جولان سگهاي ولگرد در هرسين با انباشت زباله ها + عكس

بیستون نیوز :

جولان سگهاي ولگرد در شبانه روز، خیابانها و کوچه های شهر هرسين را بی نظم و گلایه مردم این شهر را در پی داشته است که نیازمند رسیدگی از سوی ارگان مرتبط با این مشکل می باشد.


Notice: Undefined offset: 0 in /home/bistoonn/public_html/wp-content/plugins/seo-for-images/seo-for-images.php on line 264

Notice: Undefined offset: 0 in /home/bistoonn/public_html/wp-content/plugins/seo-for-images/seo-for-images.php on line 284

به گزارش خبرنگار بيستون ، جولان سگهای ولگرد در شبانه روز، خیابانها و کوچه های شهر هرسين را بی نظم و گلایه مردم این شهر را در پی داشته است که نیازمند رسیدگی از سوی ارگان مرتبط با این مشکل می باشد.

متأسفانه به دلیل هجوم سگهای ولگرد به خیابان های اصلي آن هم در مركز شهر هرسين و حتی روستاهای تابعه نارضایتی مردم این شهرستان را به همراه داشته که با تماس های مکرر خود از ما خواستند تا با انتشار گزارشی این معضل بهداشتی را برطرف کنیم.

سگ از جمله اولین حیواناتی است که به وسیله بشر اهلی شد و به نوعی انسان برای بهتر زیستن، این حیوان باوفا را به خدمت گرفت اما اگر زندگی این حیوان به درستی مدیریت نشود از حیوانی مفید به موجودی بسیار مضر تبدیل و می تواند گزند و زیان جسمی، روحی و مالی را به انسان وارد کند، این موضوع زمانی خود را نشان می دهد که سگ ولگرد محسوب شود.

جولان سگ های ولگرد در خیابان ها و کوچه های هرسين گلایه های فراوانی را در بین شهروندان به وجود آورده است و آنان خواهان برطرف شدن این مشکل هستند.

یکی از شهروندان هرسين در گفتگو با خبرنگار بيستون می گوید: مدتی است که تعداد سگ های ولگرد در شهر افزایش یافته است و شاهد رفت و آمد آزادانه این حیوانات در معابر و خیابان ها هستیم.

یکی دیگر از شهروندان اینگونه بیان می کند: شهرداری باید برای جمع آوری سگ های ولگرد چاره ای بیندیشد تا مردم از وجود آن ها در شهر واهمه نداشته باشند.

شهروند دیگری می گوید: رفت و آمد سگ های ولگرد موجب آلودگی محیط و هم چنین انتقال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان می شود.و جولان سگ های ولگرد در شهر نگرانی و نارضایتی مردم را موجب شده است.

در این خصوص یکی از همشهریان با اشاره به بازی کودکان خردسال در بیرون از خانه‌ها و بعضاً تردد اجباری اهالی در ساعتهای پایانی شب می‌افزاید: از وقتی که خورشید غروب می کند تا صبح سگ های ولگرد در کوچه ها و خیابان های شهرستان پرسه می زنند و از ترس این سگ ها رفت و آمد مردم پیاده با مشکل مواجه شده است و علاوه بر ترسی که ایجاد می کنند این سگ ها با پاره کردن کیسه های زباله، زباله ها را در کوچه و خیابان پخش می کنند که باعث ایجاد چهره زشت از شهرستان شده و علاوه بر آن بوی بد آن تمام محله را فرا گرفته و ناراحتی مردم را در پی دارد.اين در حالي است كه طبق موازين شرعي دين اسلام سگ بعنوان حيواني نجس محسوب مي شود.

اين در حالي است كه محمد كرم شيخي ، شهردار هرسين در روزهاي آغازين انتصاب خود از انتقال سگهاي ولگرد به مراكزي كه در كرمانشاه جهت نگهداري سگهاي ولگرد تاسيس شده است خبر داد.اما اين قضيه فقط در حد يك مصاحبه ماند و تاكنون اقدامي از جانب مسئولين امر ديده نشده است.

اين در حالي است كه وجود سگها در حد كنترل شده باعث ايجاد كمربند ايمني در جهت حفاظت از شهر و عدم ورود حيوانات وحشي به داخل شهر مي شود.

بر اساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و… و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری هاست.

البته باید توجه داشت، با استناد به بند ۳۱ ماده ۱۰ اساسنامه تشکیلات و سازمان دهیاری ها و شهرداریها، برای حفظ سلامت روانی شهروندان و رعایت هرچه بیشتر موازین اسلامی در خصوص رعایت حقوق حیوانات بر روش زنده گیری برای کنترل جمعیت سگ های ولگرد تأکید شده است.

2e12ba0e 9aa9 41b8 8bd9 0b1e33815bbb جولان سگهاي ولگرد در هرسين با انباشت زباله ها + عكس 9b053d6d 4868 4554 b6b5 2df4f779dd68 جولان سگهاي ولگرد در هرسين با انباشت زباله ها + عكس 57b6cc0c aed4 4793 ad93 423af3fa2337 جولان سگهاي ولگرد در هرسين با انباشت زباله ها + عكس 191c55be f5a6 469b b303 5b69a640bca6 جولان سگهاي ولگرد در هرسين با انباشت زباله ها + عكسسگ جولان سگهاي ولگرد در هرسين با انباشت زباله ها + عكس جولان سگهاي ولگرد در هرسين با انباشت زباله ها + عكس

مطالب پیشنهادی

 1. مراد گفت:

  در اینجا لازم می بینم از دستگاه نظارتی بر وضعیت بهداشتی شهرستان ، مرکز بهداشت شهرستان جناب آقای دکتر فرجی و آقای جمشیدی نهایت قدردانی را بعمل بیاوریم بابت این سطح بهداشت شهرستان
  آشغال ، سگ ولگرد ، مرغ زنده ، عبور و مرور گوسفندان در شهر و …..
  همه چی هست چیزی کم نداریم

 2. رسول گفت:

  سلام بيستون نيوز نيوز و آقا جلال عزيز
  به داد كارگراي شهرداري هرسين برس حقوق چند ماهه پيشو بهشون ندادن . آه ندارن با ناله سودا كنن. هنوز عيدي نگرفتن .وجدانا پيگيري كن و با شهردا و فرماندار و اعضاي شورا مصاحبه كن و ببين علتش چيه . چرا نبايد اين بدبختا شب عيدي دستشون پر و سفرشون نرنگين نباشه . گناهشون اينه كه زباله هاي مردم را جمع ميكنند يا جارو ميزنند

 3. فرشته گفت:

  نه بابا زحمت میکشن بنده های خدا فقط این چند وقت درگیر انتخابات بودن همین

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار