ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : یکشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۹:۵۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > سفر استاندار کرمانشاه به هرسین چگونه گذشت

سفر استاندار کرمانشاه به هرسین چگونه گذشت

استاندار کرمانشاه با حضور در شهرستان هرسین ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا، از پدر ۲ تن از شهدای دوران دفاع مقدس نیز با اهدای لوح و جایزه تجلیل کرد.

به گزارش خبرنگار بیستون هوشنگ بازوند عصر سه شنبه به همراه جمعی از مدیران و خبرنگاران استان به منظور افتتاح چند طرح صنعتی و خدماتی و همچنین ادای احترام به مقام شامخ شهدا، به هرسین سفر کرد.
وی ابتدا با حضور در مزار شهدای شهر هرسین ضمن قرائت فاتحه، با نثار شاخه های گل یاد و خاطره رشادت های شهدای والامقام این شهرستان را گرامی داشت.
بازوند سپس در منزل شهیدان حشمت الله و احدالله محسنی حضور یافت و ضمن تجلیل از مقام شامخ این دو شهید، با اهدای لوح از پدر آن ها قدردانی کرد.
وی در این دیدار خانواده شهدا را مایه افتخار نظام و انقلاب اسلامی معرفی و از صبر و شکیبایی آن ها سخن گفت که بدون هیچ چشم داشتی فرزندان خود را روانه جبهه ها کردند تا انقلاب و نظام اسلامی به دست دشمنان نیفتد.
بازوند همچنین شهدا و خانواده های آنان را چراغ راه هدایت مردم معرفی کرد و گفت: متاسفانه آنگونه که باید نتوانسته ایم رشادت ها و از خودگذشتگی شهیدان والامقام را به نسل امروزی منتقل کنیم.
استاندار کرمانشاه یادآور شد: همه ما از معرفی شهدا و اینکه چقدر برای انقلاب و نظام و کشور ایثارگری کرده اند، غافل مانده ایم در حالی که کار بزرگ آن ها همواره باید مدنظر همه مردم بخصوص مسئولان باشد.
وی در پایان نقش رسانه ها را در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدا به نسل امروزی بسیار مهم و خطیر دانست و گفت: همه باید دست به دست یکدیگر دهیم تا میراث داران خوبی برای شهدای گرانقدر باشیم.
شهیدان احدالله و حشمت الله محسنی تنها به فاصله یک روز در تاریخ های ۲۴ و ۲۵ دی ماه ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
شهرستان هرسین ۳۰۰ شهید را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است که حدود ۹۵ درصد آن ها در جبهه های نبرد حق علیه باطل به درجه شهادت نائل آمده اند.

**بازدید استاندار از مدرسه علمیه هرسین
استاندار کرمانشاه سپس با حضور در مدرسه علمیه شهر هرسین ضمن دیدار با طلبه های این مدرسه از بخش های مختلف آن نیز بازدید کرد.
در این بازدید که امام جمعه شهرستان هرسین و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه نیز استاندار را همراهی می کردند، بازوند برای اختصاص مبلغی جهت تکمیل بخش های باقی مانده از مدرسه علمیه، قول مساعد داد.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در امروز در سفر به شهرستان هرسین بعد از گلباران و قرائت فاتحه بر مزار شهداء به منظور ادای احترام و دیدار با خانواده های معظم شهدا در منزل خانواده شهیدان حشمت الله و احدالله محسنی حاضر شد و با آنان به گفتگو پرداخت.

پروژه گازرسانی به ۲۶ روستا با اعتبار ۶۶ میلیارد ریال تعاونی ۴۶۰۶ تولید خوراک دام با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۲ نفر با حضور استاندار کرمانشاه به بهره برداری رسید.

 

برای  برای گازرسانی به ۲۵ روستای بخش مرکزی هرسین با ۸ کیلومترشبکه و بهره مندی هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

به گفته شهبازی مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه هم اکنون بیش از ۹۲ درصد از روستا‌های شهرستان هرسین از نعمت گاز طبیعی برخودارند.

همچنین استاندار کرمانشاه در سفر به شهرستان هرسین شرکت پشم شویی غرب را نیز افتتاح کرد.

طرح مذکور با اشتغال زایی ۴۵ نفر به صورت مستقیم و ۵۵ نفر به صورت غیر مستقیم با ظرفیت تولید ۱۱ تن در دو شیفت کاری و با سرمایه گذاری ۴ میلیارد تومان در فاز اول آغاز به کار نمود.

افتتاح کارخانه خوراک آماده دام وطیور هرسین با دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار و اشتغالزایی ۳۰ نفر از دیگر طرح‌هایی بود که بازوند امروز در شهرستان هرسین افتتاح کرد.

 

 

 

گفته می شود با روندی که استاندار کرمانشاه در تغییرات عمده ای که در سطح استان قول آن را داده بود  با جابجایی چند فرماندار در روزهای اخیر ادامه داشت، وی جهت برآورد کار ها و پیشرفت شهرستان هرسین و بررسی عملکرد فرماندار این شهر نیز از جمله اهداف این سفر بود.

 

هرسین با اینکه دومین شهر صنعتی استان است اما همچنان رتبه اول بیکاری در سطح استان را دارد و خود این نیازمند بررسی بیشتر می باشد.

 

 

بازوند اما در بدو ورودش به کرمانشاه با بدشاسی بزرگی بنام زلزله روبرو شد و گویا در روز های اخیر فرصت این را یافته است که روند کار نمایندگانش در شهرستانها را از نزدیک ببیند و بقول خودش کم کارها را بدون هیچ قید و شرطی از کار برکنار کند…

در روزهای آینده باید دید تا چه اندازه این استاندار جدی در کار خود جدی تر است و عمل گرایی را مد نظر دارد یا عکس یادگاری گرفتن و تیم تمجید و تمنا تشکیل دادن.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید