ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۸:۱۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, گزیده اخبار > درگذشت اولین سردفتر اسناد رسمی شهرستان هرسین

درگذشت اولین سردفتر اسناد رسمی شهرستان هرسین

اردشیر قاضی اولین سردفتر اسناد رسمی شهرستان هرسین و از پیشکسوتان این عرصه در استان کرمانشاه بود.

به گزارش خبرنگار بيستون،صبح امروز چهارشنبه يكم ارديبهشت، اردشير قاضي قديمي ترين سردفتر شهرستان هرسين و يكي از پيشكسوتان اين عرصه در استان كرمانشاه در اثر عارضه ريوي در بيمارستان امام رضا (ع) كرمانشاه درگذشت.

وي متولد دوم ارديبهشت ۱۳۱۸ در هرسين و از افراد خوشنام و مورد وثوق در اين شهر بود .اردشير قاضي فرزند كربلايي مولاداد قاضي و نوه  عبدالباقي قاضي از خيرين و واقفين بنام استان كرمانشاه بودند.

مرحوم اردشير قاضي علاقه وافری به مطالعه  علی الخصوص تاریخ ایران و اسلام داشتند و گنجینه بسیار نفیسی از کتب و نسخ خطي کمیاب و ارزشمند را در کتابخانه شخصی جمع آوري كرده بودند.

موقوفات مرحوم عبدالباقی قاضی كه مشهور به اراضی چرالنگه مي باشد در طول ساليان اخير توسط نوادگان  و با سرپرستي مرحوم اردشير قاضي و برادرانش سر پا نگه داشته شده و به لطف این موقوفه  صدها خانوار در این اراضي سکنی دارند.مسجد چهارده معصوم (س) هرسین واقع در محله قاضي هرسين نيز از موقوفات و امور خيريه اين خانواده مي باشد.
مدارس و اموزشگاههای بسیاری هم اکنون در اراضی موقوفه مرحوم عبدالباقی قاضی تاسیس و دانش اموزان بسیاری به لطف این موقوفه در حال تحصیل در یکی از محلات محروم هرسین هستند.
شايان ذكر است اردشیر قاضی اولین سردفتر اسناد رسمی شهرستان هرسین و از پیشکسوتان این عرصه در استان کرمانشاه بود.

 

خانواده قاضی از خانواده های سرشناس هرسین مي باشند که در سالهاي متمادي محل رجوع و وثوق بسیاری از مردم  هرسین و  روستاهاي اطراف هستند.

همچنين آيت الله نريماني منتخب مردم استان كرمانشاه در مجلس خبرگان هم با درج پيامي درگذشت اردشير قاضي را به مردم هرسين تسليت گفتند.

کانون سردفتران و دفتریاران استان کرمانشاه نيز در پيامي درگذشت مرحوم اردشیر قاضی سردفتر بازنشسته و فقید دفتر ۱۵ هرسین و ۵۹ کرمانشاه ، پدر آقای یزدان قاضی ( سردفتر محترم دفتر اسناد رسمی شماره ۵۹ کرمانشاه ) ، را به خانواده محترم ایشان تسلیت گفتند.

مراسم خاک سپاری آن مرحوم در روز ۵ شنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ راس ساعت ۹/۳۰ صبح از درب منزل شخصی ایشان واقع در هرسین – خیابان پارک شهر کوی قاضی آغاز می گردد و مجلس ختمی به همین مناسبت و در همان روز از ساعت ۱۵ الی ۱۷ بعداز ظهر در مسجد قمر بنی هاشم (ع) واقع در هرسین – کوی سراب منعقد می باشد .

مراسم خاكسپاري مرحوم قاضي پنج شنبه دوم فروردين هم زمان با روز تولد وي و روز پدر در زادگاهش هرسين انجام خواهد شد.
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید