ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۸:۰۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ویژه انتخابات > سیاستمداران دروغگو جامعه را به سقوط می کشند

سیاستمداران دروغگو جامعه را به سقوط می کشند

دروغ یک واژه فارسی است به طوریکه داریوش در کتیبه بیستون اشاره می کند که خداوند مردم سرزمینم را از دروغ، خشکسالی و جنگ مصون بدارد.

سید محمد بهشتی می گوید: دروغ یک واژه فارسی است به طوریکه داریوش در کتیبه بیستون اشاره می کند که خداوند مردم سرزمینم را از دروغ، خشکسالی و جنگ مصون بدارد.

دروغ در واقع یک ظلم است و از طرف دیگر ظلم با ظلمت هم ریشه است. کسانی که اهل دروغ هستند به هر میزانی که فعل دروغ را انجام می دهند محیط پیرامون خود را تاریک می کنند. از طرفی تاریکی و جهل هم به هم ارتباط دارند لذا دروغ جامعه را به آشوب می کشد.

وی با اشاره به سیاست مدارانی که دروغ می گویند و تاثیری که در جایگاه حاکمیت در نزد مردم دارد نیز می گوید: افرادی که دروغ می گویند یا به عبارتی اهل دروغ هستند اهل ظلمتند و اهل عقل نیستند و لذا به میزانی که این اتفاق بیشتر بشود به همان میزان به این جایگاه خسارت وارد می شود.

اساسا معتقدم در فرهنگ اصیل ایرانی دروغ نیست و اصلا در فرهنگ ما چیز بدی وجود ندارد. البته کسانی در جامعه اهل دروغ و ریا هستند.

که به قول مولانا :

ناریان مر ناریان را جاذب اند / نوریان مر نوریان را طالب اند

یعنی آنهایی که اهل دروغ هستند هم جنس خود را به خود و آن هایی که اهل راستی هستند هم جنس خود را به خود جذب می کنند.

امانکته مهم این است که مردم جامعه در سنجش دورغ گویان دقیق باشند و هر حرف دروغی را راست نپندارند و نسبت به ایجاد موج دروغ در جامعه حساس باشند.

محمد بهشتی با اشاره به رواج دروغگویی در میان کاندیداهای انتخابات و جسارت این افراد در دروغگویی تصریح می کند: اکثر مردم ما تجربه تلخ شاهد دروغ بودن را پشت سر گذاشتند و دوباره فریب نخواهند خورد حتی اگر اقلیت عده ای هم فریب بخورند تجربه به دست می آورند و شاید لازم باشد مردم بیشتر این خسارت و هزینه تحت تاثیر دروع بودن را بپردازند.

منبع:دوباره ایران

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید