خاني زاده : در حال حاضر نتوانسته ايم موافقتي جهت دريافت بودجه تصفيه خانه بگيريم

بیستون نیوز :

صبح امروز دوشنبه در پي بارشهاي چند روز گذشته در شهرستان هرسين و بازگشت آب به روزهاي آوج گل الود بودن خود،چند نفر از اعضاي شوراي شهر هرسين بصورت سرزده از اداره آب و فاظلاب هرسين بازديد به عمل آوردند.

به گزارش خبرنگار بيستون، صبح امروز دوشنبه در پي بارشهاي چند روز گذشته در شهرستان هرسين و بازگشت آب به روزهاي آوج گل الود بودن خود،چند نفر از اعضاي شوراي شهر هرسين بصورت سرزده از اداره آب و فاظلاب هرسين بازديد به عمل آوردند.

اين بازديد كه حدود دوساعت بطول انجاميد به بازديد از تاسيسات و تصفيه خانه اداره آب و فاظلاب و نيز گفتگو در باره راهكارهاي برونرفت از اين معزل گذشت.

هدايت خانيزاده عضو شوراي اسلامي شهر هرسين در اين رابطه به خبرنگار بيستون گفت: در پي شدت و غلظت مجدد آب شرب شهر هرسين امروز من و چند تن از همكارانم در شورا به بازديد تصفيه خانه شهر رفتيم و از نزديك  روند و چگونگي تصفيه و مسائل بهداشتي اب شهروندان را مشاهده كرديم.

اين عضو شوراي شهر در ادامه افزود:در حال حاضر به علت كدورت بيش از حد آب هرسين امكان انجام همه مراحل تصفيه وجود ندارد ولي كار كلر زني و ميكرب كشي بصورت كامل انجام مي گردد اما قسمت مخزن شن كه كار صافي را قبل از پمپاژ انجام مي دهد به علت گل آلود بودن و غلظت بيش از حد آب عملا از چرخه خارج شده است.

خاني زاده در رابطه با راهكار حل اين مشكل گفت:با صحبتهايي كه با مسئولين آبفا انجام شد جهت زلال كردن و از بين بردن گل آلودگي اين آب نياز به احداث حوضچه آرامش است كه بايد در زميني به مساحت چند هكتار در محدوده خارج از شهر صورت بگيرد و دستگاههاي تصفيه ديگري هم لازم است كه هزينه هنگفتي را مي طلبد.صادقانه بگويم در حال حاضر نتوانستيم موافقتي جهت دريافت بودجه بگيريم.اين در حالي است كه خانم الهه رستمي ديگر عضو شورا نيز چند روز پيش به وزارت كشور رفتند و با مسئولين امر در اين رابطه رايزني هايي لازم را انجام دادند.

اين عضو شوراي شهر در ادامه افزودند:با توجه به جلسات متعددي كه در سطح شهرستان و استان صورت گرفته بايد آب شرب شهر را از طريق حفر چند حلقه چاه عميق در نقاط ديگري پيگيري كنيم كه در حوالي كوه شيرز و يا حاشيه رود گاماسياب دو گزينه مطلوب نظر كارشناسان است.

اين عضو شوراهاي استان كرمانشاه افزود:بارندگي هاي اخير كه در چند سال اخير كم سابقه بوده است آب سراب هرسين را كمي كدر و گل آلود كرده است و با انجام آزمايشات مختلف آلودگي ميكربي مشاهده نشده است.با اين وجود استفاده اين آب را جهت شرب پيشنهاد نمي كنيم.از طرفي اين آب مي تواند به مصارف كشاورزي برسد و اب شرب را از طريق ديگري تدارك ديد.

 

 

93b11c88 2aba 47df 874c 7c0d9aa1179f خاني زاده : در حال حاضر نتوانسته ايم موافقتي جهت دريافت بودجه تصفيه خانه بگيريم 416694a4 268e 4fc6 a0f7 315ff3d0de8b خاني زاده : در حال حاضر نتوانسته ايم موافقتي جهت دريافت بودجه تصفيه خانه بگيريم b420f895 320e 4dc4 9aa6 b5971166d3f7 خاني زاده : در حال حاضر نتوانسته ايم موافقتي جهت دريافت بودجه تصفيه خانه بگيريم

مطالب پیشنهادی

  1. گلاب گفت:

    دوصد گفته چون نیم کردار نیرزد

  2. همشهری گفت:

    بازدید بازدید بازدید!!!ی بار نشد بشنویم یا ببینیم که اقدام و عمل صورت گرفته است!!شوراء درطول سه سال گذشته چه گلی به سر مردم زده که حالا دنبال دسته گل می گردد!!؟؟خانه از پای بست ویران است، مسئول!!!

  3. بی طرف گفت:

    از ماست که بر ماست . این نتیجه انتخاب غلط خود ماست دوستان.

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار