ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : یکشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۲:۵۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > سلیمانی: من به عنوان مستقل وارد شده ام و به عنوان مستقل عمل می کنم. یعنی احتمال ورود من به فراکسیون مستقلین بیشتر است.

سلیمانی: من به عنوان مستقل وارد شده ام و به عنوان مستقل عمل می کنم. یعنی احتمال ورود من به فراکسیون مستقلین بیشتر است.

سلیمانی: برای ریاست فرد خاصی در مجلس تاکنون از طرفی کسی با من صحبتی نشده است/ احتمال ورود من به فراکسیون مستقلین بیشتر است.

به گزارش خبرنگار بیستون این نماینده منتخب مجلس دهم در پاسخ به سوالی مبنی بر صحبت های مقام معظم رهبری در دیدار با اعضا خبرگان رهبری  و در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان داشت: من به عنوان کسی که افتخارم این بوده که مطیع مطلق رهبری در مجلس بوده، در این دوره هم بصورتی ایفای نقش کنم و منویات و اوامر رهبری را به عنوان رهنمای عمل خودم قرار داده و معتقدم مجلس باید اوامر مقام معظم رهبری را که قانوناً و شرعاً لازم الاطاعه است، در تصمیماتش مراعات کند. عدم مراعات اوامر رهبری موجب عدم وجاهت شرعی مصوبه خواهد بود.
همچنین این نماینده ادوار و منتخب مجلس دهم در پاسخ به موضوع ریاست اشخاصی در مجلس دهم  و اینکه آیا تاکنون از جانب گروه های سیاسی یا شخصیت هایی با شما در راستای ریاست افرادی همچون لاریجانی، عارف و … با او صحبتی شده است، بیان داشت: برای رییس مجلس کسی تاکنون از طرف گروه خاصی با من صحبت ی نشده است و حتی بصورت فردی هم با کسی صحبتی نداشته ام. بر اساس اندیشه سیاسی که من اعلام کرده ام قطعاً باید در انتخاب ریاست مجلس ضوابط و الگوهایی که مقام معظم رهبری فرموده اند به عنوان شاخص انتخاب مجلس مدنظر خواهیم داشت که من قطعاً این الگوها را در نظر خواهم گرفت.
وی درباره احتمال ورود و عضویت به فراکسیون های اصول گرایان، اصلاح طلبان و یا مستقلین بیان داشت: من به عنوان مستقل وارد شده ام و به عنوان مستقل عمل می کنم. یعنی احتمال ورود من به فراکسیون مستقلین بیشتر است. حمایت من هم از از آمرین به فرامین رهبری است.
و نهایتاً درباره عضویت در کمیسیونهای تخصصی مجلس اظهار نمودند من تلاشم را برای عضویت در دو کمیسیون انجام خواهم داد. یک کمیسیون برنامه و بودجه و دو کمیسیون قضایی. کمیسیون برنامه و بودجه برای تاثیرگذاری در قانون بودجه و برنامه و کمیسیون قضایی برای تامین قوانین مورد نیاز قوه قضاییه و تامین استقلال قضات و حفظ حقوق شهروندیمردم تا امکان اجرایی سیاست قضایی ابلاغی مقام معظم رهبری در توسعه عدالت و در دسترس قرار گرفتن عدالت برای عامه مردم و احساس امنیت کردن مردم در مراجعه به مراکز قضایی.

مصاحبه و گزارش: افشین منوچهرآبادی

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید