ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۲:۱۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > روستای بزرگ سرماج آب ندارد

روستای بزرگ سرماج آب ندارد

به شرط تامین و پرداخت کلیه هزینه های مربوطه از طرف مردم ما می توانیم آب شرب را به لوله های روستا برگردانیم و لوله کشی روستا را تعمیر کنیم

به گزارش خبر نگار بیستون نیوزhttp://bistoonnews.com/%db%8c%da%a9-%da%a9%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d9%88-3-%d9%85%d8%b5%d8%af%d9%88%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%d9%81-%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%aa-%d9%88-%d9%be%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%af/

باگذشت بیش از چهار روز از قطع آب روستای بزرگ سرماج اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان هرسین هنوز هیچ اقدامی در این رابطه نکرده است.

حجت الاسلام ولی خانی روحانی فعال این روستای ۵۰۰ خانوار و حدودا ۲۵۰۰ نفره در گفتگو با خبرنگار بیستون نیوز گفت؛ با وجود پیگیریهای زیادی که بنده و آقای خانه بیگی رییس شورای روستا انجام داده ایم، هنوز اقدام موثری از سمت اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان هرسین صورت نگرفته و در کمال تعجب به ما گفتند؛ به شرط تامین و پرداخت کلیه هزینه های مربوطه از طرف مردم ما می توانیم آب شرب را به لوله های روستا برگردانیم و لوله کشی روستا را تعمیر کنیم.ما در حال حاضر بودجه ای جهت این کار نداریم.

این روحانی در ادامه این گزارش گفتند: آب روستا از چند چشمه در بالا دست روستا به داخل منبع بزرگی هدایت و سپس از طریق لوله گذاری به روستا می رسد.گویا در بین مسیر لوله های آب مسدود و یا شکسته شده اند،و برای تعمیر احتیاج به تجهیزاتی است که فقط در اختیار اداره آب است.

اداره آب روستایی هرسین در این رابطه به پیگیری های مجدانه ما اهمیت نداده و مردم این روستا برای انجام فرایض دینی و احتیاجات اولیه با مشکل جدی مواجه هستند.

ولی خانی در ادامه افزود: بنده خودم همراه خانواده ساکن روستا هستم و امروز غروب بالاجبار از فشار بی آبی به هرسین آمدیم و موقتا کوچ اجباری کردیم.

این در حالی است که روستای سرماج در مسیر راه آهن تهران به کرمانشاه قرار دارد و یکی از ایستگاههای مربوط به استان کرمانشاه در این روستا تعبیه خواهد شد.این موضوع نشان می دهد که بدون در نظر گرفتن زیر ساختهای مربوطه
و اولیه این تصمیم گرفته شده است و نماینده مردم منطقه در مجلس باید ترتیبی اتخاذ کند که ایستگاه راه آهن به حوالی پل چهر در مجاورت سه راهی هرسین به کرمانشاه نقل مکان پیدا کند.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید