ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۰:۱۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > جولان سگهای ولگرد در هرسین با انباشت زباله ها + عکس

جولان سگهای ولگرد در هرسین با انباشت زباله ها + عکس

جولان سگهای ولگرد در شبانه روز، خیابانها و کوچه های شهر هرسین را بی نظم و گلایه مردم این شهر را در پی داشته است که نیازمند رسیدگی از سوی ارگان مرتبط با این مشکل می باشد.

به گزارش خبرنگار بیستون ، جولان سگهای ولگرد در شبانه روز، خیابانها و کوچه های شهر هرسین را بی نظم و گلایه مردم این شهر را در پی داشته است که نیازمند رسیدگی از سوی ارگان مرتبط با این مشکل می باشد.

متأسفانه به دلیل هجوم سگهای ولگرد به خیابان های اصلی آن هم در مرکز شهر هرسین و حتی روستاهای تابعه نارضایتی مردم این شهرستان را به همراه داشته که با تماس های مکرر خود از ما خواستند تا با انتشار گزارشی این معضل بهداشتی را برطرف کنیم.

سگ از جمله اولین حیواناتی است که به وسیله بشر اهلی شد و به نوعی انسان برای بهتر زیستن، این حیوان باوفا را به خدمت گرفت اما اگر زندگی این حیوان به درستی مدیریت نشود از حیوانی مفید به موجودی بسیار مضر تبدیل و می تواند گزند و زیان جسمی، روحی و مالی را به انسان وارد کند، این موضوع زمانی خود را نشان می دهد که سگ ولگرد محسوب شود.

جولان سگ های ولگرد در خیابان ها و کوچه های هرسین گلایه های فراوانی را در بین شهروندان به وجود آورده است و آنان خواهان برطرف شدن این مشکل هستند.

یکی از شهروندان هرسین در گفتگو با خبرنگار بیستون می گوید: مدتی است که تعداد سگ های ولگرد در شهر افزایش یافته است و شاهد رفت و آمد آزادانه این حیوانات در معابر و خیابان ها هستیم.

یکی دیگر از شهروندان اینگونه بیان می کند: شهرداری باید برای جمع آوری سگ های ولگرد چاره ای بیندیشد تا مردم از وجود آن ها در شهر واهمه نداشته باشند.

شهروند دیگری می گوید: رفت و آمد سگ های ولگرد موجب آلودگی محیط و هم چنین انتقال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان می شود.و جولان سگ های ولگرد در شهر نگرانی و نارضایتی مردم را موجب شده است.

در این خصوص یکی از همشهریان با اشاره به بازی کودکان خردسال در بیرون از خانه‌ها و بعضاً تردد اجباری اهالی در ساعتهای پایانی شب می‌افزاید: از وقتی که خورشید غروب می کند تا صبح سگ های ولگرد در کوچه ها و خیابان های شهرستان پرسه می زنند و از ترس این سگ ها رفت و آمد مردم پیاده با مشکل مواجه شده است و علاوه بر ترسی که ایجاد می کنند این سگ ها با پاره کردن کیسه های زباله، زباله ها را در کوچه و خیابان پخش می کنند که باعث ایجاد چهره زشت از شهرستان شده و علاوه بر آن بوی بد آن تمام محله را فرا گرفته و ناراحتی مردم را در پی دارد.این در حالی است که طبق موازین شرعی دین اسلام سگ بعنوان حیوانی نجس محسوب می شود.

این در حالی است که محمد کرم شیخی ، شهردار هرسین در روزهای آغازین انتصاب خود از انتقال سگهای ولگرد به مراکزی که در کرمانشاه جهت نگهداری سگهای ولگرد تاسیس شده است خبر داد.اما این قضیه فقط در حد یک مصاحبه ماند و تاکنون اقدامی از جانب مسئولین امر دیده نشده است.

این در حالی است که وجود سگها در حد کنترل شده باعث ایجاد کمربند ایمنی در جهت حفاظت از شهر و عدم ورود حیوانات وحشی به داخل شهر می شود.

بر اساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و… و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری هاست.

البته باید توجه داشت، با استناد به بند ۳۱ ماده ۱۰ اساسنامه تشکیلات و سازمان دهیاری ها و شهرداریها، برای حفظ سلامت روانی شهروندان و رعایت هرچه بیشتر موازین اسلامی در خصوص رعایت حقوق حیوانات بر روش زنده گیری برای کنترل جمعیت سگ های ولگرد تأکید شده است.

2e12ba0e-9aa9-41b8-8bd9-0b1e33815bbb 9b053d6d-4868-4554-b6b5-2df4f779dd68 57b6cc0c-aed4-4793-ad93-423af3fa2337 191c55be-f5a6-469b-b303-5b69a640bca6سگ سگ2

نظرات شما

  مراد می گوید :

  در اینجا لازم می بینم از دستگاه نظارتی بر وضعیت بهداشتی شهرستان ، مرکز بهداشت شهرستان جناب آقای دکتر فرجی و آقای جمشیدی نهایت قدردانی را بعمل بیاوریم بابت این سطح بهداشت شهرستان
  آشغال ، سگ ولگرد ، مرغ زنده ، عبور و مرور گوسفندان در شهر و …..
  همه چی هست چیزی کم نداریم

  رسول می گوید :

  سلام بیستون نیوز نیوز و آقا جلال عزیز
  به داد کارگرای شهرداری هرسین برس حقوق چند ماهه پیشو بهشون ندادن . آه ندارن با ناله سودا کنن. هنوز عیدی نگرفتن .وجدانا پیگیری کن و با شهردا و فرماندار و اعضای شورا مصاحبه کن و ببین علتش چیه . چرا نباید این بدبختا شب عیدی دستشون پر و سفرشون نرنگین نباشه . گناهشون اینه که زباله های مردم را جمع میکنند یا جارو میزنند

  فرشته می گوید :

  نه بابا زحمت میکشن بنده های خدا فقط این چند وقت درگیر انتخابات بودن همین

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید