روستای کُله‌هو هرسین مقصد محرومیت زدایی جوانان انقلابی

بیستون نیوز :

گروه جهادی شهید شاطری اعزامی از دانشگاه امام حسین(ع) تهران با حضور در روستای کُله هو از توابع شهرستان هرسین مشغول فعالیت در زمینه محرومیت زدایی هستند.


Notice: Undefined offset: 0 in /home/bistoonn/public_html/wp-content/plugins/seo-for-images/seo-for-images.php on line 264

Notice: Undefined offset: 0 in /home/bistoonn/public_html/wp-content/plugins/seo-for-images/seo-for-images.php on line 284

سرویس فرهنگی بیستون ، گرمای شدید و طاقت فرسای تابستان برایشان معنا نداشت، با جان و دل کار می کنند تا بتواند گره گشای مشکلات مردمانی نیازمند در مناطق محروم باشند که چشم و دلشان همین جوانان مومنان و انقلابی است.

با قلبی سرشار از آرامش و روحیه جهادی عازم مناطق محروم شده اند تا به قول خودشان در امتحان خودسازی موفق بوده و خدمت رسان اقشار آسیب پذیر جامعه باشند.

اردوی جهادی گروه شهید شاطری اعزامی از دانشگاه امام حسین(ع) استان تهران برای رفع محرومیت زدایی روستاهای کُله‌هو و سعدآباد از توابع دهستان چشمه کبود بخش مرکزی شهرستان هرسین در استان کرمانشاه از ابتدای شهریورماه آغاز و در حال حاضر نیز مشغول فعالیت هستند.

مهدی عفتی سرپرست گروه جهادی شهید شاطری گفت: گروه ما متشکل از ۶ نفر از دانشجویان رشته های فنی و مهندسی است که به همراه گروهی از دانشجویان جامعه اسلامی که کارهای فرهنگی را انجام می دهند به این مناطق محروم اعزام شده اند.

وی با بیان اینکه اردوی جهادی در این منطقه از ابتدای شهریورماه آغاز شده و تا هشتم ادامه دارد، ابراز کرد: در روستای کله‌هو ساخت خانه عالم در دستور کار جهادگران قرار گرفت و در روستای سعدآباد نیز مشغول تکمیل یک باب مسجد هستیم.

IMG08343347 روستای کُله‌هو هرسین مقصد محرومیت زدایی جوانان انقلابی

سرپرست گروه جهادی شهید شاطری، تصریح کرد: لوله کشی آب آشامیدنی خانه های روستای کله‌هو نیز از دیگر اقدامات گروه جهادی بود که با پرداخت دو سوم از هزینه حق انشعاب هر خانواده توسط گروه زمینه آب رسانی به ۱۸۵ خانوار فراهم شد.

عفتی، هدف از شرکت در اردوهای جهادی را در وهله اول زدون محرومیت از روستاهای دورافتاده عنوان کرد و گفت: شعار ما در این اردو«ما می سازیم تا ساخته شویم» است که این امر در وهله بعدی زمینه خودسازی خود اعضای گروه را فراهم می کند.

وی بیان داشت: تیم اعزامی از واحد جامعه اسلامی نیز موضوع فرهنگ اهالی روستا را در دستور کار خود قرار داده به این ترتیب در زمینه های فرهنگی خصوصا در بین اعضای شرکت کننده در اردو فعالیت می کنند.

 روستای کُله‌هو هرسین مقصد محرومیت زدایی جوانان انقلابی

سرپرست گروه جهادی شهید شاطری، با اشاره به تلاش گروه های جهادی برای تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری، گفت: در این زمینه نیز یکی از اقداماتی که انجام داده ایم ارائه آموزش های لازم در زمینه کشاورزی، دامپروری و زنبورداری است.

وی ادامه داد: طی بازدیدی که از زنبورستان های موجود در روستا داشتیم متوجه برخی از مشکلات در این زمینه شدیم که با همکاری ترویج جهاد کشاورزی روزانه کارشناسانی از سوی این سازمان آموزش های عملی لازم را به کشاورزان و زنبورداران در راستای تولید محصول بهتر ارائه می دهند و شرکت کنندکان در دوره های آموزشی پس از دریافت گواهینامه می توانند وام با درصد پایین نیزدر راستای اشتغال زایی دریافت کنند.

عفتی، خاطرنشان کرد: بحث مدیریت آب نیز از دیگر برنامه های ما بود که آموزش های لازم به کشاورزان نیز در این زمینه ارائه شد و اجرایی کردن طب سنتی در بین افراد با استفاده از ظرفیت دو نفر از اطبای سنتی یکی دیگر از اقدامات مطلوب گروه جهادی شهید شاطری است.

سرهنگ حسین قبادی بصیر مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه، نیز در این باره گفت: جوانان بسیجی با حضور در محروم ترین نقاط استان کرمانشاه ایثارگری و نوع دوستی را به نمایش می گذارند.

به گفته وی، حس مسئولیت پذیری جوانان بسیجی در این اردوها تقویت می شود و سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ روز اردوهای جهادی در استان برگزار شد.

گزارش: سهیلا شعبانی/شبستان

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار