ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۸:۵۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگی > سیزده‌بدر و خیل گسترده گردشگران در «نوژی‌وران»

سیزده‌بدر و خیل گسترده گردشگران در «نوژی‌وران»

روستای دیدنی و هدف گردشگری «نوژی وران» یا همان «نجوبران» امرور (سیزده‌بدر) پذیرای خیل گسترده گردشگران و میهمانان نوروزی است.

به گزارش خبرنگار بيستون، روستاي «نوژی وران» از توابع بخش بیستون شهرستان هرسین در استان کرمانشاه، در فاصله ۵ کیلومتري شهر بیستون، ۲۵ کیلومتري شهر هرسین و ۴۰ کیلومتري کرمانشاه واقع شده است.

 

آب و هواي این روستا در فصل بهار و تابستان مطبوع و دلپذیر و در پاییز و زمستان سرد است. رودخانه ي پرآب دینور در شرق روستا جریان دارد و غارهاي گلستان و زري نیز در جنوب غربی آن قرار گرفته اند.

 

سراب نوژی وران در این روستا، اصلی ترین جاذبه گردشگری آن است که در ایام مختلف سال مملو از گردشگر است.

 

در فصل تابستان و بهار و در سالهای اخیر پاییز هم، روستای هدف گردشگری نجوبران گردشگران و مسافرین بسیاری را پذیرا بوده به گونه ای که به جرات می توان گفت گردشگرپذیر ترین روستای استان کرمانشاه برای میهمانان همین روستای نجوبران است.

 

وجود باغات میوه این روستا بر جاذبه‌های گردشگری‌اش افزوده که اخیرا با همکاری مالکین این باغات شرایط مناسبی برای حضور گردشگران و اتراق آنها در این باغات فراهم آمده است.

 

همچنین این روستا مشکل خاصی از بابت آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی، محل اسکان و … ندارد.

 

فعالیت هاي اقتصادي این روستا بر زراعت، دامداري، پرورش زنبور عسل و انجام کارهاي خدماتی استوار است. اراضی روستا به دو صورت آبی و دیم کشت می شوند. عمده ترین محصولات زراعی را گندم، ذرت و چغندرقند، سیب، گلابی، گیلاس و زردآلو تشکیل می دهند.

 

وجود مراتع غنی و حاصل خیز دشت چمچمال سبب رونق دامداري در روستاي نجوبران شده و مهم ترین محصولات دامی این روستا شامل انواع فرآورده هاي لبنی مانند دوغ، ماست، شیر، کره و روغن حیوانی است.

 

همچنین قلمرو سراب نوژی وران، زیستگاه گونه هاي گیاهی و جانوري بسیاری است.

 

خلاصه اینکه، امروز که سیزده بدر و روز طبیعت است، گردشگران، میهمانان نوروزی و دوستدارن طبیعت به سراب نوژی وران آمده‌اند و همراه با خانواده لحظاتی خوش را سپری می‌کنند.

نوژي وران

منبع:ايسنا

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید