سرپرست تیم کشتی هرسین‌: بازنگری در رنکینگ باعث رونق لیگ می‌شود

بیستون نیوز :

سرپرست تیم کشتی هیئت کشتی هرسین کرمانشاه گفت: از جمله ایرادات طرح ۳۰۰ روزه به بحث رنکینگ مربوط می‌شود که سازمان لیگ باید برای بهتر برگزار شدن آن در این خصوص بازنگری کند.

علی قربانی در گفتگو با خبرنگار بیستون افزود: سری جدید مسابقات لیگ برتر با عنوان طرح ۳۰۰ روزه چند ماهی است آغاز شده است. با اجرای این طرح شاهد تحولات عمده‌ای در لیگ برتر هستیم که با وجود داشتن ایراداتی بسیاری از معایب را از بین برده است. در گذشته کل مسابقات لیگ در یک روز برگزار می‌شد. همین موضوع باعث از بین رفتن جذابیت مسابقات لیگ، نبود تماشاچیان و نرسیدن میزبانی به شهرستان‌ها می‌شد.
وی گفت: همه این عوامل دست به دست هم می‌دادند تا از نظر رسانه‌ای هم مسابقات لیگ بُعد بسیار ضعیفی داشته باشد و اخبار کشتی آنطور که شایسته بود در رسانه‌های خبری منتشر نمی‌شد.
قربانی افزود: با وجود اینکه اجرای این طرح به رونق لیگ کمک می‌کند و در مقایسه با قبل این مسابقات خیلی بهتر شده است با این اوصاف ایراداتی دارد که از جمله می‌توان به بحث رنکینگ اشاره کرد. فدراسیون با هدف یکسان سازی براساس نتایج سال قبل کشتی گیران یک سری امتیاز تعیین کرده است که بر اساس این امتیازات همه کشتی گیران شاخص جذب یک تیم نشوند و هر تیم حداکثر ۲ کشتی گیر غیر رنکینگی داشته باشد.
وی گفت:، اما همانطور که اعلام کردم این طرح اشکالاتی دارد که از جمله آن می‌توان به محدود بودن کشتی گیران رنکینگ دار اشاره کرد. این در حالیست که تیم‌های کوچک و شهرستانی که از تمکن مالی کافی برخوردار نیستند موفق به جذب کشتی گیر رنکینگ دار نشوند. به نظرم اگر اجازه دهند تیم‌ها از کشتی گیران جوان و بومی استفاده کنند شرایط بهتر از قبل خواهد شد.
سرپرست تیم کشتی هیئت کشتی هرسین کرمانشاه افزود: به عنوان مثال در وزن ۸۶ کیلوگرم برای ۱۰ کشتی گیر رنکینگ تعیین کرده اند که ۳ نفر از آن‌ها کشتی نمی‌گیرند. برخی از این افراد هم مربی شده اند و عده‌ای دیگر هم خداحافظی کرده اند. برای این دوره از مسابقات لیگ فدراسیون به سال فنی کشتی گیران در ۲ سال قبل اکتفا کرد. با همه این اوصاف می‌بینیم که کشتی گیران شاخص همه در یک تیم جمع شده اند و تیم بیمه رازی در هر وزن ۲ کشتی گیر شاخص در اختیار گرفته است. با سازمان لیگ صحبت و اشکالات را اعلام کرده ایم تا از سال آینده تیم‌های کوچک از نیروهای بومی بیشتر استفاده کنند.
وی گفت: در ترکیب تیم ملی پوش بزرگسال نداریم ولی از ملی پوشان جوان استفاده کرده ایم. کیومرث امامی، ارشک محبی و خیراله قهرمانی ملی پوشان جوان حاضر در تیم ما هستند که حضورشان در تیم هیئت کشتی هرسین کرمانشاه بسیار موثر بود. امیدواریم که در ادامه لیگ بتوانیم با برنامه ریزی بهتر موفق به کسب نتایج بهتری شویم.
منبع/ خبرگزاری صداوسیما

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار