نقدی بر رفتارهای انتخاباتی مردم و عملکرد نماینده هرسین در مجلس

بیستون نیوز :

تیمور اختیاری::هر اداره ای بنا به سیاستهای سازمانی ملزم به ارائه خدمات به مردم است بنا براین اگر خدمتی انجام ندهد و راکد بماند نبودش از وجودش بهتر است. و باید مورد بازخواست افکار عمومی و مقامات ارشد شهرستان قرار گیرد.

در خصوص بحث افتتاح و ابراز خدمات و ارادت به نماینده محترم شهرمان در اینجا انتقاداتی دارم اما این انتقادات منجر به توهین به شخصیت فروتن و محترمانه ایشان نمی شود.
نماینده شهرمان در مجلس، فردی متواضع و دارای خصلت نیکوی مناعت طبع و صداقتی مثال زدنی است. اما اینجا چند نکته قابل توجه است :
.
۱- هر اداره ای بنا به سیاستهای سازمانی ملزم به ارائه خدمات به مردم است بنا براین اگر خدمتی انجام ندهد و راکد بماند نبودش از وجودش بهتر است. و باید مورد بازخواست افکار عمومی مردم و مقامات شهرستان قرار گیرد. بنابراین افتتاح یک بخش در بیمارستان , راه سازی و … هر نوع برنامه ای شبیه این موضوع جزء وظایف ذاتی هر اداره ای است و هیچ منتی از طرف کسی یا نهادی نباید وجود داشته باشد البته باید از زحمات مدیرانی که تلاش بیشتری در جهت عمران و آبادانی این شهر انجام می دهند قدر دانی کرد.

.

.
۲- انتقاد کلی به حیطه نمایندگی ایشان است که ایشان در طول سه سال گذشته حضوری فعال و چشمگیر در این شهرستان نداشته و  تاسیس دفتر نمایندگی اکثر اوقات تعطیل ایشان، این شائبه را ایجاد میکند که فقط به صرف تبلیغات زود هنگام انتخاباتی است.کوتاه سخن اینکه ایشان در گرفتن رابطه با موکلینش در هرسین از طریق حضور نماینده ای دائم در دفتر ضعیف عمل کرده اند.این شاید به مناعت طبع ایشان برمی گردد که در بزرگنمایی اقداماتش خوب عمل نکرده اند.ولی ایجاب می کند که بعضی اقدامات باید در قالب یک عملکرد به اطلاع مردم برسد.
.
.
۳- بخش دیگر مشکل متوجه مردم این شهر است که هنوز به توانمندی نخبگان علمی سیاسی خویش اعتماد ندارند و در نتیجه با یک فرمول ساده قدیمی از چه طایفه ای است سعی در تخریب و تضعیف همشهری خود دارد اگر این شهر مانند همسایگان خود یکبار فقط یکبار شخصی برخواسته از این شهر به مجلس پای گذارد تجربه آن ملموس تر خواهد بود.
.
.
۴- مشکل دیگر ترجیح منفعت شخصی بر مصلحت عمومی است. این موضوع نه در بحث نمایندگی که در بحث نمای شهری نیز قابل لمس است.
.
.
۵- مشکل دیگر حالت به قول معروف کاروانسرائی بودن شهر است. به این معنی جمعیتی وارد شهر می شوند کهنگی مزمن شهر باعث کوچ این جمعیت به شهرهای بزرگتر و مرفه تر می شود وجمعیتی جدید و باز هم تکرار داستان. شما بهتر میدانید مستاجر شاید برای کارهای جزئی تلاش کند ولی برای کارهای عمده هیچگاه تلاش نمی کند.
.
.
۶- مشکل دیگر که متاسفانه دامن گیر شورای شهرمان نیز شده، انتخاب بر اساس طایفه و قبیله است نه براساس مصلحت شهر و منفعت عمومی و یا انتخاب اصلح در بین کاندیداها. که این طرز تفکر درد بی درمانی است که دچار این منطقه شده که مگر با تلاش نخبگان و ذی نفوذان قابل حل باشد.
.
.
۷- مشکل دیگر انتخاب مسئولیتها نه بر اساس توان علمی و عملی که فقط بر اساس گرایشات خاص سیاسی و یا وابستگی به فرد یا گروهی خاص است ؛ متاسفانه این گونه مسئولیتها فقط رضایت حامی جایگاهشان مد نظر است و نه فعالیتها یا خدمات .
.
.
۸- مشکل عمده دیگر عدم حس مطالبه گری است و همچنین عادت عدم پاسخگوئی مسئولیتهاست که این موضوع نیز باعث تقویت حس مصلحت خواهی شخصی و قدرت طلبی و کوتاه آمدن در مقابل تضیع حق خواهد شد.
.
.
دوستان عزیز هیچ کس منکر خدمات مسئولین محترم شهری و شهرستانی نیست اما باید قبول کنیم که این شهر جای خیلی زیادی برای ارائه خدمات دارد متاسفانه این شهر حالت روستائی بزرگ به خود گرفته که فقط و فقط همت برزگان صاحب منصب و ذی نفوذ را می طلبد.
باتشکر تیمور اختیاری
به امید فردای بهتر برای این کهن شهر

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار