ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۱:۰۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > رکوردی که در انتخابات توسط هرسینی ها شکسته شد

رکوردی که در انتخابات توسط هرسینی ها شکسته شد

فرماندار شهرستان هرسین گفت که ’۹۱ درصد’ از مردم این شهرستان در انتخابات مجالس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی شرکت کردند؛ آماری که رکورد مشارکت در استان کرمانشاه را شکسته است.

به گزارش بیستون،یاور محمدی گفت: علت مشارکت بالای مردم شهرستان هرسین در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، توصیه و تاکید رهبر معظم انقلاب بر حضور حداکثری بوده است.
به گفته وی، توصیه های مسئولان ارشد دولت، رقابت نزدیک نامزدها و زمینه سازی مناسب برای حضور باشکوه مردم در انتخابات، از دیگر دلایل این مشارکت حداکثری بوده است.
محمدی معتقد است که حضور بالای هرسینی ها پای صندوق های رای، نشانگر علاقه آنان به نظام و انقلاب اسلامی است و این واقعیت، مسئولیت نماینده و مسئولان شهرستان را سنگین تر و مطالبات را جدی می کند.
در شهرستان هرسین ۶۰ هزار نفر واجد شرایط رای بودند که ۵۴ هزار نفر آنان در انتخابات شرکت کردند.
وی همچنین تاکید کرد که ‘تمام عوامل اجرایی انتخابات هفتم اسفند، به درستی و در چارچوب قانون وظیفه خود را انجام دادند و هیچ مشکل خاصی در برگزاری انتخابات نداشتیم.’
بیش از پنج هزار و ۶۰۰ عامل اجرایی به صورت مستقیم در برگزاری انتخابات این دوره در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین نقش آفرینی کردند.
فرماندار هرسین در ادامه تاکید کرد: با وجود مشارکت بالا و حجم سنگین آرای ماخوذه، هیچ گزارشی درباره تخلف حاد و سازمان یافته نداشته ایم و تنها چند تخلف معمولی در حد گزارش تلفنی بوده که پیگیری و رسیدگی شده است.
محمدی توصیه کرد که ‘اگر نامزدی هم معترض است، می تواند از مسیر قانونی اعتراض خود را پیگیری کند؛ ضمن اینکه نامزد معترض باید مجموع آرای خود در هر سه شهرستان را در نظر بگیرد و گول پایگاه اجتماعی خود در یک شهرستان را نخورد.’
در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، در مجموع ۱۸۶ هزار نفر واجد حق رای بودند که ۷۳.۶ درصد از آنان پای صندوق های آرا حاضر شدند و از میان ۹ نامزد حاضر، حسن سلیمانی را برگزیدند.
میانگین مشارکت مردم استان کرمانشاه در انتخابات هفتم اسفند ۶۰ درصد بوده است.
براساس اعلام ستاد انتخابات کشور، حسن سلیمانی با کسب ۴۸ هزار و ۸۹۱ رای به عنوان نماینده مردم شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین به مجلس شورای اسلامی راه یافته است.
مجموع آرای ماخوذه صحیح این حوزه هم ۱۳۵ هزار و ۶۸۸ رای بوده است.
سلیمانی برای بازگشت مجدد به خانه ملت و تجربه چهارمین دوره نمایندگی خود، رقابت چندان سختی پیش رو نداشت و با اختلاف بیش از ۱۰ هزار رای رقیب اصلی خود را شکست داد.
این قاضی دادگستری در دوره های چهارم، ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی هم نماینده مردم حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین بوده است.
شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین در شرق و جنوب شرقی استان کرمانشاه واقع شده اند و دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی هستند.

منبع ایرنا

نظرات شما

    علی می گوید :

    یعنی هرسین سه هزار نفر رای ندادن؟باور کردنی نیست چون من خیلیا رو میشناسم که رای ندادن.شاید کاسه ای زیر نیم کاسس مثلا رای های اتوبوسی از خارج شهر

    محمد می گوید :

    آره آقای رضایی خیلی رای خرید و از بیرون آدم آورد.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید