ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پایگاه خبری تحلیلی بيستون غرب (بیستون نیوز)

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۲:۰۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, ویژه استان > در جلسه امروز استاندار کرمانشاه در هرسین چه گذشت + عکس

در جلسه امروز استاندار کرمانشاه در هرسین چه گذشت + عکس

امام جمعه هرسین خواستار رسیدگی به مشکلات این شهرستان شد و گفت: چهره و مبلمان شهر بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب همچنان مانند قبل از انقلاب است ضمن اینکه بافت های فرسوده نگران کننده ای در هرسین وجود دارد.

به گزارش خبرنگار بیستون ، حجت الاسلام روح الله باقری روز دوشنبه در جریان سفر اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه به هرسین در شورای برنامه ریزی این شهرستان به وضعیت نامناسب بوستان شهر هرسین اشاره کرد و خواستار ساماندهی آن شود.
امام جمعه هرسین همچنین خواستار توجه به وضعیت راه این شهر و نیز مشکل آب شرب مردم شد.
حجت الاسلام باقری توسعه امامزاده شهر هرسین به عنوان مکانی برای تجمع های مذهبی مردم بخصوص در ایام محرم را ضروری دانست و گفت: پراکنده بودن هیات های مذهبی عامل ایجاد تفرقه در شهر شده است در حالی که مناسبت های مذهبی باید کارکرد وحدت آفرین داشته باشند.
در این جلسه فرماندار هرسین هم وجود ۱۴۸ روستا، چهار دهستان، ۲ بخش مرکزی و بیستون در این شهرستان اشاره کرد و افزود: از این تعداد روستا در مجحموع ۱۲۷ روستا سکنه دارند و طبق سرشماری سال ۹۰ شهرستان هرسین ۸۶ هزار نفر جمعیت دارد که هفت هزار نفر از جمعیت فعال آن بیکار است.
امیر شاه آبادی ادامه داد: امسال بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار شهرستان هرسین بوده که ۵۵ میلیارد ریال آن برای توسعه بیستون در نظر گرفته شده است.
او به برنامه چهار بانده کردن راه هرسین اشاره کرد و گفت: از ۲۳ کیلومتر طول راه ۱۴ کیلومتر باقی مانده است ضمن اینکه پل دوم چهر را نیز در دست ساخت داریم.
فرماندار هرسین وجود ۸۱ اصله درخت در ورودی شهر را مانع پیشرفت کار عنوان کرد و گفت: منابع طبیعی و سمن های حامی محیط زیست مانع ادامه کار ما شده اند هر چند که ما نیز قصد قطع این درختان را نداریم و در صورت ضرورت و با توجه به عمر ۱۲ ساله این درخت ها آنها را جا به جا خواهیم کرد.
شاه آبادی ادامه داد: با اینکه در پروژه تصفیه فاضلاب شهر هرسین پیشرفت خوبی وجود دارد اما در بخش آب شرب هرسین مشکل اساسی داریم و برنامه میان مدت برای تامین آب هرسین از اولویت های ماست که به این منظور چهار واحد تصفیه آب با ظرفیت ۲۰۰ لیتر در ثانیه در حال احداث است.
در ادامه بخشدار بیستون نیز گفت: از ۶۷ روستای این بخش تعدادی به دلیل صعب العبور بودن جاده ندارند، ضمن اینکه با وجود الحاق شدن روستای بلوردی به شهر بیستون شاهد مشکلاتی در این ناحیه هستیم به گونه ای که شهرداری در این روستا خدمات ارایه نمی دهد، همچنین آب روستایی این بخش هنوز شهری نشده است.
نعمت الله عباس آبادی ادامه داد: بیستون به عنوان یک شهر تاریخی پیشانی استان کرمانشاه است و با وجود اینکه در ایام نوروز روزانه پذیرای ۶ هزار مسافر هستیم اما متاسفانه این شهر همچنان فاقد امکانات لازم است.
او خواستار رسیدگی به وضعیت پارکینگ غربی و کمربندی این شهر شد.
بخشدار مرکزی هرسین نیز گفت: ۶۶ روستا در این بخش وجود دارد و مشکلاتی در بخش گاز، آب و راه های این روستاها داریم.
ولی دارایی نیا ادامه داد: ۶۰ کیلومتر راه خاکی روستایی در این بخش داریم که نیازمند بهسازی است.
او عنوان داشت: با ۶۷ میلیارد ریال اعتبار ۱۲ روستای این بخش از نعمت گاز برخوردار شده اند و برای گازرسانی به سایر روستاها اعتبارات بیشتری نیاز داریم.
بخشدار مرکزی هرسین از پیشرفت ۷۰ درصدی در پروژه آبرسانی به ۴۰ روستای این بخش خبر داد و گفت: تا کنون کار آبرسانی به ۱۴ روستا به اتمام رسیده و در صورت اتمام این پروژه دیگر آبرسانی سیار به روستاهای بخش مرکزی شهرستان هرسین نخواهیم داشت.

منبع:ایرنا

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید