شایعات شیوع ابولا در استان کرمانشاه کذب است

بیستون نیوز :

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص شایعات ورود ویروس ابولا به استان کرمانشاه گفت: تاکنون هیچ مورد مشکوکی از ابولا در استان کرمانشاه مشاهده نشده است.

در روزهای گذشته در شبکه های اجتماعی شایعاتی مبنی بر آلوده بودن میوه های موز و آناناس به ویروس ابولا منتشر شده است. در این شایعات اشاره شده که میوه های وارداتی به خصوص در غرب کشور به این ویروس آلوده شده اند.

 

در همین خصوص مهدی محمدی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگویی با رد این شایعات اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی آلوده بودن میوه ها به ویروس ابولا را تکذیب می کند.

 

وی افزود: تاکنون هیچ مورد مشکوکی از ابولا در استان کرمانشاه مشاهده نشده است.

 

محمدی تاکید کرد: وزارت بهداشت برنامه ویژه ای برای پیشگیری از ورود این ویروس به کشور دارد که با توجه به این شرایط جای هیچ گونه نگرانی نیست.

 

ویروس ابولا توانایی زنده ماندن در میوه ها را ندارد

 

فیض الله منصوری متخصص بیماری های عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: شایعات ورود ویروس ابولا به استان کرمانشاه از طریق میوه های آلوده از اساس کذب محض است.

 

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ گونه مورد مشکوکی از ویروس ابولا در استان کرمانشاه مشاهده نشده است، گفت: انتشار شایعات شیوع ویروس ابولا در شبکه های اجتماعی کار اذهان مریض است.

 

به گفته منصوری ویروس ابولا به هیچ وجه توانایی زنده ماندن در میوه ها را ندارد.

 

منبع مرصاد

 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار