دکتر حاتمی معاون استاندارکرمانشاه:مدیریت استان با جدیت مسئله اشتغال را رصد می کند

بیستون نیوز :

معاون استاندار کرمانشاه گفت: مدیریت استان با جدیت مسئله اشتغال را رصد می کند. پنجمین همایش سراسری کارآفریان برتر و نمونه  تامین اجتماعی استان کرمانشاه با حضور معاون فرهنگی سازمان تامین اجتماعی کشور ،معاون اقتصادی استاندار و تعدادی از مدیران…

معاون استاندار کرمانشاه گفت: مدیریت استان با جدیت مسئله اشتغال را رصد می کند.

پنجمین همایش سراسری کارآفریان برتر و نمونه  تامین اجتماعی استان کرمانشاه با حضور معاون فرهنگی سازمان تامین اجتماعی کشور ،معاون اقتصادی استاندار و تعدادی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان به جهت تجلیل از کارآفرینان برتر در حوزه تامین اجتماعی برگزار گردید.

در این مراسم دکتر حاتمی معاون امور هماهنگی و توسعه منطقه ای استانداری با اشاره به اهمیت سرمایه  انسانی در دنیای امروز اظهار داشت:امروزه در هر مسئله ای  مانند تولید، خدمت رسانی و…به ابزارهای مختلفی نیازمندیم که مهمترین انها عامل نیروی انسانی است و توسعه و پیشرفت هر کشوری منوط به موفقیت و فعالیت صحیح عامل انسانی است و همین مسئله کافی است که بپذیریم نوع نگاهمان به این عامل باید متفاوت تر از عوامل دیگر باشد.

وی در ادامه گفت:بنابراین کارفرمایانی که در کنار حجم عظیم پیچیدگی ها و مشکلات،به عامل انسانی اهمیت می دهند و از آن حمایت می کنند، قابل احترام و تقدیر هستند.

معاون استاندار،آینده کشور و استان را با توجه به برنامه های دولت تدبیر و امید روشن ارزیابی کرد و بیان داشت:بر همین اساس از مسئولین تامین اجتماعی استان انتظار دارم که با توجه به این دورنمای روشن،برنامه ای مدون و عملیاتی دوسالانه طراحی کنند که در آن چشم انداز تامین اجتماعی به خوبی دیده شود و جایگاهی که باید بعد از اجرای این برنامه به آن برسند مشخص گردد.

دکتر حاتمی با تاکید بر این نکته که مدیریت استان با جدیت مسئله اشتغال را رصد می کند تصریح کرد:برای تحول در فضای اشتغال و کاهش نرخ بیکاری ،برنامه هایمان را در سه سطح طراحی کرده ایم که اولین ان بهبود فضای کسب و کار است و تمام تلاش خود را بکار برده ایم که عرضه و تقاضا در این سطح به نقطه رضایت برسد و از دل ان شغل و ثروت بیرون بیاید.

وی دومین سطح را احیای واحدهای راکد عنوان کرد و گفت:جدیت استان در احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل استان به حدی است که با راه اندازی ستاد تسهیلات استان، تاکنون جلسات مشترک زیادی با حضور عوامل تولید و بانک های عامل و دستگاه های اجرایی برگزار گردیده و بسیاری از آنها رفع مشکل شده و تولیدشان را شروع نموده اند و در برخی موارد استاندار و یا معاونین ایشان شخصا برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی  به وزیر مربوطه مراجعه و موافقت های لازم را کسب کرده اند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری ،ایجاد سرمایه گذاری های جدید را سومین سطح برنامه های مدیریت استان برای کاهش نرخ بیکاری عنوان کرد و افزود:ایجاد سرمایه گذاری های جدید یکی از راهکارهای برون رفت از وضعیت موجود است که با توجه به تحولاتی که در استان در حال شکل گیری است می توانیم از بستر ایجاد سرمایه گذاری های جدید در زمینه ایجاد اشتغال به موفقیت هایی دست یابیم و پای سرمایه گذاران و بزرگان اقتصادی را به استان باز کنیم..

دکتر حاتمی ،استان کرمانشاه را از استان های جذاب معرفی کرد و گفت:باید جذابیت های نهفته در این منطقه را به دیگران بشناسانیم و در این راه همه باید پای کار بیایند و معتقدم که مشکلات، ارتقای درآمد و بهبود وضعیت  رفاهی مردم با امور روزمره و کارهای عادی حل نمی گردد و نیازمند فکر،تلاش بیشتر،هوشمندی و جسارت در تصمصم گیری است.

وی شاه کلید حل مشکلات استان را حل معضل بیکاری ذکر کرد و اظهار داشت:حل مشکل بیکاری به بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی استان پایان می دهد بنابراین یکی از مهمترین وظایف سازمان تامین اجتماعی ارائه آمار درست از وضعیت بیکاری و اشتغال استان برای  برنامه ریزی منطقی در این زمینه است.

معاون استاندار در پایان افزود:کارفرمایان برتر علاوه بر سود مالی،در پیشگاه خداوند نیز اجر معنوی دارند و اینگونه حرکات خلاقانه و کارآفرینانه نشان می دهد که می توان بسیاری از ناشدنی ها را به شد تبدیل کرد و مطمئنم که با رفتار منطقی و عاقلانه ای که دولت در عرصه های داخلی و خارجی دارد آینده روشنی در انتظار کشور و استان کرمانشاه هست .

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار