ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۱:۲۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, ورزشی > درگذشت بنیان گذار و استاد بزرگ سبک های کاراته آزاد استان کرمانشاه+ عکس

درگذشت بنیان گذار و استاد بزرگ سبک های کاراته آزاد استان کرمانشاه+ عکس

استاد شاه علی به علت علاقه زیادی که به کیو کوشین کاراته داشتند و بدلیل اینکه این رشته در استان کرمانشاه فعالیت نداشت به تهران مراجعت کردند و زیر نظر استاد شیرزاد که از بنیانگذاران کیوکوشین کاراته در ایران می باشد، شروع به یادگیری این رشته پرطرفدار ورزشی نمود.

سرویس ورزشی بیستون ، بسیاری از رشته های ورزشی در شهر هرسین قبل از اینکه به بالندگی و اوج افتخار و محبوبیت در بین جوانان و مردم برسند فراز و نشیب های زیادی را به خود دیده است.

یکی از این رشته های پرطرفدار که در بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده، رشته های رزمی است.امروزه اگر هرسین در رشته های ورزشی خصوصا کاراته و کونگ فو  در بین استان و حتی کشور حرفی برای گفتن دارد مدیون اساتید و ورزشکارانی است که سالهای گذشته برای این رشته متحمل زحمات و  سخت های زیادی شده اند.

یکی از این اساتید که متاسفانه در چند روز گذشته خبر درگذشت وی همه علاقه مندان به ورزش خصوصا رشته های رزمی را در بهت و حیرت فرو برد استاد ، شیهان مجتبی شاه علی بود که در اثر تصادف در تهران دار فانی را وداع گفتند.

در این رابطه با یکی از شاگردان برجسته این مربی و پیشکسوت فقید هنرهای رزمی، استاد  احمدرضا (غفار) ایمانی گفتگویی انجام داده ایم که خلاصه ای از این گفتگو در زیر می آید:

احمدرضا(غفار) ایمانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیستون اظهار داشت: آشنایی من با زنده یاد استاد مجتبی شاه علی در سال ۱۳۵۵ توسط برادرم شهید علیرضا (نادر) ایمانی اتفاق افتاد. در آن زمان به علت نبود سالن ورزشی در شهرستان هرسین، برادرم شهید علیرضا(نادر) ایمانی با زنده یاد مجتبی شاه علی و تعدادی از دوستان آن عزیران در فضای باز و در کوه و طبیعت باغها زیرنظر استاد فقید مرحوم اسدالله رسولی آموزش می دیدند.

غفار ایمانی در ادمه این گفتگو افزودند: بعد از شهادت برادرم در جبهه های حق علیه باطل در سال۶۲ با استاد شاه علی بیشتر تمرین می کردیم تا اینکه زمان سالن شهدای هرسین واقع در کوی تازه آباد افتتاح شد که فقط در رشته کونگ فو تو آ تمرین داده می شد.

وی در ادامه بیان داشت : استاد شاه علی به علت علاقه زیادی که به کیو کوشین کاراته داشتند و بدلیل اینکه این رشته در استان کرمانشاه فعالیت نداشت به تهران مراجعت کردند و زیر نظر استاد شیرزاد که از بنیانگذاران کیوکوشین کاراته در ایران می باشد، شروع به یادگیری این رشته پرطرفدار ورزشی نمود و بعد از فراگیری این
رشته با کسب اجازه از استاد خود(شیرزاد) به کرمانشاه مراجعت نمود و این رشته را در سطح شهرستان هرسین و در کل استان کرمانشاه آموزش داد .

این استاد رزمی گفت : استاد شاه علی با زحمات زیادی که کشیدند شاگردان بزرگی را پرورش دادند و آن مرحوم در عمر ورزشی خود زحمت های زیادی در جهت سوق دادن جوانان به ورزش رزمی نمودند.لازم است که مسئولین ورزش استان و شهرستان هرسین با برگزاری جامها و مسابقات ورزشهای رزمی یاد و خاطره این استاد فقید را گرامی بدارند.

مرحوم مجتبی شاه علی مقام ها و مدارجی که کسب و طی نمودند فراوان بود و شاید کمتر کسی از این عناوین اطلاع داشتند که این خود به عزت نفس و بزرگ منشی این مرحوم بر می گردد و من به اختصار به تعدادی ازاین عناوین ورزشی اشاره می کنم:

۱. بنیان گذار سبک های کاراته آزاد استان کرمانشاه

۲. قهرمان دو دوره از مسابقات بین المللی کاراته

۳. قهرمان چندین دوره مسابقات کاراته کشور

۴. اخذ دان هفت مشکی از فدراسیون کاراته

۵. دارای مدرک مربی گری درجه یک

۶. دارای داوری ممتاز ملی

۷. عضو صندوق قهرمانان و پیشکسوتان کشور

۸. عضو هیئت رئیسه کاراته آزاد استان تهران

۹. ریاست عالیه کیوکوشین کاراته ماتسوشیما استان کرمانشاه

در این راستا رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان هرسین و هییت بسکتبال این شهرستان با ارسال پیامهایی جداگانه درگذشت این استاد فقید ورزشهای رزمی را به جامعه ورزش استان خصوصا خانواده این مرحوم تسلیت گفتند.

متن پیام بدین شرح می باشد:

متاسفانه باخبر شدیم که استاد مجتبی شاه علی دار فانی را وداع گفته اند، که ﺩﺭ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻻﺯﻡ ﺍﺳﺖ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﺍﯾﻦ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﻣﺼﯿﺒﺖ ﺩﺭﺩﻧﺎﮎ ﺭﺍ ﺧﺪﻣﺖ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺁﻥ ﻋﺰﯾﺰ ﻭ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﺴﺘﮕﺎﻥ ﺗﺴﻠﯿﺖ ﮔﻔﺘﻪ ﻭ ﺁﺭﺯﻭﯼ ﻣﻐﻔﺮﺕ ﻭ ﺁﻣﺮﺯﺵ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺣﻮﻡ ﻭ ﺻﺒﺮ ﺟمﺰﯾﻞ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺴﺘﮕﺎﻥ ﻭﯼ ﺍﺯ ﺩﺭﮔﺎﻩ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻣﺘﻌﺎﻝ ﻣﺴﺌﻠﺖ ﻧﻤﺎﯾﯿﻢ
((ﺭﻭﺣﺶ ﺷﺎﺩ ﻭ ﯾﺎﺩﺵ ﮔﺮﺍﻣﯽ ﺑﺎﺩ))
اداره ورزش و جوانان شهرستان هرسین و هیأت بسکتبال

مجتبی شاه علی1 11

نظرات شما

  علی عباسیان می گوید :

  سلام و عرض ادب خدمت هموطنان عزیزم
  .
  با نهایت تأسف و تأثر ، درگذشت بزرگمرد اخلاق و ورزش کشور
  استاد فقید مجتبی شاه علی
  را به خانواده های معظم داغدار ، و بخصوص به جامعه ورزشی کشور
  تسلیت و تعزیت عرض نموده
  طلب آمرزش برای وی و صبر و سلامتی را برای بازماندگان محترم
  از خداوند منان مسئلت میدارم…
  .
  ایشان شخصیتی دوست داشتنی و چهره ای ماندگار و افتخار آفرین بودند
  که به رقم شایستگیها و کسب افتخارات متعدد در عرصه های مختلف
  در واقع هیچگاه متأسفانه مورد حمایت مسئولین (اکثرآ کم لیاقت و نخبه کش استان) واقع نشدند
  و کماکان استعداد ذاتی و جایگاه ارزشی وی درجهت اشاعه هنر ارزشمندش از سوی مسئولین همیشه غافل استان مورد اجحاف قرار گرفته و بلاإستفاده و بکر ماند….
  .
  روحش شاد و یادش تا به ابد گرامی

  با نهایت تاسف و تاثر، درگذشت استاد ادب و ورزش، شیهان مجتبی شاه علی را به جامعه ورزش شهر هرسین و خانواده محترم شاه علی تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای آن عزیز سفرکرده علو درجات و مغفرت الهی و برای بازماندگان ایشان صبری توامان با اجر و پاداش الهی مسالت می نمایم.

  فرید می گوید :

  تا ابد جای تو در دیده ماست
  سال‌ها گر گذرد یاد تو در سینه ماست 
  به پاس آن همه مهر و وفایت
  حقیر است این محبت‌ها برایت
  سایه‌اش همچون پناهی بود و رفت
  شانه‌هایش تکیه گاهی بود و رفت
  شادی ما بود دیدار رخش
  شادی ما یک نگاهی بود و رفت
  روحش شاد

  شاه علی می گوید :

  اینک که دست طبیعت، بهار زندگی ما را به برگ ریزان خزان بدل کرد
  و گل سر سبد زندگی ما رابه دیار باقی برد
  و روح بلند برادری مهربان، خیر و عاشق پاکباخته اهل بیت (ع)

  شادروان شیهان مجتبی شاه علی

  را با خود به پرواز در آورد و به ملکوت اعلی فرستاد
  و همه را در ماتم و سوک ابدی نشاند، به حکم ادب و حق شناسی،
  بدین وسیله از آن مقام محترم ریاست کیو کوشین کاراته جمهوری اسلامی و ریاست کمیته کاراته استان تهران و دبیر کیو کوشین استان و ورزشکاران آن فدارسیون و همرزمان آن مرحوم در استان کرمانشاه وشهرستان هرسین و همچنین از مدیر سایت بیستون نیوز و همه عزیزان، سروران، دوستان، آشنایان، اقوام که بازماندگان را در تحمل این مصیبت یاری بخشیدند
  و با حضور آرامش بخش و دلسوزانه خود در تشیح و خاکسپاری و مراسمات، مورد تفقد قرار دادند و با ارسال اعلامیه و دیگر موارد رسانه ای و حضور خود مرهمی بر قلب داغدارمان بودند، صمیمانه تشکر می کنم.
  و دست دعا به امید اجابت به درگاه خداوند بزرگ بلند می کنم
  و سلامتی و بهروزی همه شما را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم. 

  خانواده معزاء . شاه علی

  برا شرط بو له داغت هر گز نخنم شیو عازیتی له ور نکنم
  برا شرط بو له داغت یه هر حالم بو برگ عازیتی سال وسالم بو
  دریغ آن روشنای قلب ما رفت نماد خلق نیک از این سرا رفت
  تسلایم مده خاکم به سر کن که از بزم عزیزان مجتبی رفت

  درگذشت پهلوان بی همتایم جانشین پدرم یتیم نواز وخوش خلقم دلیرمرد روزگار رابه دوستدارانش تسلیت عرض نموده وامیدوارم این حقیر بتوانم جبران تمام زحمات شما را در مجالس شادی تلافی بنمایم. از طرف حاج پیمان شاه علی

  پدر عزیزم از زمانی که رفتی چراغ زندگیمان خاموش شده و کاش قدر بودنت را بیشتر می دانستم و دستهای مهربانت را بارها بوسه می زدم ای کاش بودی تا هیچ وقت این درد با ذره ذره وجودم حس نمی کردم کاش من جای تو بودم و ای کاش فقط و فقط بودی تا تمامی دغدغه های زندگی م را کنار می گذاشتم و فقط در چشم های مهربانت خیره می شدم مگر تو چند نفر بودی پدر………

  احمد می گوید :

  با عرض سلام وتاسف فراوان درگذشت ورزشکار نمونه و پهلوان صفت دیار مردان نیک ودارالمومنین ایران زمین را از صمیم قلب تسلیت عرض مینمایم دراین خصوص جا دارد لا اقل هراز چندی مسابقاتی بایاد این دلیر مرد برگزار گردد .روحش شاد ویادش تا به ابد گرامی باد.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید