دستور اکید فرماندار هرسین جهت مبارزه با قاچاق کالا+عکس

بیستون نیوز :

كارگروه حمايت از توليد، نظارت، شفاف سازي و گردش كالا ونیز مبارزه با قاچاق کالا با حضور فرماندار در شهرستان هرسين برگزار شد.

به گزارش بیستون،فرماندار هرسين در این مراسم گفت: بايد از بروز تنشي كه موجب ضرر و زيان توليد كننده و مصرف كننده مي شود جلوگيري كرد .

ياورمحمدي فرماندار شهرستان هرسين ضمن حمايت از عرضه كالاهاي داخلي و جلوگيري از روانه شدن كالاهاي قاچاق به بازار گفت با توجه به مافياي قاچاق كالا جهت ضربه زدن به توليدات داخلي بايد گشت هاي بازرسي فعاليت هاي خود را تشديد كنند و ضمن برخورد با قاچاقچيان كالاهاي فاقد كيفيت ، تاريخ مصرف گذشته و قاچاق را از بازار جمع آوري و معدوم نمايند و متخلفان را به مقامات قضايي معرفي كنند زيرا به خطر انداختن سلامت شهروندان غير قابل گذشت است .
فرماندار هرسين تصريح كرد با توجه به قرار گرفتن شهرستان در محورهاي ترانزيتي مهم گفت مسئولين مربوطه علاوه بر گشت و بازرسي در داخلي شهر بايد مبادي ورودي ، خروجي و محورهاي اصلي و مهم جاده اي را تحت كنترل خود درآورند و از ورود كالاهاي قاچاق به شهرستان جلوگيري كنند ايشان افزودند از مهمترين تبعات ورود اينگونه اجناس كساد شدن فضاي كسب و كار ، بيكاري و بحران هاي ديگريست كه گريبانگير مردم خواهد شد و از شهروندان خواست در صورت توزيع يا عرضه هرگونه كالاي قاچاق مراتب را دستگاههاي مرتبط اطلاع دهند .
محمدي تأكيد كرد عملكرد مطلوب كارگروه در تنظيم فعاليت هاي بازرگاني بسيار ثمر بخش است و اصناف بايد تحركات بيشتري انجام دهند وي ادامه داد  تبعات استفاده از كالاهاي قاچاق و خارجي توسط رسانه ها و كارشناسان براي مردم به خوبي تبيين  شده است و استفاده از توان و ظرفيت آنان در راستاي مبارزه  با اين معضل مزايايي دارد كه متوجه آنان خواهد شد زيرا يكي از اركان مهم چرخه توليد و مصرف مردم يا همان مصرف كنندگان هستند .
اين مقام در پايان افزود ضرر نهايي ورود كالاي قاچاق و عرضه آن متوجه توليدكنندگان مي شود و هرگونه وقفه در چرخه  توليد و عرضه كالاي داخلي علاوه بر ضربه به اقتصاد ، بيكاري را به همراه دارد و از لحاظ اجتماعي مردم در تنگناها و ضررهاي مالي قرار ميدهد .

DSC06361 دستور اکید فرماندار هرسین جهت مبارزه با قاچاق کالا+عکس

DSC06368 دستور اکید فرماندار هرسین جهت مبارزه با قاچاق کالا+عکس

DSC06355 دستور اکید فرماندار هرسین جهت مبارزه با قاچاق کالا+عکس

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار