سهم هرسين از پروژه‌هاي ورزشي استان در دهه فجر

بیستون نیوز :

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از بهره برداری پنج طرح شاخص و پروژه‌هاي ورزشي در ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در این استان خبر داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از بهره برداری پنج طرح شاخص ورزشی در ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی بيستون، مجتبی جوهری در حاشیه برگزاری مسابقه کونگ فو قهرمانی آسیا که در قصرشیرین در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران اظهارکرد: اعتبار هزینه شده برای اجرا و تکمیل این طرح ها ۱۰۰ میلیارد ریال است.

وی سه سالن ورزشی سقف بلند در شهرستانهای روانسر، هرسین و اسلام آبادغرب و دو استحر سرپوشیده در شهرستان های سرپل ذهاب و روانسر را از جمله طرح هایی نام برد که در ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری می رسد.

جوهری شمار طرح های عمرانی نیمه کاره ورزشی در استان کرمانشاه را ۲۱ طرح اعلام کرد و اظهارداشت: همچنین هشت طرح ورزشی در شهرهای مختلف استان کرمانشاه در حال اجراست.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح های عمرانی نیمه کاره ورزشی را حدود ۳۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد و اظهار داشت: در نظر است تعدادی از طرح های عمرانی در دست اقدام تا پایان سال مالی تکمیل و به بهره برداری برسد.

 

جوهری شمار ورزشکاران سازمان یافته در استان کرمانشاه را حدود ۷۰ هزار نفر ذکر کرد و گفت: اشتغال و بیمه ورزشکاران و مربیان دو چالش مهم و اساسی فراروی اداره کل ورزش و جوانان است.

 

وی اضافه کرد: براساس نیاز و با اولویت بندی صورت گرفته همه ساله مبلغ قابل توجهی اعتبار برای تجهیز هیات های ورزشی در شهرستان های تابعه اختصاص می یابد.

 

وی نبود حامی مالی برای هیات های ورزشی را از عمده ترین مشکل فراروی ورزش استان کرمانشاه ذکر کرد و افزود: کمبود اعتبار ورزشی از دیگر مشکل موجود می باشد که امید است مسئولان با تخصیص اعتبار مورد نیاز زمینه رشد و توسعه رشته های مختلف ورزشی را در این استان غربی کشور فراهم کنند.

 

مسابقه کونگ فو قهرمانی آسیا در بخش مردان و زنان و در سه رشته مایانا، گیلما و دوچوب در قصرشیرین در حال برگزاری است.

منبع:ايسنا

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار