حمایت کمیته امداد شهرستان هرسین از برخی بیماران خاص و صعب العلاج

بیستون نیوز :

کمیته امداد شهرستان هرسین درسال جاری یک میلیارد و هشتصد و بیست و چهار هزار تومان برای بیمه افراد تحت حمایت هزینه کرده است.

وحید ارم آبادی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره ) شهرستان هرسین در گفتگو با خبرنگار بیستون ، از حمایت این مدیریت از ۱۷ نفر بیمار خاص و صعب العلاج و ناتون حرکتی در شهرستان هرسین خبر داد و اظهار داشت:در این راستا مبلغ ۱۰۲ میلیون ریال بابت کمک هزینه به آنها پرداخت گردید.

 

وی با اشاره به قیمت بالای برخی داروهای بیماران صعب العلاج که هزینه های زیادی را به بیماران تحمیل می کند افزود: بیماران صعب العلاج تعدادشان هر روز در حال افزایش است که علاوه بر رنج و درد بیماری ، نگرانی تأمین هزینه های درمانی را دارند.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره ) شهرستان با بیان اینکه کمیته امداد با برنامه ریزی های دقیق و مدون تمامی نیازهای این بیماران را شناسایی کرده تا بتواند با کمک و حمایت از این افراد هزینه هایی که برای درمان و مداوا پرداخت می کنند به حداقل برساند خاطر نشان کرد: این نهاد با پرداخت هزینه های درمان بیماران خاص و صعب العلاج ۱۰۰ درصد هزینه های جانبی آنان را متقبل شده است که شامل تأمین لوازم مصرفی جانبی، بیمه تکمیلی، بیمه های درمانی، تجهیزات توان بخشی همچون ویلچر، عصا، عینک، لباس سوختگی، تجهیزات غیر توان بخشی، مراقبت در منزل و خدمات ایاب ذهاب بیماران به مراکز درمانی شهرستان مراجعه کنند.

 

ارم آبادی در ادامه اظهار داشت: : این نهاد هزینه داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج به ویژه افرادی که از داروهای شیمی درمانی استفاده می کنند و داروهایی را که مصرف دائمی دارند و تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار ندارند پرداخت می کند.

 

وی در ادامه افزود: کمیته امداد شهرستان هرسین درسال جاری یک میلیارد و هشتصد و بیست و چهار هزار تومان برای بیمه افراد تحت حمایت هزینه کرده است.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره ) شهرستان هرسین در پایان در خصوص طرح مراقبت در منزل افراد تحت حمایت و بیماران کمیته امداد تصریح کرد: این نهاد برای نگهداری از بیمارانی که قادر به حرکت نیستند به افراد خانواده آنان مبلغ ششصد هزار تومان هزینه نگهداری پرداخت می کند تا افراد بیمار بتوانند در کنار خانواده به ادامه زندگی خود بپردازند. بیش از ۱۷ نفر از افرادی که زمین‌گیر هستند ماهیانه هزینه مراقبت در منزل به افراد خانواده آنان پرداخت می شود.

 

منبع: خبرگزاری بسیج

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار