خیال مردم راحت باشد؛ آب هرسین پاک و زلال است

بیستون نیوز :

پس از بازدید جمعی از مدیران شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تاسیسات آب شرب سراب هرسین، اعلام شد که آب این شهرستان پاک و زلال است و مشکلی برای استفاده و نوشیدن ندارد.

به گزارش بیستون، در این بازدید که عصر روز پنجشنبه انجام گرفت؛ منصور کیاور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه اظهار کرد: براساس آخرین نمونه گیری انجام گرفته؛ کدورت آب این شهر کمتر از استاندارد جهانی آن بود.
وی افزود: پس از بارندگی های فراوان بهار امسال چشمه آب سراب هرسین که تنها منبع تامین آب این شهر محسوب می شود دچار کدورت شد که در ابتدا و به دلیل کدورت بالای آب، کارشناسان آبفای استان و مرکز بهداشت هرسین آب شرب این شهر را غیرقابل شرب تشخیص دادند.
مدیرعامل شرکت آبفای شهری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با تاکید مدیران استانی و کشوری، آبرسانی سیار با ۱۵ دستگاه تانکر آبرسانی سیار و آب بسته بندی مورد نیاز در اختیار شهروندان هرسینی قرار گرفت تا به تدریج کدورت موجود در آب شرب این شهرستان از بین رفت.
کیاور یادآور شد: بنا به گزارش مرکز بهداشت این شهرستان تاکنون حتی یک مورد گزارش مبنی بر مسمومیت و بیماری مرتبط با آب در هرسین مشاهده نشده است.
وی افزود: همچنین قرار شده که اعتبارات مورد نیاز برای راه اندازی تصفیه خانه هرسین توسط استانداری تامین و در یک برنامه کوتاه مدت سیستم تصفیه آب این سراب تا پایان سال جاری به شبکه آب شهر متصل شود.

* مردم هرسین هنوز از چشمه ها آب شرب خود را تامین می کنند
در این بازدید، فرماندار هرسین نیز با بیان اینکه آب سراب هم اکنون سالم و بهداشتی است، گفت: با وجود این موضوع اکثر مردم هنوز از آب چشمه ها به عنوان آب شرب استفاده می کنند در حالی که مشکلی در آب لوله کشی این شهر وجود ندارد.
یاور محمدی؛ همچنین خواستار راه اندازی تصفیه خانه دوم هرسین شد و افزود: با قول هایی که مسئولان استانداری دادند این تصفیه خانه تا پایان سال جاری و احتمالا قبل از آغاز فصل بارندگی ها به بهره برداری می رسد تا دیگر مشکلی در خصوص آب شرب وجود نداشته باشد.
وی در ادامه خواستار نگاه ویژه وزارت نیرو به این موضوع شد و گفت: لازم است با یک طرح کامل و جامع برای آب شرب هرسین اعتبارات استانی سهم شهرستان و وزارت نیرو مشخص شود چون استاندار کرمانشاه در بین مردم این قول را داده اند که هرچه زودتر مشکل آب شرب هرسین را برطرف کنند.
وی از کارشناسان و مدیران شرکت مهندسی آب و فاضلاب و وزارت نیرو خواست گزارش ها به نحوی تنظیم شود که این موضوع حیاتی مهم، حساس و جدی تبیین و تعیین تکلیف شود چون با کوچکترین بارندگی دوباره امکان بالا رفتن کدورت آب وجود دارد.

* آب هرسین نه کدر است و نه آلوده
جمشیدی رئیس اداره بهداشت هرسین نیز در این جلسه با بیان اینکه از آب این شهر هر روزه کلرسنجی و نمونه گیری انجام می شود، گفت: تاکنون هم از لحاظ کدورت و هم از لحاظ میکروبی هیچ گونه مشکلی مشاهده نشده است.
وی با تاکید بر اینکه آب شرب هرسین هم اکنون مشکلی ندارد، گفت: با این وجود مردم هنوز نگرانند و بیشتر آن ها از چشمه های حاشیه شهر استفاده می کنند که هیچ گونه نظارتی بر روی آنها نیست و آب سالمی ندارند.
جمشیدی در پایان و با بیان اینکه مردم با خیال آسوده می توانند از آب شرب هرسین استفاده کنند، گفت: مرکز بهداشت شهرستان در این زمینه همواره اقدامات نظارتی لازم را انجام می دهد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار