سه میلیارد تومان برای ساماندهی پارک باستانی اعتبار لحاظ شده است

بیستون نیوز :

شاه آبادی : در ابتدای اجرای فاز دوم این طرح بایستی علاوه بر خاتمه دادن به کار پیمانکار فعلی طرح ساماندهی پارک شهر از پژوهشگاه باستان شناسی سازمان میراث فرهنگی کشور اخذ شده و با پیمانکار ذی صلاح انجام شود.

به گزارش خبرنگار بیستون ، با حضور فرماندار  و اعضای شورا و شهرداری شهرستان جلسه ساماندهی پارک شهر هرسین برگزار شد.

امیرشاه آبادی فرماندار هرسین در این جلسه با اشاره به مشکلات به وجود آمده در پارک شهر و سراب هرسین اظهار داشت: بارها از پارک شهر هرسین بازدید صورت گرفته و در این بازدید ها کارشناسانی دعوت شده و از نظرات آنها استفاده شده است و به این نتیجه رسیدیم که کارهای صورت گرفته در آنجا آسیب زیادی به درختان و فضای سبز پارک شهر زده است.

وی در پاسخ به اظهارات پیمانکار طرح در خصوص ارائه صورت وضعیت کارهای صورت گرفته افزود:  ارائه صورت وضعیت کار بسیار سختی نیست اصل انجام کار است که صورت وضعیت ارائه داده شده با حجم کار و هزینه صرف شده همخوانی ندارد.

فرماندار هرسین در ادامه خاطرنشان کرد: بحث دکتر رهبر در خصوص برداشتن تمام مصنوعات بتونی موجود در پارک همزمان با ساخت و سازها بوده ولی متأسفانه مسئولین شهرداری در آنزمان آمدند و تمام تخریب را یکجا انجام دادند که کار به اینجا رسید.

شاه آبادی در ادامه اظهار داشت: سراب و پارک شهر هرسین یک میراث ثبت شده ملی است و برای کار در این محل باید الزاماتی در نظر گرفته میشد و پیمانکار آن باید شرایط خاصی را دارا می بود.

وی افزود:  خود ما و مردم هرسین نسبت به پارک شهر حساسیت داریم و این در حالی است که از سال ۹۳تا کنون زمانی طولانی برای بازسازی آن هدر رفته است و این وضعیت قابل توجیه نیست.

فرماندار هرسین خاطرنشان کرد:  خواسته مردم این است که بدانند مرحله دوم اینکار کی شروع و خاتمه می یابد و لازم است که یک جدول زمانبندی برای اجرای آن در نظر بگیریم.

شاه آبادی اظهار داشت: در ابتدای اجرای فاز دوم این طرح  بایستی علاوه بر خاتمه دادن به کار پیمانکار فعلی  طرح ساماندهی پارک شهر از پژوهشگاه باستان شناسی سازمان میراث فرهنگی کشور اخذ شده و با پیمانکار ذی صلاح انجام شود.

 وی افزود: از محل اعتبارات در اختیار مبلغ سه میلیارد تومان برای ساماندهی محدوده سراب اعتبار لحاظ شده است.

فرماندار هرسین تصریح کرد: انتظار این است که میراث در بحث انتخاب پیمانکار حساسیت نشان دهد تا بتوانیم یک کار قابل قبول ارائه دهیم و در آینده نیز تیم کنترل پروژه شهرستان بطور جدی بر فرآیند ساماندهی پارک نظارت خواهد کرد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار