خطیب جمعه موقت هرسین: وظايف و كارهاي دولت تحت الشعاع انتخابات قرار نگيرد

بیستون نیوز :

این موضوع در تریبون های نماز جمعه و سخنان رهبر معظم انقلاب بارها بر روی آن تأکید شده است و قوای سه گانه هم در این خصوص وظایفی در رابطه با قانونگذاری، اجرای قانون و محکومیت عاملان آن دارند.

به گزارش خبرنگار بيستون ، حجت الاسلام قدمی امام جمعه موقت شهرستان هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به روایاتی از حضرت علی(ع) در خصوص تقوا اظهار اظهار داشت: حضرت علی(ع) در خصوص ارزش و جایگاه تقوا می فرماید دل و قلب ظرف است و باید چیزی باشد که در آن جای گیرد اگر در ظرف دل تقوا قرار داده شود انسان سعادتمند می شود و اگر در آن تقوا قرار نگیرد مأمن و جایگاه شیطان می شود.

وی ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر افزود: از جمله خصایص این شهیدان گرانقدر اخلاص، ساده زیستی، مردم داری، حکومت داری و خدمتگزاری بود و امیدواریم الگویی برای مسئولین ما باشند.

خطیب جمعه موقت شهرستان خاطرنشان کرد در این زمینه ۲مطلب وجود دارد، اول اینکه این مناسبت ها بهترین فرصت برای بیان دستاورد های دولت است که البته باید همراه با واقعیت باشد و نکته دوم : این است که با توجه به اینکه سال آخر عمر دولت است ممکن است تحت الشعاع انتخابات قرار گیرد، طوری نشود که در جریان فعالیت های انتخاباتی کار مردم لنگ بماند هر چند مردم این موضوعات را خوب می فهمند.

حجت الاسلام قدمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع حقوق های نجومی اظهار داشت: این موضوع در تریبون های نماز جمعه و سخنان رهبر معظم انقلاب بارها بر روی آن تأکید شده است و قوای سه گانه هم در این خصوص وظایفی در رابطه  با قانونگذاری، اجرای قانون و محکومیت عاملان آن دارند.

وی افزود: افرادی که حقوق های نجومی گرفته اند باید برکنار شوند و اموال برده شده به بیت المال برگردانده شود.

خطیب جمعه موقت شهرستان با اشاره به دیدار هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: معظم له در این دیدار اشاره ای به برخی اقدامات در خارج و داخل کشور برای احیای منافقین کردند که در خارج از کشور برای آنها همایش می گیرند و در داخل کشور هم متأسفانه برخی از افراد برای آنها مظلوم نمایی می کنند.

حجت الاسلام قدمی در ادامه اظهار داشت موضوع دیگر بحث امنیت است که به حمدالله به خاطر تلاش های شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی کشور این امنیت در داخل کشور برقرار است ولی در این راستا لازم است دو کار صورت گیرد اول، به این تشکیلات باید کمک شود و دوم بایستی بودجه نظامی کشور را افزایش داد نه کاهش،

وی با اشاره به دیدار ائمه جماعات تهران با مقام معظم رهبری افزود: امام جماعت در مساجد باید محور مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باشد و جدا کردن مساجد از اینگونه مسائل خیانت به دین و انقلاب و خلاف سیره رسول خداست.

امام جمعه موقت شهرستان هرسین در پایان با اشاره به ۱۰شهریور روز بانکداری اسلامی خاطرنشان کرد قانون بانکداری بدون ربا در سال ۱۳۶۲تصویب شد تلاش هایی هم در این زمینه صورت گرفت اما درخواست ما این است که در بحث بانکداری باید کار دینی صورت گیرد و اقتصاددانان به این بانکداری ما سامان دهند.

منبع:ديوانگاه

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار