ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۰:۳۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, ویژه استان > خلاف در شهرداری ممنوع!حتی شما دوست عزیز…!!؟؟

خلاف در شهرداری ممنوع!حتی شما دوست عزیز…!!؟؟

به گزارش بیستون، شهردار منطقه ۵ کرمانشاه در گفتگویی اظهار داشت: تخریب قسمتی از رستوران باقری در محدوده توریستی پارک کوهستان یعنی برابری اجرای قانون برای همه/ پاسخ به سوالاتی […]

به گزارش بیستون، شهردار منطقه ۵ کرمانشاه در گفتگویی اظهار داشت:
تخریب قسمتی از رستوران باقری در محدوده توریستی پارک کوهستان یعنی برابری اجرای قانون برای همه/ پاسخ به سوالاتی درباره حاشیه های شهرداری منطقه ۵ کرمانشاه

 

به گزارش بیستون، تخریب رستوران نزدیک به یکی از مدیران شهری کرمانشاه، تخریب دکه های منطقه گردشگری پارک کوهستان و پاسخ به برخی شایعات پیرامون شهرداری منطقه ۵ و دانشگاه پیام نور از جمله سوالاتی بود که شهردار این منطقه به آنها پاسخ داد.

 بارها این موضوع به گوش رسیده است که بنایی در محدوده زمین های منابع طبیعی بر خلاف قانون برافراشته شده است.

همچنین بارها شنیده ایم که بنایی بیش از آنچه که مجوز دارد اقدام به ساخت و ساز کرده است. مرجع رسیدگی به این مسائل کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری است که در بسیاری از مواقع مانع از چنین نخلفاتی می شود.

در روزهای گذشته نیز یکی از رستوران های معروف منطقه توریستی پارک کوهستان کرمانشاه که البته متعلق به یکی از نزدیکان اعضای شورای شهر کرمانشاه نیز بود تخریب شد.

بازتاب رسانه ای این موضوع در نشریات و خبرگزاری ها متفاوت بود اما آنچه که مسلم است، اجرای این قانون در خصوص این بنا از سوی افکار عمومی مورد استقبال قرار گرفته است.

بسیاری از شهرواندان از سوی کمیسیون ماده صد شهرداری به دلیل تخلفات ساخت و ساز جریمه شده اند و اینبار جریمه شدن بناهایی که صاحبان آن نزدیک به مسئولین شهری هستند اجرای عدالت را به ذهن متبادر می کند.

رستوران باقری بر اساس قانون و رای کمیسیون ماده صد تخریب شد/ مالک آن می تواند قانونی پیگیری کند

شهردار منطقه ۵ در رابطه با تخریب یکی از رستوران های  و در پاسخ به نوع عملکردش به خبرنگار ما گفت:حکم تخریب ساختمان رستوران آقای باقری بر اساس کمیسیون ماده ۱۰۰ اجرایی شده که در راستای رسیدگی به تخلفات ساختمانی بوده و کاملا قانونی است.

پژوهنده با بیان اینکه همه در برابر اجرای قانون یکسان هستند و من براساس قانون به وظیفه خود عمل کردم،  افزود: آقای باقری  اگر حرف و سخنی دارند، می توانند از طریق مراجع قانونی پیگیری کنند.

تخلفات قانونی دکه های تخریب شده در پارک کوهستان مشخص بود

قبل از این موضوع نیز دکه های متخلف در پارک کوهستان کرمانشاه که علاوه بر تخلفات قانونی چهره بصری و اجتماعی این منطقه گردشگری را تحت تأثیر قرار داده بودند به حکم قانون تخریب شد.

موضوعی که باز هم در افکار عمومی جامعه تأثیر مثبتی داشت چرا که بسیاری از جرم های اجتماعی در سایه وجود این شبه فروشگاه ها اتفاق می افتاد.

پژوهنده با اشاره به  تخریب دکه های پارک کوهستان گفت: این موارد نیز در راستای اجرای قانون انجام گرفته است.

وی این دکه ها را دارای تخلفهای قانونی روشن عنوان کرد.

شهردار منطقه ۵ کرمانشاه تاکید کرد: عملکرد من در تخریب های صورت گرفته براساس قانون است و قانون برای همه باید اجرایی شود.

در هیچ دانشگاهی تدریس نمی کنم

یکی دیگر از اخبار شنیده شده در روزهای اخیر در خصوص شهرداری منطقه ۵ کرمانشاه اتفاقات روی داده میان شهردار این منطقه با دانشگاه پیام نور بوده است.

پژوهنده به سوالات در این خصوص گذرا و کوتاه پاسخ داد.

وی درباره چگونگی تدریس در دانشگاه پیام نور  خاطرنشان کرد: من هنوز دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و در هیچ جایی من مشغول تدریس نیستم.

شهردار منطقه ۵ از پاسخ به سوالات در خصوص شایعات پیرامونی خود و دانشگاه پیام نور را محول به پاسخگویی سخنگوی  شورای شهر کرمانشاه کرد.

منبع/مرصاد

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید