ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۶:۵۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > دکتر رازانی خبر داد: ارایه بسته پیشنهادی تحول آفرین در سفر کاروان تدبیر و امید

دکتر رازانی خبر داد: ارایه بسته پیشنهادی تحول آفرین در سفر کاروان تدبیر و امید

استاندار کرمانشاه گفت: مدیریت ارشد استان با مشورت صاحبنظران و نخبگان بخش خصوصی و دولتی و چهره های دانشگاهی یک مجموعه پیشنهادی با ویژگی های تحول آفرین جهت ارایه در سفر کاروان تدبیر و امید به رئیس جمهور ارایه می شود.

به گزارش بیستون استاندار کرمانشاه از ارایه بسته پیشنهادی تحول آفرین در سفر کاروان تدبیر و امید خبر داد. استاندار کرمانشاه گفت: مدیریت ارشد استان با مشورت صاحبنظران و نخبگان بخش خصوصی و دولتی و چهره های دانشگاهی یک مجموعه پیشنهادی با ویژگی های تحول آفرین جهت ارایه در سفر کاروان تدبیر و امید به رئیس جمهور ارایه می شود.

به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ غروب دیروز نشست هماهنگی برنامه های سفر رئیس جمهور با حضور استاندار کرمانشاه، معاون هماهنگی و امور اجرایی نهاد ریاست جمهوری و مسئول سفرهای ریاست جمهوری و اعضای هیئت اجرایی سفر رئیس جمهور و معاونین اقتصادی، عمرانی، سیاسی و امنیتی استاندار و مدیران اجرایی استان برگزار شد.

دکتر رازانی در ابتدای این نشست مشترک اظهار کرد: مردم استان مدت ها چشم انتظار این سفر بودند و خوشبختانه بر اساس برنامه ریزی های انجام پس از ماه مبارک رمضان کرمانشاهیان میزبان رئیس جمهور تدبیر و امید خواهند بود.

وی افزود: برنامه ریزی برای سفر رئیس جمهور از زمان استاندار قبلی کرمانشاه آغاز شده و در ماه های اخیر نیز جلسات متعددی با حضور مدیریت ارشد استان در خصوص هماهنگی و برنامه ریزی برای انجام سفر انجام شده است.

این مدیر ارشد در ادامه اظهار کرد: مجموعه پیشنهادات استان در بخش های مختلف عمرانی، اقتصادی و کشاورزی و به ویژه شناسایی پروژه های مهم، تهیه و تدوین شده است که این کار حاصل جلسات متعدد کارشناسی و مشورت با نخبگان و صاحب نظران استان در بخش های خصوصی و دولتی بوده است.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: دو روز پیش نیز نشست مشترکی با حضور نخبگان و مدیران کلیدی بخش های دولتی و خصوصی و چهره های دانشگاهی در این زمینه برگزار شد که در این نشست موضوعات مختلف به بحث و بررسی گذاشته شد و در نهایت مدیریت ارشد استان در زمینه یک مجموعه پیشنهادی با ویژگی های تحول آفرین جهت ارایه در سفر رئیس جمهور به جمع بندی نهایی رسید.

دکتر رازانی در ادامه سخنانش به تشریح پتانسیل های ارزشمند استان در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: استان کرمانشاه در حوزه هایی مانند کشاورزی، گردشگری، معدن و تجارت دارای پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار خوبی است.

وی ادامه داد: نیمی از صادارات ۶ میلیارد دلاری ایران به عراق از طریق مرزهای مبادلاتی کرمانشاه انجام می شود و ۳ میلیارد باقی مانده نیز از ۴ استان دیگر به این کشور ارسال می گردد.

ایین مدیر ارشد در ادامه عنوان کرد: کرمانشاه سال هاست به رغم این استعدادها از نرخ بیکاری بسیار بالایی برخوردار است و در سال ۹۴ نرخ بیکاری استان دو برابر کشور نرخ متوسط بیکاری کشور بوده است که این وضعیت بسیار نگران کننده است.

استاندار کرمانشاه تحول در عرصه اشتغال را مستلزم انجام یک مجموعه اقدامات و برنامه ریزی های هدفمند دانست و گفت: مدیریت ارشد استان در این زمینه مجموعه پیشنهاداتی را تدوین کرده که در سفر رئیس جمهور ارایه می شود.

یک سفر خاطره انگیز برای کرمانشاهیان

در دنباله این نشست معاون هماهنگی و امور اجرایی نهاد ریاست جمهوری، کرمانشاه را ۲۶ مین استانی معرفی کرد که رئیس جمهور به آن سفر می کند و در ادامه اظهار کرد: دکتر روحانی در مجموع تاکنون ۲۹ سفر انجام داده که از این تعداد ۳ سفر در داخل استان تهران صورت گرفته و بنابراین کرمانشاه ۲۶ مین استانی است که کاروان تدبیر و امید به آن سفر می کند.

علی ‌اصغر احمدی افزود: خوشبختانه مجموعه مدیریتی استان کرمانشاه تجارب خوبی در زمینه سفرهای مختلف ریاست جمهوری در اختیار دارند که به انجام هرچه بهتر این سفر کمک می کند.

این مدیر اجرایی استاندار کرمانشاه را از شخصیت های متدین، متعهد و دارای پشتکار دانست و ادامه داد: ایشان نماینده عالی دولت در استان و رئیس شواری تامین استان است و هیئت اجرایی سفر در برنامه ریزی ها با مدیریت ارشد استان کاملاً هماهنگ خواهد بود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد سفر کاروان تدبیر و امید به ریاست دکتر حسن روحانی یک سفر به یادماندنی برای کرمانشاهیان باشد.

در این نشست ابعاد مختلف اجرایی سفر و برنامه ریزی ها و هماهنگی های مربوطه با حضور استاندار کرمانشاه، معاون هماهنگی و امور اجرایی نهاد ریاست جمهوری و مسئول سفرهای ریاست جمهوری و اعضای هیئت اجرایی سفر رئیس جمهور و معاونین اقتصادی، عمرانی، سیاسی و امنیتی استاندار و مدیران اجرایی استان مورد بحث و بررسی کارشناسانه قرار گرفت.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید