیم های برتر کشور قابل تحسین و امیدوارکننده است.

امام جمعه هرسین در خصوص برگزاری کنکور سراسر سال۹۶ خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که در هرسین کنکوری در خورشأن فرزندان این شهرستان چه از لحاظ مکانی، زمانی و جمعیت برگزار شد و جای تشکر دارد از بانیان آن به خصوص آموزش و پرورش که انصافاً نسبت به سال های قبل بهتر برگزار شد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار