ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۲:۳۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده, گزیده اخبار > سعید ناصری : ۲۰ درصد افزایش دستمزد ، حداقل انتظار جامعه است

سعید ناصری : ۲۰ درصد افزایش دستمزد ، حداقل انتظار جامعه است

از اعضاء شورای عالی کار توجه ویژه به تبصره ۲ ماده ۴۱ قانون کار را خواستار و تصمیم آنان را در تعیین حداقل دستمزد سال ۹۷ و افزایش سایر سطوح مزدی با کرامت و شخصیت نیروی کار و میزان بهره وری نقشی بی بدلیل و انکارناپذیر و بسیار حیاتی اعلام کرد.

سعید ناصری استاد دانشگاه و مشاور منابع انسانی در برندهای معتبر کشور در گفتگو با خبرنگار بیستون نیوز اظهار داشت: با توجه به نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی و حداقل مبلغ تامین مایحتاج خانوار ایرانی بر مبنای تعداد نفرات خانوار اعلامی از سوی مرکز آمار ایران، افزایش ۲۰ درصدی در تعیین مزد سال ۹۷ را حداقل انتظار جامعه اعلام نمود.
این کارشناس روابط کار با توجه به مشکلات جامعه کارگری در خصوص تامین حداقل های معیشت زندگی و حفظ کرامت انسانی نیروی انسانی به مشکلات کارفرمایان نیز توجه نمود و از دولت در جهت رفع موانع تولید و اعطای امتیازاتی از قبیل معافیت درصدی از مالیات بنگاههای اقتصادی فعال، کاهش درصد حق بیمه کارفرمایان، اعطای وامهای کم بهره با نظارت بر نحوه هزینه کرد آن بجهت کاهش فشار بر کارفرمایان تاکید نمود.
عضو مراجع حل اختلاف ، نقش دستمزد عادلانه و پرداخت بموقع توسط کارفرمایان را در ایجاد و حفظ آرامش روانی و گرم شدن کانون خانواده که منجر به رابطه صمیمی بین کارکنان و کارفرمایان خواهد شد بسیار مهم دانست و این موضوع را با آرامش روانی جامعه مرنبط اعلام نمود.
وی همچنین از اعضاء شورای عالی کار توجه ویژه به تبصره ۲ ماده ۴۱ قانون کار را خواستار و تصمیم آنان را در تعیین حداقل دستمزد سال ۹۷ و افزایش سایر سطوح مزدی با کرامت و شخصیت نیروی کار و میزان بهره وری نقشی بی بدلیل و انکارناپذیر و بسیار حیاتی اعلام کرد.

 

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید