دكتر علي احمدي : دانشجویان در میزان افزایش مشارکت در انتخابات نقش کلیدی دارند

بیستون نیوز :

انتخابات بهترین نماد مشارکت سیاسی مردم می باشد و نشانه مشروعیت و مقبولیت حکومت است که هم حق است و هم تکلیف، يك انتخابات پرشور نظام را مستحکم می کند.

دکتر علی احمدی استاد دانشگاه پیام نور كرمانشاه و عضو هيئت علمي دانشگاه ، پیرامون انتخابات پيش رو در گفتگو با خبرنگار بيستون اظهار داشت:انتخابات بهترین نماد مشارکت سیاسی مردم می باشد و نشانه مشروعیت و مقبولیت حکومت است که هم حق است و هم تکلیف، يك انتخابات پرشور نظام را مستحکم می کند.

 

اين استاد دانشگاه پيرامون نقش جامعه دانشگاهی در انتخابات پیش رو  گفت:دانشگاه در روشنفکری، شفافیت، واضح کردن مصداق ها و الگوها، معیارهای منطقی همیار جامعه می باشد، شهید مظلوم دكتر بهشتی در اين باره فرمودند:  دانشجو موذن جامعه است اگر موذن در خواب بماند جامعه در خواب مانده است. دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته و نخبه جامعه همواره در کانون کنش های سیاسی -اجتماعی جامعه بوده‌اند. جنبش های دانشجویی در سراسر جهان نسبت به مسائل متنوع سیاسی، فرهنگی و اجتماعی موضع می گیرند.

وي دزر ادامه افزود:با استفاده بهینه از سرمایه اجتماعی این قشر نخبه، در راستای تبیین و تحقق مطالبات قانونی شان گام بر می دارند و معمولا نقشی موثر در معادلات سیاسی جامعه دارند. با توجه به اینکه جنس مطالبات دانشجویان معمولا ملموس تر از مطالبات انتزاعی برخی گروه های سیاسی است لذا نقش محوری در ارتباط بدنه جامعه با هسته روشنفکری و نخبگان ایفا میکنند.

اين عضو هيئت علمي دانشگاه اضافه كرد:طبق آمار، نزدیک به پنج میلیون دانشجو در کشور داريم كه می توانند اثر ملموسی در خانواده ها و بدنه جامعه داشته باشند، دانشجویان در میزان افزایش مشارکت در انتخابات نقش کلیدی دارند.

دكتر احمدي در مورد معیار های انتخاب نماینده اصلح اضافه كرد:موارد زير مي تواند در انتخابي اصلح ما را به شناخت بيشتري برساند كه عبارتند از:۱_داشتن تدین و تعهد ۲_داشتن تخصص در قانون گذاری ۳-داشتن شجاعت ۴ -آشنایی با مشکلات اقتصادی، سیاسی،فرهنگی و اجتماعی مردم۵ – عدم استفاده از بیت المال در کارهای نامشروع ۶ -برخورداری از اخلاق اسلامی ۷ -بصیرت سیاسی و اطلاع از مسائل روز ایران و جهان۸-وفاداری به ملت.

مطالب پیشنهادی

 1. شهروند شهرستان هرسین گفت:

  دکتر احمدی یکی از اساتید فرهیخته می باشند که در زمان مدیریت ایشان دانشگاه پیام نور در تمامی زمینه ها و حوزه ها موفق عمل نمود.

 2. مدرس دانشگاه گفت:

  من به شخصه از مدیریت آقای احمدی راضی بودم. در واقع ایشان شایسته سالاری رو در بین اساتید مدعو و استفاده از بهترین آنان در دستور کار خود داشت و دانشجویان نیز از خدمات ایشان راضی بودنند.

 3. دانشجوی شهروند گفت:

  دکتراحمدی از افتخارات شهرمان میباشدک دردوران ریاست دانشگاه ،دانشگاه راازنظرعلمی وفرهنگی به تراز بالای درسطح استان رساندوایشان بابدنه دانشجوارتباط نزدیکی داشت ومشکلات دانشجویان رابه حق درک وحل میکردند

 4. سپند گفت:

  سلام
  این حرفا رو هم سرچ کنی از جایی برداشته اند
  چون یکی از سرگرمی های دوره دانشجوییمان وقتی بود که ایشان حرف می زد.
  لطفا آدم ها رو به اندازه خودشان بها بدید.

 5. زهرا گفت:

  آقای دکتر احمدی یکی ازبهترین مدیران هستند که دلسوزانه به کلیه مشکلات دانشگاه رسیدگی میکنند وهمه امور رو بابصیرت وآگاهی پیگیری و سامان دهی میکنند

 6. محسن مجد گفت:

  با سلام
  درود بر دکتر احمدی مایه افتخار و مباهات گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی
  توفیق روزافزون ایشان را از ایزد منان خواهان و خواستارم

 7. محسن گفت:

  با سلام
  درود بر دکتر احمدی مایه افتخار و مباهات گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی
  توفیق روزافزون ایشان را از ایزد منان خواهان و خواستارم

 8. وحید گفت:

  متاسفم براتون. کاش شما هم جایی سرچ میکردی چند کلمه حرف خوب یاد می‌گرفتی شما بااین تفکر بهتر بود خاله شاد ونه می رفتی تا دانشگاه آخه سرگرمیش بیشتره. آقای احمدی افتخار هرسین وهمچنن برادران آقای احمدی نه تنها افتخار کرمانشاه بلکه ایران اسلامی میباشند در شاخه پزشکی.اقای دکتر احمدی مابه شما و اشخاص مثل شما افتخار میکنم.

 9. دانشجو گفت:

  دوست عزیز به نظر من که مدیریت و حسن رفتار آقای دکتر با دانشجوها نیازی به اثبات نداره. چون چیزیه که زبانزد عام و خاصه …
  وبه جرأت میتونم بگم که حضور ایشون باعث ارتقا سطح دانشگاه در همه جنبه ها شده و داشتن همچین شخصیتی برای ما هرسینی ها مایه افتخار و مباحاته .

 10. سید گفت:

  دکتر احمدی شخصیتی بزرگوار هستن ایشان یکی از مدیران موفق و دارای سطح بالایی از معلومات و آگاه به مسائل سیاسی روز هستند بنده به وجود ایشان افتخار میکنم

 11. شهروند گفت:

  ممنون از آقای دکتر احمدی بابت بیانات بسیار زیباشون و بابت زحمات بسیار زیادی که برای دانشگاه و قشر فرهیخته شهرمون کشیدند. امیدوارم روز به روز به درجات بالاتری که واقعا لایق آن هستند برسند

 12. علیرضا گفت:

  سلام بر دکتر احمدی تنها ریاستی که محترمانه با بدنه دانشجو درارتباط بودیخنانش همیشه شکفته وگیرابودبه همه دانشجویان احترام میگذاشت

 13. فرهنگی گفت:

  نظرودیدگاه دکتراحمدی متین ومنطقی بود.البته توقع هم همینه.برای فرهیختگان شهرمان هرسین آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

 14. دانشجوی سابق گفت:

  درودبراستادصمیمی ومحبوب.

 15. حامد گفت:

  سلام باتشکرازآقای احمدی از سخنان گوهر بارشان.درضم تا جای که ما یادمانه آقای احمدی یکی روئسای با تجربه واستادهای فریخته بوده.ومطلب عنوان شده توسط دکتراحمدی چندان غامض ومشکل نبوده که جنابعالی این چنین هنگ نمودی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار