دلايل و احتمال بازگشت امير خاني و حسن زاده به ليست تاييد صلاحيت‌ها

بیستون نیوز :

پس از اعلام افراد تاييد صلاحيت شده توسط هيئت اجرايي ،محمد تقی حسن زاده و کیومرث امير خاني در پيامهايي جداگانه اعلام کردند که به بزودي به عرصه رقابت با ديگر كانديداها باز خواهند گشت و بنا به گفته خود اين دو كانديدا،رد صلاحيت نشده اند و مورد آنها عدم احراز صلاحيت بوده است.

سرويس سياسي بيستون، امروز يكشنبه پس از اعلام افراد تاييد صلاحيت شده توسط هيئت اجرايي ،محمد تقی حسن زاده و کیومرث امیرخانی در پيامهايي جداگانه اعلام کردند که به بزودي به عرصه رقابت با ديگر كانديداها باز خواهند گشت و بنا به گفته خود اين دو كانديدا،رد صلاحيت نشده اند و مورد آنها عدم احراز صلاحيت بوده است.

محمد تقي حسن زاده در كانال رسمي انتخاباتي خود در فضاي مجازي و همچنين توضيحاتي كه در سايت كنگاور اينفو نزديك به اين كانديدا درج شده بود، اعلام کرد : “اینجانب رد صلاحیت نشده ام و عدم احراز صلاحیت اعلام شده ، که به دليل ايراد شكلي بر پرونده و احتمالا بر اساس شناخت ناکافی از بنده بوده و با ارائه پاره ای توضیحات و مدارک به زودی مشکل بر طرف می شود”

كيومرث امير خاني هم در اين باره حرفهايي مشابه حسن زاده را بيان كرد و گفت : “بزودي به تهران مي روم و مشكل خود را از طريق شوراي نگهبان پيگيري مي كنم. بنده رد صلاحيت نشده ام و تنها از نظر احراز صلاحيت مشكلي در روند بررسي صلاحيت من بوجود امده است و بزودي ادامه كار انتخاباتيم را از سر خواهم گرفت”

آنچه از توضيحات اين دو كانديدا بر مي آيد و بر اساس شنيده ها مشكل پيش امده براي كيومرث امير خاني مربوط به مدرك تحصيلي فوق ليسانس وي مي باشد و احتمال بازگشت وي بيشتر از ديگر كانديداهاست.چرا كه در رد صلاحيتهاي هيئت نظارت سه نفر از اين كانديداها بر اساس نقص پرونده و مدارك ارائه شده بود و با اعلام  امروز هيئت اجراي افرادي كه احراز صلاحيت نشده اند به چهار نفر رسيده كه به احتمال زياد اين شخص كيومرث امير خاني است و حل مشكل قانوني وي از طريق شوراي نگهبان متصور مي باشد.

اما تفاوت آنهایی که به‌طور قطع صلاحیتشان احراز نشده و آنهایی که تاکنون مشمول عدم‌ احراز هستند در چيست؟

تفاوت اين دو نوع در آنجاست که احتمال تأیید صلاحیت دسته دوم تا زمان آغاز تبلیغات همچنان وجود دارد. این افراد می‌توانند با ارائه اسناد و مدارک و یا معرفی معرف‌های مورد اعتماد دستگاه‌های نظارتی در راستای احراز صلاحیت خود اقدام کنند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار