ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۶:۲۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, ویژه انتخابات > ربیعی:کاوش حساب‌های شخصی افراد خط قرمز ما است

ربیعی:کاوش حساب‌های شخصی افراد خط قرمز ما است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استفاده از حساب‌های شخصی افراد خط قرمز ما است و رئیس جمهور نیز در خصوص کاوش در مسائل شخصی افراد تاکید بسیاری داشته است. به گزارش بیستون نیوز،علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در دهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها، با اشاه به اینکه […]

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استفاده از حساب‌های شخصی افراد خط قرمز ما است و رئیس جمهور نیز در خصوص کاوش در مسائل شخصی افراد تاکید بسیاری داشته است.

به گزارش بیستون نیوز،علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در دهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها، با اشاه به اینکه به صراحت در شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور عنوان شده بود که ارتباط دولت با نهادهای میانجی میان مردم و بدنه دولت بوده است، افزود: با توجه به اینکه این به عنوان یک نظریه و تئوری برای همکاری با شوراها در دولت مدنظر قرار داده شده است، من نیز به سهم خود در این دولت معتقدم  باید با نهادهای میانجی و واسط به عنوان عامل رشد و توسعه منطقی کشور بیش از پیش همکاری داشته باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد:‌ دو وظیفه مهمی که این نهادها بر عهده دارند، یکی آگاه سازی تصمیم گیران و در مرحله بعد منطقی کردن خواست‌ها و نیازهای پایین دست است. دولت باید در اولین گام‌ها شوراها را در کنار خود قرار دهد و این را برای دولت‌های آینده نیز نهادینه کند. قطعا نمی‌توانیم به تنهایی مسائل و مشکلاتی را که چه در داخل کشور و چه در مسائل خارجی داریم حل و فصل کنیم.

ربیعی افزود: جامعه ما به لحاظ وضعیت اشتغال جوانان در وضعیت مناسبی نیست و ۵۶ درصد رکود انباشته شده داریم یعنی نسبت به برنامه منفی ۵۶ درصد عقب هستیم. امروز نیروهایی که وارد بازار کار می‌شوند همگی تحصیل کرده هستند و بیش از چهار میلیون تحصیل کرده دیگر در آینده به این بازار کار افزوده می‌شوند.

وی با اشاره به اهداف دولت در خصوص اشتغال، گفت: از یک سو می‌خواهیم شهرها و روستاهای کوچک خالی از جمعیت نشود ولی زیر ساخت‌های مناسب را برای این امر به وجود نمی‌آوریم به طوری که برای مثال در یک استان مرزی مانند سیستان و بلوچستان فقط ۳۰ درصد مردم تحت پوشش بیمه هستند و مشکلات زیادی در این استان‌ها وجود دارد که باید بر آنها فائق آییم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به امضای تفاهم نامه دو جانبه میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شورای عالی استان‌ها، گفت:‌یکی از مفاد این تفاهم نامه بهره گیری از ظرفیت سازمان فنی حرفه‌ای کشور برای آموزش افراد در شهرهای کوچک و روستاها خواهد بود به طوری که در حال حاضر جوانان در روستاهای مرزی به دلیل نداشتن مهارت حتی در پروژه‌های بزرگی که در منطقه خودشان در حال اجراست نمی‌توانند فعال شوند.

وی تاکید کرد: باید بپذیریم که کار تنها در کارخانه‌های بزرگ وجود ندارد. ایجاد شغل در کارگاه‌های ۵۰ نفری و حتی پایین تر حدود ۹۶ درصد مشاغل ما را در بر می‌گیرند. قطعا شوراها می‌توانند در این خصوص نقش بسیار مهمی را ایفا کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استفاده از حساب‌های شخصی افراد خط قرمز ما است و رئیس جمهور نیز در خصوص کاوش در مسائل شخصی افراد تاکید بسیاری داشته است.

ربیعی با تاکید براینکه قطعا برای این بحث از ابزارهای دیگری استفاده می‌کنیم، اظهارداشت: در گام اول هفت میلیون شناسایی را در بحث مبارزه با فقر غذایی با موفقیت انجام داده‌ایم و می‌توانیم در آینده از بین رفتن فقر گرسنگی را به مردم اعلام کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بحث فقر، خاطرنشان کرد:با توجه به تصمیمی که در شورای عالی رفاه گرفته شده است، سبدی از بیمه‌های اجتماعی، به کمک دولت اجرایی خواهد شد تا بتوانیم ایمنی آینده را تامین کنیم.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید