ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۸:۲۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > رشد نسبی گردشگر در استان کرمانشاه و پایگاه میراث جهانی بیستون

رشد نسبی گردشگر در استان کرمانشاه و پایگاه میراث جهانی بیستون

مدیر داخلی پایگاه میراث جهانی بیستون
امسال با توجه به تجربیات سالهای گذشته حضور گردشگران در سایت جهانی بیستون مثبت ارزیابی گردید. از جمله خدمات ویژه امسال تور روستا گردی بوده است.

مدیر پایگاه داخلی سایت جهانی بیستون در پاسخ به سوالات خبرنگار بیستون بیان داشتند: امسال با توجه به تجربیات سالهای گذشته حضور گردشگران در سایت جهانی بیستون مثبت ارزیابی گردید.تا امروز ۱۲ فروردین با وجود بارندگی های شدید که قطعا در کاهش میزان بازدید کننده تاثیر جدی دارد بیش از ۵۰۰۰۰ گردشگر داخلی و خارجی از محوطه میراث جهانی بیستون بازدید کرده اند. در مجموع وضعیت گردشگری مثبت ارزیابی شده و شاهد رشد نسبی گردشگر در استان کرمانشاه و پایگاه میراث جهانی بیستون می باشیم.
مهندس نعمتی افزود: امسال در محوطه میراث جهانی بیستون خدمات ویژه ای به گردشگران ارئه شد از جمله برگزاری تور روستا گردی که با مشارکت اهالی چند روستا برگزار گردید و بحمدالله از جمله برنامه های موفقیت آمیز بود و با استقبال گردشگران مواجه گردید. روستاهای هدف این تور عبارتند از نجوبران، برناج،چشمه سهراب و کمیجه. که در نظر داریم بعد از این ایام به صورت جدی تر و با وسعت بیشتری تورهای روستاگردی را پیگیری نماییم.
در ایام عید غرفه های صنایع دستی و سوغات استان با حضور جناب آقای دکتر عزیزی مدیر کل دفتر امو پایگاه های جهانی در محوطه میراث جهانی بیستون افتتاح گردید .
همچنین در این ایام یک تیم پژوهشی در محوطه جهانی بیستون اقدام به نظر سنجی میدانی جهت بررسی میزان رضایتمندی گردشگران از وضعیت خدمات رسانی نموده است. که نتایج حاصله متعاقبا اعلام میگردد.
امسال در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(ص) با همکاری سپاه پاسداران ،بسیج و مقامات محلی جشن میلاد کوثر نیز در این محوطه برگزار گردید.
نوروز۹۵ نیز همانند سالهای گذشته لیدرهای مجرب و آموزش دیده اقدام به ارائه توضیح و پاسخگویی به سوالات گردشگران در خصوص هریک از آثار موجود در محوطه نمودند.
– نصب دوربین های مدار بسته که خود عامل بازدارنده ای در جلوگیری تخلفات احتمالی و کنترل هرچه بهتر محوطه می باشد.
مهندس نعمتی درباره دیگر خدمات رفاهی و جانبی ارائه شده افزودند:
اجرای موسیقی کردی ،استفاده از کالسکه به منظور جابجایی گردشگران، شربتخانه موجود در محوطه و هتل لاله یستون نیز اقدام به پذیرایی و خدمات رسانی به میهمانان نوروزی نمودند.

– تعامل با ارگانهایی از جمله هلال احمر ،اداره آب بیستون ،اداره برق بیستون،شهرداری بیستون،نیروی انتظامی و پلیس راهور باعث هماهنگی هرچه بیشتر ارگانهای محلی گردید که امیدواریم این تعامل موجبات رضایتمندی گردشگران را فراهم نموده باشد.
در پایان از تمامی دست اندر کاران و ارگانهای فوق الذکر تشکر کرده و سالی سرشار از موفقیت را برایشان آرزومندم.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید